Zimsko Prskanje

Zlatni se nije otvorio malo gala i po neki GS.
Ujutro idem da oprskam smanjiću dozu bakra pa šta mu bude.
 
Ljudi, jeste li poceli da razmisljate o zimskom prskanju ?
Sta preporucujete i kada za sadnice sljive koje su usle u drugu godinu ?
Jedan prijatelj mi rece da koristi funguran. Sta mislite ?
 
Ja cu prskati crvenim uljem kada malo otopli.Imam samo jednu nedoumicu.Kada prskam traktorskim atomizerom(agromehanika),potrosim oko 1300 litara tecnosti.Kada prskam ledjnim atomizerom potrosim oko 400 litara i puno mi je jeftinije samo je pitanje sta je efikasnije.Traktorski mi puno rasipa jer je razmak sadnje 5x5 pa prskam i ,,prazan" prostor izmedju vocki.Sa lednjim,jedan vozi tomu,ja u prikolici i na njoj burad i prskam.Cak mislim da je i preciznije sa ledjnom jer idem granu po granu.Usteda je u novcu velika,tri puta manje hemije,samo je pitanje sta je bolje.Naravno,lakse je sa velikim atomizerom,sednes i vozis.Ovo na ledjima,tesko...:ppozdrav:...Sta mislite?
 
Ma ti samo tražiš podršku, već si ti odlučio :haha:

Ako su na nekoj lošije dizne, bacaju krupne kapi, onda je bolje sa ovom koja pravi sitniju maglu, to je što se tiče kvaliteta.

Što se tiče utroška hemije, razlika u ceni nije zanemarljiva i vredi uloženog rada.

Mene zanima da li imaš opciju na toj traktorskoj da prikačiš crevo sa topom, video sam kod mene neki tako prskaju stare velike trešnje, lepo se vozi traktorom i puca oblake po trešnjama :D Od jedne do druge, bez rasipanja. Ne znam da li taj top ima ventil da zatvori ili samo smanji brzinu na ler gas do sledećeg stabla i onda mu skoro ništa ne izlazi...
 
@Dragojlo
Postavio si ranije neku racunicu za zimsko prskanje,sta je jeftinije,kombinacija Cuprozin+Galmin+Cipkord ili Crveno ulje.Nije mi jasna racunica kako izadje jeftinije.Litra crvenog ulja je 650,oo i ako racunamo na 100 litara 3% to je 3lx650,oo=1.950,oo dinara.Ako u tvoju kombinaciju ide samo Galmina od 1-5% (bez bakra i cipkorda)mislim da izadje skuplja varijanta.Ako hoces,daj da pretresemo ponovo cene i vidimo sta je bolje (verovatno tvoja kombinacija) ali da nebude velika razlika.
 
Računao sam i ja svojevremeno, ne izađe jeftinije, koliko se sećam izađe tačno isto, pa sam komentarisao da je bolje da kupim gotov, u fabrici izmešan preparat, nego sam nešto da muljam :)
 
Računao sam i ja svojevremeno, ne izađe jeftinije, koliko se sećam izađe tačno isto, pa sam komentarisao da je bolje da kupim gotov, u fabrici izmešan preparat, nego sam nešto da muljam :)

Sve je to u suštini slično po cenama, znam samo jedno, a to je da sam pre 4~5 godina otrove za zimsko prskanje kupovao bukvalno za džabe, sada se lepo pružim u novosadskim apotekama, sreća pa sam pronašao radnika koji prskanje obavlja umesto mene pa sam bar malo olakšao sebi.
 
Pozdrav koleZe , jedno pitanjce...

Cime je najbolje da prskam dunju sad krajem februara , plavo ulje , bakarni oxihlorid ..... ? I da li da dodam NPK folijarno ?
 
Folijarno ti je preko lista prihrana, a kako lista nema... :D

Voće se sada prska uljem, ulje "uguši" jajašca, zato je bitno dobro okupati voćku, u plavom ulju već ima i bakra...ili kupiš posebno ulje (galmin) i dodaš bakar (bakaroksihlorid50 ili cuprozin).
 
Znam da je folijarno preko lista :D :D , nego eto kako da nazovem , moze i NPK prskanje , posto obicno ljudi misle na granulirano kad kazes NPK .... bla bla ,raspricah se...
Da,tako sam i mislio samo plavo ulje,al ajd da se konsultujem... Hvala! :)
 
Kod mene plavo ulje 820din/1l . Predpostavljam da je kod vas jeftinije jer je poznato da nasi trgovci deru sa cenama.
Crvenog ulja ima nesto malo u zaostalim kolicinama i sumnjivog datuma pa nisam hteo da eksperimentisem; kazu da ga "nema u nabavci" mada sumnjam u tu informaciju.
Cekamo porast temperature i par lepih dana i u akciju.
doc.gif
evil.gif
 
Kod mene plavo ulje 820din/1l . Predpostavljam da je kod vas jeftinije jer je poznato da nasi trgovci deru sa cenama.
Crvenog ulja ima nesto malo u zaostalim kolicinama i sumnjivog datuma pa nisam hteo da eksperimentisem; kazu da ga "nema u nabavci" mada sumnjam u tu informaciju.
Cekamo porast temperature i par lepih dana i u akciju.
doc.gif
evil.gif
Kod mene ima crvenog ulja,cena 660 dinara,varaju te kada kazu da ga nema u nabavci.Ima ga ,samo oni mozda imaju vecu zaradu na plavom ulju pa ga forsiraju jer je i skuplje.
 
Sve mi je to jasno i da mi nisi rekao, tako je kad ima jedna "dobro snabdevena" apoteka i ostalo sastavlja kraj s krajem i ako nadjes to sto ti treba moras gledati dali je istekao rok trajanja, a cene da ne pominjem , najskuplji smo u okolini a i sire.....:osmeh:
Zasad nemam mnogo da stitim pa nije opasno ali u skorijoj buducnosti razmisljam da nesto uradim po tom pitanju. Uzimajuci u obzir da ce nas imati vise sto se druzimo i sto trosimo istu ili slicnu hemiju razmisljamo da kada se bude uzimalo daju pare i jedan uzme za sve gde je naj povoljnije van ove nase "konzerve".:ppozdrav:
 
Pozovite Galeniku, Deltu i slično, ljudi su se dogovarali da im daju preparate za dž a oni posle njima voće ili da plaćaju u ratama, to za davanje voća je Delta, a Galenika samo na rate...imao sam broj finansijskog direktora, uputio jednog druga prošle godine al nije bio uporan a ovaj mu se nije javio, probajte nemate šta da izgubite, ja broj više nemam al potražite na netu odeljenje komercijale.
 
Nazad
Vrh