Zimsko Prskanje

Učlanjen(a)
10 Dec 2014
Poruka
1.612
Људи код мене је тренутна температура око 2 степена. На нету и форуму сам нашао да се прска теек кад је температура преко 5 степени. А од сутра јављају снег а ја ако не опрскам данас нећу моћи наредних 15 дана. Шта мислите да сад опрскам?

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока

Učlanjen(a)
10 Dec 2014
Poruka
1.612
опрскао сам јуче. температура била око 8с' и без ветра. потросено је литар и двеста плавог уља од галенике... :)

послато са gt-i9506 уз помоћ тапатока

Cobe78

Član
Učlanjen(a)
20 Dec 2014
Poruka
344
Pozdrav kolege.Ako moze misljenje iskusnijih kolega-mesao bih funguran i letol ec,to znam da moze(orezujem lesnik pa bih znaci posle prskao) ali bih dodao i imidan wp 50,moguce da imam problem sa stitastim vasima a on je dobar za njih.Imidan moze da se mesa sa letolom i to znam ali da li mogu sva tri zajedno!?Hvala unapred.

vasovac

Član
Učlanjen(a)
25 Jan 2011
Poruka
2.423
Šta znači "moguće je da imam" njih ili imaš ili nemaš ,vidiš ih golim okom. Možeš mešati, ali ako u voćnjaku nema vaši džabe bacaš pare za ulje

Cobe78

Član
Učlanjen(a)
20 Dec 2014
Poruka
344
Primetio sam dve tri stitaste vasi do sad sto sam orezao,reci ce neko-to nije nista:),a i pupoljci poneki na vrhovima grana kao da imaju onu sivkasto belu boju,kao da su ajd da kazem grinje ili sta vec...svakako kad orezem valjao bi bakar tj. bakarno ulje a kad je vec tako razmisljao sam da pomesam funguran,letol ec i imidan wp 50 i pobijem tu gamad ako ih ima...

Sloba31

Član
Učlanjen(a)
25 Nov 2011
Poruka
1.010
Primetio sam dve tri stitaste vasi do sad sto sam orezao,reci ce neko-to nije nista:),a i pupoljci poneki na vrhovima grana kao da imaju onu sivkasto belu boju,kao da su ajd da kazem grinje ili sta vec...svakako kad orezem valjao bi bakar tj. bakarno ulje a kad je vec tako razmisljao sam da pomesam funguran,letol ec i imidan wp 50 i pobijem tu gamad ako ih ima...
Pa ulje se i stavlja zbog stitastih vasi.

Cobe78

Član
Učlanjen(a)
20 Dec 2014
Poruka
344
Do kad nije kasno prskati plavim uljem tj. ovom recimo kombinacijom!?Do polovine marta jel nije kasno?

- - - - - - - - - -

Jer jos nisam orezao!

Rile75

Član
Učlanjen(a)
17 Feb 2014
Poruka
325
Zavisi od vremena i koliko rano krenu pupoljci, u principu do faze misjih usiju, dakle generalno pre nego sto kreno da se formiraju....imas na Galenikinom sajtu uputstvo

Mikes

Član
Učlanjen(a)
2 Sep 2013
Poruka
89
Ove godine voćke su bile krenule, pripremile se za pupanje, a onda je došao ovaj snijeg i niske temperature.

Da li ima potrebe poslije ovih hladnoća uopšte vršiti tretman barkom i uljem?
Mislim možda nije ni potrebno, ako je hladnoća pobila ove patogene koji bi se ubijali bakrom i uljem?

marceta.b.

Član
Učlanjen(a)
10 Okt 2013
Poruka
1.015
Ove godine voćke su bile krenule, pripremile se za pupanje, a onda je došao ovaj snijeg i niske temperature.

Da li ima potrebe poslije ovih hladnoća uopšte vršiti tretman barkom i uljem?
Mislim možda nije ni potrebno, ako je hladnoća pobila ove patogene koji bi se ubijali bakrom i uljem?
Bude svake zime ovakvih dana žilavi su ti naši patogeni mislim da ne ide bez bakra...

kanački

Član
Učlanjen(a)
29 Jun 2011
Poruka
2.648
Nisi dzabe prskao , dezinfikovao si preseke od rezidbe ,bakar je uradio sta je uradio i to ti je to sto se tice njega. Ako bas zelis ponovi prskanje cim temperature dostignu 5-10c , samo obrati paznju na pupoljke.

kanački

Član
Učlanjen(a)
29 Jun 2011
Poruka
2.648

Trenutno mi je kruska izmedju prve i druge faze sa gornje slike, da li smem da odradim prskanje bakrom u toj fazi i kojim kolicinom da ne bude posledica po pupoljke ?

MIRE1

Član
Učlanjen(a)
22 Mar 2015
Poruka
146
Bakar moze do ovih zelenih buketica ,ulje i insekticid su bitniji zbog kruskine buve da u cvetu prodjes bez insekticida zbog oprasivanja.

Vrh