Zimsko Prskanje

Evo i mene nakon zimske pauze.
Iskoristio sam priliku da orezem i poprskam vocnjak oko 10-og marta,kad su bili lepi dani.Prskao sam Plavim uljem,mesao ga direktno u rezervoaru ledjne prskalice i dobro se mesalo sa vodom.Neko od vas napisa da su mu se stvarale grudvice,da je morao prvo muckati u flasi pa sipati u rezervoar,ali takodje sam pre toga u nekom postu procitao da je to ulje stajalo od prosle godine.
Elem,bachene i tri sesnestice,potanjirano...Cekam da ukokichi pa da prskam Kubik plusom.E,kad smo kod prskanja u cvetu,hocemo li otvarati novu temu o tom prskanju ili nastavljamo ovde? ::namigivanje::
 
cika_jova je napisao(la):
nego ja to granje iskoristim da ispecem prase za Vaskrs i Djurdjevdan jel nece da smeta sto je oprskano ?

Po mom mišljenju to nije zdravo.

Babin zub je napisao(la):
E,kad smo kod prskanja u cvetu,hocemo li otvarati novu temu o tom prskanju ili nastavljamo ovde? ::namigivanje::

Pokreni novu temu, pročitaj naslov ove teme. :ppozdrav:

Ja pršćem u subotu, najavljuju fino vrijeme sa temperaturom oko 20 stepeni. :cool:
 
Znaci ima vec nekoliko tema a ja da otvaram novu,jel? :D

Ma sve je ovo mlacenje prazne slame,tek kada sljiva bude u komini mocicemo konstruktivno razmenjivati misljenja i uciti na svojim/tudjim greskama,da vidimo ciji su preparati dali najbolje rezultate... ::namigivanje::
 
Mi smo jučer krenuli sa bakrom, Cuprablau Z 0,7 %. Prva na redu je bila jabuka.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=uErVhCaXrIs[/youtube]
 
Bećarino, primjetio sam da ne koristiš ništa od zaštite, jel kabina traktora tako dihtuje? :) Ima neki prečistač zraka?
Inače odlično izgleda rad.
 
Bolje pitanje je da li treba koristiti nešto od zaštite kod voćarskog New Holanda starog svega par godina, verovatno kabina tako dihtuje da zaštita i nije potrebna ! :D
 
E becarino kad vidim ovo dodje mi da pobacam sve one igrackice koje imam a zovem ih traktorom atomizerom i slicnim nazivima.

Salim se, svaka cast.
 
Danas oprskane sljive ,a imam pitanje da li mogu sa ogrinolom+Champ flo oprskati i visnje
 
@Fruitboy: Ma kaki Munckhof, ovo je Hardi. Munckhof mi se nesviđa zbog klipne pumpe i kod nas loše postprodajne podrške i opskrbljenosti rez. djelovima.

@Vocar: Traktor ima karbonske filtere tako da se u kabini ništa neosjeti, no ventilator u kabini mora raditi tjekom prskanja. Inače nedihtuje baš kako bih htio no ipak je na visokoj razini.

@ironman: Polako, netreba srljat. Mi smo jako dugo radili sa IMT-549 u voćnjaku sve poslove na 10 ha jabuke i 1 ha kruške i lake poslove na 50 ha ratarstva. ::namigivanje::
 
idklecin je napisao(la):
Danas oprskane sljive ,a imam pitanje da li mogu sa ogrinolom+Champ flo oprskati i visnje

Moze
Post je spojen: [time]1300922075[/time]
_________________________________________________
Danas sam zavrsio za zimskim prskanjem na sljivi... i da malo odmorim, bilo jeu zadnji cas, pupoljci vec krenuli na gore da se izvlace, za 2 nedelje ako ovako ugreje eto cvetanja, a eto i novog prskanja...
 
Sve zavisi sa čim je prskaš, ako ideš na bazi bakra sa Cuprozinom kasno je, a ako ideš sa Bakarnim oksidom 50, nije ! ::namigivanje::
 
Nazad
Vrh