Zmaj berači kukuruza

i moj je takav ja sam uvek brao na cetvrtoj rupi i uvek dobro ja kad sam ga kupio pre 6 godina stavio samoostrece nozeve i do dana danas nisam ni jedan menjao niti ostrio a ako mi je na raju malo neravno ili ima razor ja ga malo samo dignem i kad ulazim ponovo ga spustim
 
zna li neko za onu poruku,gde je covek reko da je na beracu ugradio cilindar za sklapanje ruda?doso bi u kontakt stom majistorom.hvala vam unapred za pomoc,ja nisam mogo pronaci.
 
Izvolite!
photo-0006.jpg

photo-0007.jpg

photo-0008.jpg

Inace to je cale ugradio,pre 15-tak godina i tada su ga svi popreko gledali u selo.
A ljudi nisu ni svesni koliko pojednostavljuje posao i koliko se brze manevrise sa njim.
 
zna li neko za onu poruku,gde je covek reko da je na beracu ugradio cilindar za sklapanje ruda?doso bi u kontakt stom majistorom.hvala vam unapred za pomoc,ja nisam mogo pronaci.

Ovako sam ja rešio hidraulično pomeranje rude na beraču.

l]<a



 
Poslednja izmena:
Onda se ja nisam dobro izrazio kod nas se privodnim lancima smatraju ovi na uvlakackim kljunovima i sami po sebi imaju te "kljunove" ako na jednorednom ima 2 takva lanca bio bi red da na dvorednom ima 4 takva lanca,ne znam odakle mu 6 komada.Nadam se da sam bar pojasnio sta mu treba.
 
:sta::sta::sta:pozz svima da li je neko imao prilike da ima zmaj 212 kakav je moze li mi neko objasniti hvala
 
Isto kao i 213 i 214, samo ga zeza taj bunker koji se rucno istresa i visina.Ako kupujes bolje nadji 213 ili 214, a jos bolje 214s njemu nemoras da spustas beracku sekciju prije kipanja, ali ako gledas da prodjes sto jevtinije onda 213.pozzz.
 
:cao:
Onda se ja nisam dobro izrazio kod nas se privodnim lancima smatraju ovi na uvlakackim kljunovima i sami po sebi imaju te "kljunove" ako na jednorednom ima 2 takva lanca bio bi red da na dvorednom ima 4 takva lanca,ne znam odakle mu 6 komada.Nadam se da sam bar pojasnio sta mu treba.

Na beračima Zmaj 2k ima 6 privodnih lanaca, a kad su počeli proizvoditi modele Z-221, Z-222, Z-223 i Z-224 ugrađivani su po četiri lanca u dvoredne berače. Svaki ZMAJ 2k ima po jednom redu po tri privodna lanca i to su različite dužine, sa po 9, 10 i 11 prstiju.

Mislim da je isti sistem ("Burgoni") primenjen i na modelu Z-220, ali to nisam siguran.

Pozdrav od Mirka iz Kule.:cao:

P.S.

Privodni lanci na Zmaj 2k i T-220 se razlikuju po koraku i širini od privodnih lanaca na ostalim beračima ZMAJ i SIP.
 
Poslednja izmena:
Ima dosta 212 prpravljenih da kipuju.Mislim da i u ovoj temi ima slika tako preuređenih berača.
 
Nazad
Vrh