Zimsko Prskanje

kanački

Član
Učlanjen(a)
29 Jun 2011
Poruka
2.648
Do zelenih buketica bakar punoj koncentraciji ili smanjenoj ?

Za buvu krecem od polozenih jaja , a.m. piripoksifen odmah posle bakra (harpun, prince..) , jednom ili dva puta do cvetanja , posle u precvetavanju ako bude ispiljenih larvi najverovatnije abamektin , i to se nadam da ce biti ok za prvu generaciju buve..

Poslednja izmena:

foksley

Banned
Učlanjen(a)
7 Feb 2019
Poruka
2
Poštovani,
već duže vremena uvozim neke od najboljih preparata za ratare i voćare ,izmedju ostalog,Kreozan ,Mesurol,Gaučo i dr. Ako ima nekog zainteresovanog može me kontaktirati i na foksley@gmail.com

Sent from my SM-A310F using Tapatalk

oktopod

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
4 Nov 2010
Poruka
6.143
Paz da te ne u'apse za Kreozan. Ne znam ni da li je po pravilima foruma reklamiranje prodavanja zakonom zabranjenih preparata.

Učlanjen(a)
10 Dec 2014
Poruka
1.612
Da li da oprskam sadnice stare godinu koje su cele okrecene pre par dana? Zimsko je prskano.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

oktopod

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
4 Nov 2010
Poruka
6.143
Pod cele mislis oprskane krecom tj svi pupoljci su okreceni takodje?

Jel neko koristio everest? Na koliko litara vode ide litar?

U apoteci mi rekose na 150-200 litara nesto mi malo to, pa uzeh da guglam i svuda za sastav pise Bakar Hidroksid 368 grama, a na mom pise nesto preko 550, znam jer sam uporedio sa bakar oksihlorid u kesi, tamo je kolicina nesto ispod 550 grama, zanimalo me da uporedim pa sam zapamtio.

Cobe78

Član
Učlanjen(a)
20 Dec 2014
Poruka
344
Postovanje kolege,planiram ici nordoxom a u pitanju je lesnik...koliko grama na 10 litara da stavim?i kolko je dovoljno da prodje dok ne padne kisa?

vrobec

Član
Učlanjen(a)
19 Mar 2013
Poruka
60
Da li je sada vec kasno za prskanje plavim uljem? Imam kajsije, kruske, sljive i jabuke. Hvala!

pele

Član
Učlanjen(a)
31 Jan 2011
Poruka
1.580

U apoteci mi rekose na 150-200 litara nesto mi malo to, pa uzeh da guglam i svuda za sastav pise Bakar Hidroksid 368 grama, a na mom pise nesto preko 550, znam jer sam uporedio sa bakar oksihlorid u kesi, tamo je kolicina nesto ispod 550 grama, zanimalo me da uporedim pa sam zapamtio.
Koristio sam Everest vise puta i ja uvek idem 10litara na 1350 litara vode,znaci litra na 135 litara vode

- - - - - - - - - -

Postovanje kolege,planiram ici nordoxom a u pitanju je lesnik...koliko grama na 10 litara da stavim?i kolko je dovoljno da prodje dok ne padne kisa?
Nordox ide 20g na 10 litara vode.Dovoljno je da se osusi pre kise i bice dobro,dakle 4-5 sati...

ben roj

Član
Učlanjen(a)
30 Mar 2013
Poruka
646
Ja danas oprsjao plavim uljem sljive jabuke I kruske.
Jedino su jabuke pomalo pocelo iz pupoljka da krece I to cadej I ajdered.

Smetali to sta.

Vrobec u Vojvodini vegetacija je jedno dve nedelje od Uzickog kraja.
Za sljive predpostavljam nije kasno ali za kajsije I jabuke vidi da li je krenulo.

vrobec

Član
Učlanjen(a)
19 Mar 2013
Poruka
60
Ja danas oprsjao plavim uljem sljive jabuke I kruske.
Jedino su jabuke pomalo pocelo iz pupoljka da krece I to cadej I ajdered.

Smetali to sta.

Vrobec u Vojvodini vegetacija je jedno dve nedelje od Uzickog kraja.
Za sljive predpostavljam nije kasno ali za kajsije I jabuke vidi da li je krenulo.
Hvala! Kajsije su nabubrene, ostalo nije.

Pole t25

Član
Učlanjen(a)
7 Jan 2014
Poruka
405

I ja sam radio ove godine sa Everestom

Dobro su ti rekli,litra na 200 litara vode

5 litara na 1000 litara vode,lepo pise u uputsvu i to je maksimalna doza.

Vrh