Zmaj berači kukuruza

Imam jedan problem, promenuo sam oba lezaja na tarupu od 222 i onaj do kaisa lezaj je onako jako mlak ali onaj drugi je vruc, sta moze da bude problem.
 
Ili da se svake godine pred sezonu skine tarup,promenu lezajevi i naostre nozevi.
Mi tako radimo,nema veze sto stavljamo kineze,a u sezoni oberemo oko 70-tak kj.
 
Pozdrav svima ja sam Nesa iz Leskovac nov sam na forumu bavim se ratarstvom i cuvam 10 muznih krava.
Interesuje ma dali je neko ugradjivao ventilator na 214R
 
Tarup sam metio prije 4 godine potpuno novi kao i ležajeve neke jeftine KG nit sam kad vidio da se grije realno oberemeo oko 50kj godišnje podmazujem ih na svakih 5 kj kako oberem sutra idem brat većeras ću podmazat i to je to samo gas, u subotu imam nekih 18kj kod tetka poćet pa vidit cemo koliko ce trajat to sve .. !
Ove godine odkad sam poćeo brat ni najmanji kvar nisam imo berač samo ide ne staje .. !
 
jutros mi u dvoristu pukne osovina reduktora na 216,sinoc dok sam brao na poslednjoj vrsti cuo sam da nesto preskace ........
na trecoj slici se vidi delo prethodnog vlasnika joji nije skinuo seger osigurac a izbijao je lezaj::lose::
2myosp5.jpg

2db6sya.jpg

2wp0ytz.jpg

2zi0hed.jpg

2s0cnsz.jpg
 
Bozevi su mi ko skalpel, a kupio sam fkl-ove lezajeve, za taj noz sto skida masu do lezaja nisam primetio da ga imam ni ne znam kako izgleda, lezaj se greje ali nikako da se pregreje
 
Danas sam brao sa nekim malim gasom sa rakovicom i ležajevi na tarupu se zagrijali smao tako kada sam dodo gas kako treba ležajevi se nisu više toliko grijali !
 
Kad vec pricate o lezajevima, ja prosle godine zamenio na tarupu stavio CODEX i mogu da vam kazem da se grejali ali sam ih redovno podmazivao, a sad ove godine jedva da su mlaki, e sad sto se grejali u pocetku kad je sve islo kako treba
 
Danas je cale dosao kuci sa njive zbog malog defekta,pukao lanac onaj dupli kod zupcanika koji se inace ubrzava i to nasao sad pred vikend da pukne,sav je razlokan pa ga ne vredi ni kratiti jer je vec pucao,sad je u potrazi za novim ako ne nadje on moracu ja u ponedeljak pa mu saljem,a sve molim Boga da nema u Sidu pa da mu posaljem i zupcanik u kompletu. :osmeh:

@Dulebdp vidim i kod tebe se krsi i gomila lisce desno od kljunova,kod mene se isto tu gomila a nekad zna i na samim lancima ali vislje od njih tako da lanci ne mogu da ih povuku nego cale mora izaci i samo ih nabije nogom ili rukom baci malo vislje i nema problema.
 
Nazad
Vrh