Zmaj berači kukuruza

Ja treba da prepravljam moj 213,tj.,da izbacim njegove komusacke valjke,a da stavim od 220 ili 221.Tada nema da gusi i lepse cisti.
 
Ja sam imao 216 .kupili smo ga novog u Zmaju.jeste dosta meksi lim to si u pravu,al mi dok smo ga imali nismo morali nista da menjamo i da ojacavamo na njemu.samo sto Zmaj 216 mozes sam da guras ,a 214 ako mislis na onaj visoki ,njega ne mozes
 
Poslednja izmena:
Komsija ipak ima 221 i kupio je za jedan "privodni sto,kljun" ili kako da kazem... 2 komada 5500din.

Isto kao i 213 i 214, samo ga zeza taj bunker koji se rucno istresa i visina.Ako kupujes bolje nadji 213 ili 214, a jos bolje 214s njemu nemoras da spustas beracku sekciju prije kipanja, ali ako gledas da prodjes sto jevtinije onda 213.pozzz.
Ni na obicnom z214 ne mora da se spusta beracka sekcija pre kipovanja.
 
Imam 214 R, nizi je od onih visokih.
Jeste za nijansu tezi, ali to ne igra nikakvu ulogu, ni kod nas gde ima i njiva na brdovitijem terenu.
Ako se ovde jednoredni ( i stariji i noviji tipovi) mahom vuku sa fergusonima, na ravnici to ide jos bolje.

Pisao sam o izradi, kvalitetu proizvoda koji je sada losiji nego, pre izvesnog vremena.
 
Komsija ipak ima 221 i kupio je za jedan "privodni sto,kljun" ili kako da kazem... 2 komada 5500din.


Ni na obicnom z214 ne mora da se spusta beracka sekcija pre kipovanja.
U komsiluku ima 214, i mora da spusta sekciju prije kipanja, inace je identican mom 213 jedino ima rucnu pumpu ispod kosa kojom mozes za nuzdu da iskipas bunker.Berac je mislim 1986_1987 god.
I uopste koliko ima ovih slovnih oznaka kod jednoredca, vidim u postu gore da ima i "r", mislio sam da postoji samo "s"
 
Ima i moj tu pumpu.
Prvi put cujem da neko mora to da radi,znam da ona fabricka sapa pravi probleme i da to skoro nikom ne radi ni meni ali smo blokirali polozaj levatora tj fixan je i ako se pojavi potreba da se dize spusta heder zbog hibrida polozaj levatora se rucno pomeri za 2-3min.
 
Moj je 86 god i nema tu pumpu o kojoj vi pricate, a elevator hoce nekad da zezne alo to je retkost, bas kad spustim beracku sekciju mnogo nize, na 3 ili 4 rupu, tada jedino nece ponekad da se vrati nazad, ali moze da kipuje i kad je beracka sekcija podignuta za transport
 
Sve zavisi pod kojim je uglom elevator.
Mozda je pri ugradjivanju postavljen ''kosije'' na nekim beracima.
Kipujemo bez problema i sa kosom na prvoj, kao i na trecoj, cetvrtoj rupi.
 
ja moju 214-icu teram sa 533 uvek traca spora na 1600 obrtaja manje mi trosi nego 540 a isto uradi do se premisljam da uzmem cronlinera dvorednog mnogo se lako vuce ima komsija i vuce sa 539
 
Nazad
Vrh