Zimsko Prskanje

Slobodno prskaj , koji god da odaberes od ova dva proizvoda, uradice posao i na lozi i na vocu.
 
Ako sam sljive i jabuke prskao na jesen sa:
- bakarni oksihlorid, Galenika,
mogu li ponovo sada sa njim jer mi je ostalo dosta?
Ili ipak da kupim ulje itd.

Sent from my Lenovo S1a40 using Tapatalk
 
Kod šljiva može, ali ako nema štitastih vaši, pogledaj po krošnji, izgledaju kao kad šljiva zamedi, ali u obliku polulopte, kao pola klikera, a za jabuku nemam iskustva. Ako i treba ulja onda uzmi letol, pa ga dodaj u Bakar OH, nemoj da kupuješ plavo ulje.
 
ok hvala

Sent from my Lenovo S1a40 using Tapatalk
3ff4a5ffa65ab03d5e9d3a5893b07cb2.jpg


snimio sam sta je vas, nema!
 
Planiram da odradim prskanje sa Funguranom, Funomilom, i Galminom, pa me zanima koliko ne bi smela kisa da padne...trenutno duva jak vetar u Banatu, ako se smiri, isao bih nocas da odradim tretman. Temperature najavljuju da nece padati ispod 9 C u toku noci
 
Planiram da odradim prskanje sa Funguranom, Funomilom, i Galminom, pa me zanima koliko ne bi smela kisa da padne...trenutno duva jak vetar u Banatu, ako se smiri, isao bih nocas da odradim tretman. Temperature najavljuju da nece padati ispod 9 C u toku noci
Ne meša se sa alkalnim preparatima na bazi bakra i insekticidima kisele reakcije. Praktično neotrovan za pčele. Idealan za zadnji tretman voća i posle grada (ako se primeni u roku od 48 sati). Preparat se primenjuje uz utrošak vode od 1000 l/ha u zasadu jabuke, a 400-500 l/ha u usevu šećerne repe, a 800 do 1000 l/ha u višnji i trešnji, a u pšenici 200 do 400 l/ha.
Pročitaj uputstvo ,ne meša se sa funomil sa bakrom,mada lično mislim da u mirovanju ne može da smeta.
 
Da li je kasno za bakar drugari? U pitanju je mlad zasad Šumadinke u drugoj godini! Potreban mi je brz odgovor!

03e677b4e52a1391b960194e5e7c9460.jpg
 
Na svakom preparatu pise do kada sme da se primenjuje i do koje faze misijih usiju a ovde jos nije ni prva faza, ali procitaj...
 
Pozdrav kolege.Ako moze samo pitanjce-vidim dosta vas koristi funguran,lesnik mi je druga godina i sad jos malo,po opadanju plodova,planiram da idem sa njime i to 50 grama na 10 litara,tako bih isao i kad opadne polovina lisca i kad opadno svo lisce,jel mala koncetracija?
 
Pozdrav braćo mučenici.
Pitao bih vas koji preparat mi preporucujete za zimsko ili sto bi kod mene rekli februarsko prskanje? Vidim da se pominje crveno ulje ali da li ide jos nesto ili samo to ulje ide? Imao bih da oprskam 50 stabala senleja stara 15ak godina i jedan mladi mesovit vocnjak? U lokalnoj apoteci su mi rekli da prskam plavim uljem i ako hocu da dodam crveno ulje? :)

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Neki od bakarnih preparata > funguran OH ili nordox pod obavezno , u to mozes da dodas ulje (galmin, letol...) i da sam napravis plavo ulje.
Znaci plavo ulje je kombinacija bakra i ulja, a mislim da je crveno ulje to isto samo drugog proizvodjaca ili u drugacijem odnosu ulja i bakra.
Nema potrebe da mesas plavo i crveno ulje.
 
Nazad
Vrh