Zmaj berači kukuruza

Ljudi pomagajte tarup na 222 nikako ne sece ostaje za njim 70 procenata ne iseceno,ja sam kriv zbog toga kada sam menjao nozeve pre par god sve sam skinuo dole a nisam menjao jedan po jedan:udri:izgubio sam redosled stvarno bi mi trebala pomoc!::pomoc:;
 
pre sezone zamenjeni lezajevi na tarupu a na remenici bilo jako malo lufta,nakon obranih 31kj remenica i osovina tarupa izgledaju ovako
ych15.jpg

2dbjjpy.jpg
Ratko da li je kada mijenjana osovina tarupa, ili je fabricka, nesto mi to izgleda kao los materijal. Ona bi trebalo da je mnogo tvrdja od remenice, koja je od gusa, tako da kad dodje do havarije da strada samo remenica a ne osovina. Lufta nije trebaqlo biti ni malo, jer svakim ukljucivanjem stvaraju se udarci koji sve vise povecavaju luft dok se na kraju ne "pojedu" ricnovi i ramenica proslajfa. I kod mene se prije par godina desilo isto, samo sto osovini nije bilo apsolutno nista, a od ricnova na remenici nisu ostali ni dugmici, bas kao na tvojoj slici (ostane samo 3mm na izlazu, ono sto nije u zahvatu sa osovinom).
 
Tu šipku smo imali na našem 222.Ne pomaže ona ništa posebno.Išla je taj dan kada je maneštena i sutradan skinuti i više nikada nije vraćana nazad.
 
Ratko da li je kada mijenjana osovina tarupa, ili je fabricka, nesto mi to izgleda kao los materijal. Ona bi trebalo da je mnogo tvrdja od remenice, koja je od gusa, tako da kad dodje do havarije da strada samo remenica a ne osovina. Lufta nije trebaqlo biti ni malo, jer svakim ukljucivanjem stvaraju se udarci koji sve vise povecavaju luft dok se na kraju ne "pojedu" ricnovi i ramenica proslajfa. I kod mene se prije par godina desilo isto, samo sto osovini nije bilo apsolutno nista, a od ricnova na remenici nisu ostali ni dugmici, bas kao na tvojoj slici (ostane samo 3mm na izlazu, ono sto nije u zahvatu sa osovinom).
neznam da li je osovina fabricka,ja sam ovaj berac uzeo pre tri godine polovan.na starom 213 nam se to desilo posle 19 godina rada ali slucaj kao kod tebe,osovina netaknuta a remenica olizana skroz
 
Danas sam proveo 12 sati u traktoru sa beračem 222 ništa se nije pokidalo berač sada samo ide nikad nije tako brao da nemoramo stajat, tarup stoji tvornićki i dosta ga brzo mogu potjerat sada u jakom kukuruzu, ovi po selu što imaju 223 ništa bolje ili brže od mene ne beru koliko vidim ..
 
Pozdrav...Zovem se Nemanja iz Valjeva,od ove godine sam poceo obnavljati svoju mehanizaciju,i intenzivnije baviti poljoprivredom.Radimo oko 5 Ha zemlje,ali od ove setve planiram da prosirim na 10-ak...pa tako sam poceo skupljati stare Zmajeve proizvode, jer do novi je nemoguce doci nama malima. Zamolio bi iskusnije i starije za savete i informacije.Unapred zahvalan
 
Poprilicno losa,lose se cistilo ali su i uslovi bili losi. Ja sam brao skoro sve nocu jer je klasura koliko toliko meksa i tad je super, ali je u podne bilo cupavo. Kukuruz je bio rekordno los, sav sasusen, sitan i uvija se znaci i hektolitar los, a klasura zbog manjka vlage i visokih temperatura, kao smirgl papir.
 
Ja sam brao i nocu,ali prethodnih dana nije ni bilo rose. Mozda malko oko 5, 6 sati.
Zp 677 se brao katastrofalno prljavo,nikad kao ove godine.
Radan malo cistije posto je prezreo.
Berem sa 221. Uradio sam jednu prepravku na komusackom stolu,branje je juce bilo perfektno, sto se tice ciscenja,
sa pune zmajevke,kanta komusine.
Ali nazalost sve moram vracati u prvobitno stanje,jer je previse krunio klipove!
 
Nazad
Vrh