Zmaj berači kukuruza

Kod mene se dobro pokazalo to ubrzanje, posto imam samo rakovicu65, a ona ima malo sporji kardan od ferge i tako da sam dobio dosta, a ubrzanje se radi na lancanicima na kraju kardana a ispred reduktora, postavio sam ovde jos prosle godine slike tih lancanika, ali ne znam tacno koja strana.
NA@ ako beres sa 560 veruj mi da se isplati odraditi to ubrzanje sto pre, traktor ima snage, a mozes na manji broj obrtaja da ga teras
 
ljudi juce slucajno prevlacio nekog zmaja 223 sa 540 i vidim komsija bere ja reko aj da probam ide lepo samo dosta gusi traktor
 
pocerina, kako ti radi tarup na 214, kod mene dosta ostavlja iako idem 2. sporom,tek radim drugu sezonu sa ovim beračem,ali nisam zadovoljan tarupiranjem,trečom sporom još lošije tarupira
 
@ Zoranko

Imas li sve nozeve na tarupu?
Naostri ih

Koliko visoko kosis stabljike, tj na koju rupu prebacivas kosu.
 
skinuti i naoštreni, svih 6 komada,nešto mi nepojmljivo da ima samo 6 noževa,visina košenja je oko 25-3o cm nemože niže pošto nedozvoljava niže u onom prorezu, tako sam ga kupio:sta:
 
Mi obicno stavljamo na trecu rupu od gore.
Ovaj rani kws smo isli nize.
Ima samo sest nozeva.
Kod mene kosi odlicno.
Dali je tarup u osi sa prijemnim biterom, na ulazu?
Da nisi nozeve na opacke namontirao.
 
nisu naopačke,sve je ok mada mislim da je dosta visok,ako bi ga mogao pustiti niže verujem da bi bolje radio,pogledaću negde pa uporediti,hvala na pomoći,pozdrav
 
Budi sutra na forumu, poslacu sliku, kako je reseno kod mene nosenje kose i zadnjeg dela beraca.
Mozda nije isto
 
Kod mene tarup lepo radi, jedino kad idem trecom sporom, hoce malo da ostavi, ali kada beracku sekciju spustim na drugu rupu od gore onda ne ostaje nista. Kod mene treca rupa sluzi samo za kipovanje, posto mi je tarup tada dosta nisko, ako naidje na neku neravninu brije do zemlje
 
Evo slike
2nqtoc5.jpg

Sada je prebaceno na drugu rupu, mada u transportu je na prvoj od gore.
Kosimo na trecoj ili cetvrtoj,zavisi od visine klipa kukuruza.
Mozes spustiti koliko hoces.
Cisti do zemlje, kukuruzovinu.
 
Mi kada izadjemo iz njive nista ne ostane vislje od 10 tak cm.
Ne bitno dali je parcela cista ili ima korova.
Ovaj zmajcek sve samelje.
 
Nazad
Vrh