Zimsko Prskanje

OK, hvala, da li to znači da sledeće godine ipak uradim ovo prskanje negde početkom do polovine marta najkasnije, zbog pčela i slično? Nemam ih ja da ih ja gajim, već ove "divlje", evo pojavile se greota mi da ih ubijam, a ovo što oprskam ima da ih ubija još 20ak dana :((((
 
Pa ja sam oprskao pre kiše @oktopode, tako su mi rekli i tako radim :D, i što se kažu ne brinem...a da je greota, zaista jeste, ali mi i dalje nije jasno odakle pčele, kod mene ni jedna nije bila, a ni sada ih nema :sta:.
 
evo danas ih videh bukvalno a juče ne, i bubamare isto tako, ne sad ne znam koliko ali počele su... ...snimih i video kako se dve kvrcaju, sutra ću okačim :D
 
Postavio sam program My free Weather V2.35 u rubrici o vremenskim prilikama, preuzmi ga pa pogledaj vreme, da te kiša ne zafrkne ! A snimak čekamo ! :D :ppozdrav:
 
Nema šta da me zafrkne, sutra završavam tih 30ak stabala pa ne znam šta da duva ili pada, a dobijate i snimak, na poslu sam a aparat ostao kući :D
 
oktopod je napisao(la):
OK, hvala, da li to znači da sledeće godine ipak uradim ovo prskanje negde početkom do polovine marta najkasnije, zbog pčela i slično? Nemam ih ja da ih ja gajim, već ove "divlje", evo pojavile se greota mi da ih ubijam, a ovo što oprskam ima da ih ubija još 20ak dana :((((

Ako zelis da izbegnes trovanje korisnih insekata, prskaj u jutarnjim satima ili pre vece tada pcela sigurno nema sve su u kosnicama ili supljini drveta ako su divlje...
Post je spojen: [time]1301004653[/time]
_________________________________________________
radan je napisao(la):
Ljudi sada me zabrinjavate, jer i ja spadam u grupu onih sto ce ovog vikenda raditi zimsko prskanje.Moj je vocnjak na daljinu,a kako mi javljaju sljiva nije stigla do faze misjih usiju(pupolji su jos uvek mali)
, te me iz gore navedenog zanima da li sada mogu koristiti CUPROXAT uz galmin i cipkord, ili sam zakasnio. Ako neko zna neka pise jer treba da putujem sutra.

Samo prskaj sto pre to bolje do kraja nedelje je idealno a od ponedeljka kisa a naravno nema kise bez vetra...zato gas gas :ppozdrav:
 
E pa ja sam onda istripovao, ja sam mislio da sad kad oprskam pčelama škodim narednih nekoliko dana do nedelja? mislio sam prskam otrov koji će se zadržati a one će da ga jedu posle? :D
Znači bitno je da ne prskam baš kad su aktivne, nije ih danas bilo baš toliko da se mora voditi računa...
 
Zato sam te i pitao odakle ti tolike pčele sada, nismo se razumeli :D, u cvetu me duša boli kada prskam, a one sve zuje oko mene....
 
Da kada su pcele u vocnajku to im je zagarantovana smrt a prska se...a ovako mnogo manje,jedino da ga jedu sa kore :haha: :haha: za njih je najbitnije kada se rade tretmani u cvetu tada niposto ineskticide, jer ako pcela nemamo obracemo onu stvar na jesen, pustiti ih da odrade svoje posao na vreme, prskati samo fungicidima ali opet posle leta pcela i ako su ti pesticidi bezbedni po pcele, ja iz postovanja prema njima uvek predvece prskam u vegetaciji pa taman bilo i folijarno djubrivo, a i neide po vrucini jel...

:ppozdrav:
 
E momci mnogo ste me obradovali za te pčele, lepo ja rekoh na početku "ako može jedno glupo pitanje", slutio sam da ću ispasti glup u društvu, sad mi je mnogo lakše, sutra da završim onda galmin, cuprozin, cipkord kombinacijom :ppozdrav:
Mislio sam da pupoljak upije insekticid koji se zadrži 20ak dana tj kad se pupoljak već otvorio i pčele navale...
 
@Dragojlo ovo si dobro rekao ::svaka cast::, kako da se prska na +mnogo sepeni, bolje da se ::prica:: ::vino:: :ppozdrav:, izjutra sam ja prskao, jer uveče obično bude nekih neodloživih obaveza.....
 
ma nisu ovo u pitanju sistemici, pa da onda pcela jede taj list tako bi moglo ::namigivanje::
Post je spojen: [time]1301006090[/time]
_________________________________________________
kad je veliki plus ja onda tovarim bale sena :haha: :haha: :haha: :haha: i uz ladno :ppozdrav: dodjem sebi :haha: :haha: :haha: ili se oduzmem :haha: :haha:
 
Tražili ste gledajte :D
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=cPsxNZ7NKBo[/youtube]

Post je spojen: [time]петак, 25. март 2011. 05:03:41 CDT[/time]
_________________________________________________
A evo i pupoljaka, jel nema veze što ovi na trešnjama koji se otvoriše spolja imaju kao uveo list, onu opnu, crna je...




 
ja sam pcelu video pre dve nedelje u sljivaru,tako da sam bio prvi i nagrada ide meni ::svaka cast:: od 22 grada,tako volim :ppozdrav:
 
ceo Bg sam prevrnuo naopacke zvao sam sve moguce apoteke nigde nema, samo od 200ml, onda krenem da zovem po Arandjelovcu jer mi je to blizu sela i tu nadjem samo to crveno ulje.. :udri:
 
Jujuju kakva ne ozbiljnost prednuzetnika, kod nas u NS ima da se kupi u svakoj polj. apoteci....katastrofa ! :udri:
 
Nazad
Vrh