Zimsko Prskanje

srkitransporter je napisao(la):
ja sutra odoh za selo da prskam sljivu, nadam se da nije kasno... :sta:

Samo rokaj jos nije kasno, zadnji voz prolazi samo prskaj... moze i cuprozin i bakrani oksihlorid i plavo i crveno ulje samo stemaj
 
Atenica je napisao(la):
Gde mogu da nadjem skafander i koliko li otprilike kosta?
Jos malo se strpi pa odes na poljoprivredni sajam U Novi Sad i lepo nadjes sve sto ti treba.Ako nesto i nema pokupices 100 adresa gde ima!
 
Narode, jedno možda glupo pitanje...
Video sam danas na placu dosta pčela šta li su i drugih insekata, buba mara i paukova, da li ovim kasnim prskanjem insekticidima ubijamo pčele i ostale korisne insekte:haha:

Inače ona maska koju sam kupio nije tako sjajna, ipak prođe kroz filtere pa osećam fanki filing u nosu i pokvarih malo i stomak, moraću da uzmem bolje filtere, izgleda da AB nije dovoljno :nono:
Danas sam posle prskanja opet imao taj osećaj, nakon pola litre mleka stomak je smiren, samo još u nosu taj neki trip...
Tako da - skafander ko može i ko prska traktorom veće površine!!!

A što se pupoljaka tiče, okačiću slike, na trešnjama mladim se poneki već otvorio i vide se listići ali većina nije, na kajsiji nisu još otvoreni ali se vidi prorez, jel to ok prskati? Ostale su mi samo još stare kajsije pošto su visoke sutra atomizerom, danas je duvao jak vetar pa sam jedva i ove mlade leđnom običnom...da ne čekam više :D

Koje je tačno prskanje sledeće, dajte link do te teme da ima ovde trag :D
 
Da tresnje su u brzini sljive jos mogu ja nisam od vetra danas nista mogo ako Bog da sutra :cool: .Ljudi kod mene sam primetio na mlade sljive od 5 godine, pri dnu one grancice sve se osusile zajedno sa pupoljcima.tako sam se iznervirao uf :zli: zna li neko sta moze to biti
 
matke. je napisao(la):
Ako si koristio insekticid sigurno da ih ubijaš ! ::namigivanje::

Išao sam galmin, cuprozin i cipkord..


Cuprozin je bakarni preparat i on ima odgovarajuće fungicidno dejstvo (gljive, lišajevi).
Cipkord je insekticid, aktivna materija deltametrin.
Galmin je insekticidno-akaricidni (grinje i krpelji) preparat.

Znači pobih ih? :( Narode, daj da prskamo ranije ali sa više galmina??
 
Ovo tvoje poslednje mi baš i nije jasno :sta:, da prskamo ranije sa više galmina, galmin ide u koncentraciji od 1 do 2 %, kada sam ja prskao nije bilo ni jedne pčele, ni jednog pauka, samo nekih mušica :haha:. Trebao si to prskanje da odradiš pre kiša i da ne bereš brige, Cuprozin se preporučuje dok voće miruje, a kada se probudi kao sada preporučuje se Bakarni oksid 50 ::namigivanje::
 
Pa ne verujem da je monilija ovako rano dal moze?.nznm blizu mi i stari sljivar a tamo imam preko 20 godina stare sljive i one se od neceg suse ,nznm mozda prelazi neka bolest :sta:
 
@matke
ja vidim u ovoj temi da ljudi neki oprskaše a većina će tek sad i svi pominju galmin, cuprozin, cipkord kao najbolje, ne znam otkud sad bakarni oksid 50 i te priče...

@jelnik
nisam znalac pa ću možda lupiti, da nije krenuo rod da ti beži gore u krošnju, meni je tako sa nekim kajsijama za koje sam mislio da je monilija
 
Druže kada sam kupovao otrove u pojl. apoteci u Novom Sadu da ih sada ne reklamiram, rekli su mi da je Cuprozin+ Galmin+cipkord najbolja kombinacija za zimsko prskanje dok voće miruje, a da je preporučljivo da se umesto Cuprozina ubaci Bakarni oksid 50 ako se voće prska malo kasnije, isti je sastav i jedan i drugi su na bazi bakra, tako mi je rekla savetnica i ja sam je poslušao, zato sam i oprskao pre kiše, možeš ti oprskati, ali raspitaj se kod nekoga ko je stručniji od nas !
 
Ljudi sada me zabrinjavate, jer i ja spadam u grupu onih sto ce ovog vikenda raditi zimsko prskanje.Moj je vocnjak na daljinu,a kako mi javljaju sljiva nije stigla do faze misjih usiju(pupolji su jos uvek mali)
, te me iz gore navedenog zanima da li sada mogu koristiti CUPROXAT uz galmin i cipkord, ili sam zakasnio. Ako neko zna neka pise jer treba da putujem sutra.
 
Da oktopod bezi gore dole nista susi se.tako i na stare i svake godine ono dole se susi a gore izbija te sam pustio mladare nebi li se obnovile al imam loma.jel znas sta je,sta moze biti i kako spreciti? sumnjam na NATO da je nesto u vazduhu od bombardovanja ::lose:: al opet ako je tako sto nije ostalima u blizini mene,razumes
 
@matke
ja se bojim da ovime ne štetim prirodi tj dobrim insektima...na stranu dal cuprozin dal bakarni, ipak je to sve insekticid?
šta misle iskusniji o celoj priči? :)

@jelnik
Pa oće tako neke sorte, krene da beži sve u vrh, pa treba da se seku neke glavne da izađu te mladare, mom komšiji preko 40 godina bila kajsija, mogao si rukom celu da je iščupaš koliko je suva bila a rađala, sve se tako podigao rod na vrh, onda su je isekli kod ramenih grana i nikle mlade divlje takoreći grane i davale krupan plod...onda je vetar iščupao :)

Al ja pričam neku priču, tebi bolje neko da pogleda :D
 
Ne beri brige i prskaj sa onim što imaš :D ili Bakarni oksidhlorid 50 ( u koncentraciji od 0,5 % ) ili Cuprozin 35 WP 8 u koncentraciji 0,35 % ), samo u nedelju i ponedeljak javljaju kišu, pa pazi da prođe bar 5 h posle prskanja !
 
Za sve koji treba da obave zimsko prskanje, NISTE ZAKASNILI I NIJE KASNO SVE DO FAZE 'MISJIH USIJU', AKO SE NEKOM RAZVILO VOCE U OVU FENOFAZU I TADA NIJE KASNO SAMO DA SE PREPOLOVI KONCENTRACIJA PREPARATA. Ako ide 2-3 %, u fazi misjih usiju ide 1%.Odnosi se na sve preparate za zimsko prskanje.To je cela filozofija.Cipkordu je aktivna materija cipermetrin a ne deltametrin (Decis 2,5 EC). Ako imas korisne insekte (bubamare, pauke i mrave itd.) onda sigurno imas jaja lisnih vasiju po stablu i granama, te stoga pozuri sa prskanjem, a korisni insekti ce se javiti i kasnije. Pozdrav
 
Nazad
Vrh