Zimsko Prskanje

do kad nije kasno sa prskanjem sa crvenim uljem, i sta je naj bolje za skidanje mahovine i kad to da radim
 
Nije kasno dok ne nabubre pupoljci, to zavisi od voćne vrste i mikroklime kraja u kojem si. Za breskvu je recimo već kasno, za lesku odavno, kajsija je na granici, još danas sutra, a za trešnju ima još vremena...

Mahovinu ti najbolje skida sumpor koji dodaš u kreč na jesen i oprskaš celo stablo.
 
Nije kasno dok ne nabubre pupoljci, to zavisi od voćne vrste i mikroklime kraja u kojem si. Za breskvu je recimo već kasno, za lesku odavno, kajsija je na granici, još danas sutra, a za trešnju ima još vremena...

Mahovinu ti najbolje skida sumpor koji dodaš u kreč na jesen i oprskaš celo stablo.

u piatnju je sljiva na 750 metara nadmorske visine, uzicki kraj i komsije tek sad krecu u prskanje i to dosta njih sa krecom i kazu da moze da se prska do aprila sto je meni citajuci ovde malo kasno

jel mi mozes reci koji odnos kreca i sumpora treba da bude i otprilike mesec kad bi valjalo prskati
jos jendo, da li trebao onda prskati i sa preparatima ili je ovo dovoljno, posto jesenas tj u novembru sam prskao sa cumprosanom
hvala na pomoci
 
Oni verovatno prskaju bordovskom čorbom, neka mešavina kreča i bakra. Bolje je krečom prskati na jesen, a na proleće krečiti samo deblo, da ne bi kreč se zalepio za pupoljke sada kad treba da krenu, mada je to više sitničarenje, mislim da im ništa ne bi falilo...
Za šljivu još nije kasno, ona kreće dosta kasnije od kajsije, otprilike kad i trešnja, početkom aprila.

5 kila kreča, 0.25 kila sumpora na oko 15, 20 litara vode.
 
Ceo dan se namestam da prskam kajsiju ovde kod nas je opste prskanje kazu nesto leti na nju .na kraju parkirao atomizer traktor pa kad malo otopli.Inace je juce bio najuposleniji stricev Goldoni zato sto je bilo opste zaglavljivanje .:osmeh:
 
Ja sam danas oprskao, kečkemetska ruža i zaklopčanka se vidi da je krenula ali može da se prska, a ona žuta što stiže ranije, valjda m39 je bogami već maltene u fazi belih kokica pa obrati pažnju...
 
Veruj :D Trešnja se vidi da je krenula, ali tek onako u naznakama, bubri malo, nije kao kajsija isto tako i viljamovka i santa marija kruške...šljive nisam pogledao, u ponedeljak prskam sve voće redom, kajsije sam požurio danas da odradim, a toliko sam samo vremena i imao.
 
Kod nas je jutros duvao jak vetar i bilo je hladno, ali je oko 13h stao vetar i malo ogrejalo, bilo je oko 8-9 stepeni, vetar na trenutke puhne, nije bilo idealno ali dovoljno da se posao odradi :)
 
Ја сам јуче гледао воћке. Још је понегдје било снијега, а у хладу је мрзнуло већ у пет поподне. Прскаћу у следећу суботу, ипак је овамо било више снијега него у Србији.
 
Danas sam gledao po selu ljudi su poceli prskati vocke,vecinom kod mene sljive..Sta preporucujete od preparata za prskanje sada...Nisam bas vican u ovome,pa ajde da pitam..
 
Pravo da ti kazem nemam pojma zastitar mi tako rekao za kajsiju a za svo ostalo voce stavljam galamin.mada je prskam u cvetu obavezno .
 
Nazad
Vrh