Zetor

Jasta taj je na ceni sa duplom vučom. Vrhh onda da kupujem bez razmislja ja?

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ako ga kupiš sigurno se nećeš pokajati.Sjećam se jednom da je prijatelj s njim ispred sebe gurao fergu sa punom IMT-ovom prikolicom pijeska uz dobrano brdo,Zetorom je išao 3-om brzinom a ovaj ispred sa fergom je išao 1-om brzom
 
Poslednja izmena:
Pisao sam već o tome no evo opet. Imam 7045, kupljen 2012. godine čini mi se. Za sve te godine nikad nije stao. Zamijenjene su mu kočnice (pakne za nožnu i traka za ručnu te cilindri), sređen cilindar hidraulike (zamijena manžetna) i AC pumpa, sve preventivno kako je slabilo, cijene dijelova su niske a zamjena je jednostavna (sem što su dijelovi teški kao djule!!). Nikad se ne grije, evo juče završio oranje, ukupno 3 hektara, u petak 1.7 hektara zamalo bez pauze, sve brdo, temperatura se ne miče sa 80 stepeni, takodje sam znao po 2 dana bez prekida da radim sa rotodrljačom po visokim temperaturama (sebi i uslužno), opet se nikad nije dizala temperatura. Sa mjenjačem isto nikad nijedan problem, jednom sam pomiješao prvu i rikverc svojom krivicom, prebrzo prebacio iz prve u rikverc no to se riješi za 5 minuta, samo se odvrne bravica i šrafcigerom se vrati mjenjač. Orem sa 2x35cm na 30-35cm dubine, vukao sam spremač od 2.8m, sad rotodrljača od 2.5m i tarup od 2.3m. Imaš na Youtube mnogo mojih snimaka (sam ukucaj Oranje Janjari i idi na moj kanal) gdje možeš da vidiš 7045 u radu u realnim uslovima i obično teškoj zemlji.

7011 je potpuno isti vrag no uz mnogo bolji ajnšlag i lakši je nekih 400-500kg čini mi se. Duplak je mnogo bolji izbor je je daleko sposobniji (sem malog ajnšlaga!) no cijena im je značajno veća. Preporuka u svakom slučaju. Prednost im je jednostavno i jeftino održavanje te to što drže cijenu, baš jako malo gube na vrijedosti.
 
Pisao sam već o tome no evo opet. Imam 7045, kupljen 2012. godine čini mi se. Za sve te godine nikad nije stao. Zamijenjene su mu kočnice (pakne za nožnu i traka za ručnu te cilindri), sređen cilindar hidraulike (zamijena manžetna) i AC pumpa, sve preventivno kako je slabilo, cijene dijelova su niske a zamjena je jednostavna (sem što su dijelovi teški kao djule!!). Nikad se ne grije, evo juče završio oranje, ukupno 3 hektara, u petak 1.7 hektara zamalo bez pauze, sve brdo, temperatura se ne miče sa 80 stepeni, takodje sam znao po 2 dana bez prekida da radim sa rotodrljačom po visokim temperaturama (sebi i uslužno), opet se nikad nije dizala temperatura. Sa mjenjačem isto nikad nijedan problem, jednom sam pomiješao prvu i rikverc svojom krivicom, prebrzo prebacio iz prve u rikverc no to se riješi za 5 minuta, samo se odvrne bravica i šrafcigerom se vrati mjenjač. Orem sa 2x35cm na 30-35cm dubine, vukao sam spremač od 2.8m, sad rotodrljača od 2.5m i tarup od 2.3m. Imaš na Youtube mnogo mojih snimaka (sam ukucaj Oranje Janjari i idi na moj kanal) gdje možeš da vidiš 7045 u radu u realnim uslovima i obično teškoj zemlji.

7011 je potpuno isti vrag no uz mnogo bolji ajnšlag i lakši je nekih 400-500kg čini mi se. Duplak je mnogo bolji izbor je je daleko sposobniji (sem malog ajnšlaga!) no cijena im je značajno veća. Preporuka u svakom slučaju. Prednost im je jednostavno i jeftino održavanje te to što drže cijenu, baš jako malo gube na vrijedosti.
Hvala kolega puno na savetima, dobro ste sve napisali sto me zanima. Definitivno cu ga uzeti. Ako uspem da skupim lovu za duplaka biće prava stvar. Sve u svemu bitno je da ima delova i da su kvalitetni. A pronaći ću vas na YouTube.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Hvala kolega puno na savetima, dobro ste sve napisali sto me zanima. Definitivno cu ga uzeti. Ako uspem da skupim lovu za duplaka biće prava stvar. Sve u svemu bitno je da ima delova i da su kvalitetni. A pronaći ću vas na YouTube.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
Evo jos i ja da napisem koju😂
7011 imamo od 1983, i zna da bude problema sa menjacima, nas je recimo zeznuo trecu brzinu prosle godine. Posle koliko sati, e to sam Bog zna.
Znam za jedan 7011 koji je znao da se greje, zalio se gazda. Kad sam ga pitao kada je oprao hladnjak on gleda belo, sto bi ga prao(znaci nikada).
Kada se rade kocnice jeste blesavo malo doci do cilindara unutra ali to radis jednom u deset godina, a i nije bas toliko tragicno.
Delova ima i da ga uradis celog od a do s kosta koliko sestomesecna rata kredita za novog rusa ali verujem da ce trajati duze (od novog rusa), pa ti vidi.
A po pitanju udobnosti nekoliko svetlosnih godina ispred novog rusa.
 
Pa da ko zna koliko je radio, ali vidis u 3 jer se ona koristi najvise. I kako je to napraviti sve?

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Pisao sam već o tome no evo opet. Imam 7045, kupljen 2012. godine čini mi se. Za sve te godine nikad nije stao. Zamijenjene su mu kočnice (pakne za nožnu i traka za ručnu te cilindri), sređen cilindar hidraulike (zamijena manžetna) i AC pumpa, sve preventivno kako je slabilo, cijene dijelova su niske a zamjena je jednostavna (sem što su dijelovi teški kao djule!!). Nikad se ne grije, evo juče završio oranje, ukupno 3 hektara, u petak 1.7 hektara zamalo bez pauze, sve brdo, temperatura se ne miče sa 80 stepeni, takodje sam znao po 2 dana bez prekida da radim sa rotodrljačom po visokim temperaturama (sebi i uslužno), opet se nikad nije dizala temperatura. Sa mjenjačem isto nikad nijedan problem, jednom sam pomiješao prvu i rikverc svojom krivicom, prebrzo prebacio iz prve u rikverc no to se riješi za 5 minuta, samo se odvrne bravica i šrafcigerom se vrati mjenjač. Orem sa 2x35cm na 30-35cm dubine, vukao sam spremač od 2.8m, sad rotodrljača od 2.5m i tarup od 2.3m. Imaš na Youtube mnogo mojih snimaka (sam ukucaj Oranje Janjari i idi na moj kanal) gdje možeš da vidiš 7045 u radu u realnim uslovima i obično teškoj zemlji.

7011 je potpuno isti vrag no uz mnogo bolji ajnšlag i lakši je nekih 400-500kg čini mi se. Duplak je mnogo bolji izbor je je daleko sposobniji (sem malog ajnšlaga!) no cijena im je značajno veća. Preporuka u svakom slučaju. Prednost im je jednostavno i jeftino održavanje te to što drže cijenu, baš jako malo gube na vrijedosti.
Koja bravica se odvrće.Gde se nalazi..
 
Kod mene u kraju kod vecine Zetora cesto stradaju lamele, sad koji je uzrok ne znam, uglavnom svi na okretanju pustaju traktor na kvacilu posto je brdoviti teren

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
@Zoran

Imas dole kod poluge mjenjaca tzv. bravice, posebne vijke koji imaju u sebi čep sa oprugom, oni drže brzine da ne iskaču. Za svaki par ima po jedna bravica (prva i rikverc, druga i treća, četvrta i peta...). Na podu kod traktora sa kabinom ima prorez tako da mogu da se odvrnu.

Evo ovdje se vide


Treba ti nasadni ključ (gedora), mislim da je 19. Odvrneš, šrafcigerom zapneš na urez u letvi koja nosi viljušku i vratiš brzinu. Ako oprugice u tim bravicama oslabe onda može da pomiješa brzine kada se brzo prebaci iz prve u riverc na primjer.

Čep iz bravice


upada u žljeb na letvi koja nosi viljušku

 
@Zoran

Imas dole kod poluge mjenjaca tzv. bravice, posebne vijke koji imaju u sebi čep sa oprugom, oni drže brzine da ne iskaču. Za svaki par ima po jedna bravica (prva i rikverc, druga i treća, četvrta i peta...). Na podu kod traktora sa kabinom ima prorez tako da mogu da se odvrnu.

Evo ovdje se vide


Treba ti nasadni ključ (gedora), mislim da je 19. Odvrneš, šrafcigerom zapneš na urez u letvi koja nosi viljušku i vratiš brzinu. Ako oprugice u tim bravicama oslabe onda može da pomiješa brzine kada se brzo prebaci iz prve u riverc na primjer.

Čep iz bravice


upada u žljeb na letvi koja nosi viljušku

Ja to nisam znao pa sam odvrtao ona 4 šrafa gde je ručica menjača.Skoro mi se nije desilo da pomeša brzine-sad ću znati.
 
Meni se desilo samo jednom i umalome infrakt nije strefio, kud sam pomislio da se nešto skršilo u mjenjaču, kud sam ostao na uzbrdici i uzduž i poprijeko i dijagonalno, desna guma upala u brazdu, jedna prednja u zraku, samo sam gledao kad ću se prevrnut, orao ćošak jedne baš zeznute parcele, taman se popeo uzbrdo i krenuo da se okrenem i to mi se desi. Nazovem majstora i lik mi kaže šta da uradim, sreća pa sam imao nasadne ključeve jer imam kabinu pa su bravice duboko usađene i ne može bez dubokog nasadnog ključa. Kad mi je majstor objasnio, za 5 minuta sam to sredio. Posle sam tu bravicu zamijenio i tačno se vidjelo da je opruga oslabila (2 ili 3 evra košta bravica i odgovara i od Ursus C-360). Inače, ako neko treba da mijenja AC pumpu, preporučujem da stavi pumpu od Ursus C-360, odgovara u potpunosti samo treba zamijeniti dolazno crijevo koje vodi gorivo iz filtera prema AC pumpi jer je kod Zetora tu metalno ali ono ne paše jer je pumpa malo veća. Ursusova je mnogo bolje riješena, masivnija je, ima bolju pumpu za povlačenje goriva i čašica se lakše skida i čisti. Kada je kod mene oslabila pumpa, majstor mi je preporučio da stavim tu zamjensku i kada sam išao da kupim već odokativno se vidi da je bolja Ursus. Dakle, još jedna od prednosti 70xx modela je što im gotovo sve paše od Ursus C360 (ne paše od C355!) tako da je još lakše za nabavku dijelova.

Kao što neko reče gore, sređivanje kočnica je baš jeftino no mana je što se moraju skidai bočni reduktori. Samo skidanje je jednstavno, odvrni vijke, svuci reduktor, zamijeni dijelove i vrati sve na mjesto, nema neke pameti, meni majstor sredio jednu stranu a drugu ja sam sebi uradio. Problem je što je reduktor nenormalno težak. Bez neke dizalice (ona automehaničarska za vađenje motora bi bila idealna) ili nekog slično pribora ne pokušavajte. Ja sam napravio neku vrstu stola koji se diže. Naime, dole sam napravio platformu sa 4 točkića, na njoj su na 4 ćoška metrice M24 i na njima opet platforma. To postavim pod reduktor, sa metricama podignem gornju platformu , odvrnem vijke na reduktoru, uz pomoć točkića sve izvučem napolje, sredim kočnice i opet tako vratim. Odlična alatka bila ali sam se zeznuo i pozajmio komšiji da radi kočnice na 7745, njemu traktor spadne sa dizalice i zgnječi mi ta moja kolica :( .

Dakle, dijelovi su jeftini, zamjena je jednostavna ali je na njima sve teško da ti oči ispadnu kad treba nešto skinuti. Svi mogući semerinzi su standardni i mogu svugdje da se kupe što je takođe veliki plus.
 
Ja sam još bolje prošao,ja sam silom pokušavao pre 7,8 godina i otkinem zub na jedan zupčanik i lepo remontujem menjač.Bio sam navikao na IMT jer sam imao 540 i 560 i tu odvrnem čep i izbacim iz brzine.Na greškama se uči.Na zetoru ispade još jednostavnije.
 
Sinoc dok sam vukao natovarenu peikolicu i povremeno morao da kocim, zablokirala mi je desna strana kocnice. Tj nije zakucala vec se to desilo u voznji, blago nizbrdo. Ne bih bas nista ni osetio da nije dim krenuo da izlazi iz desne cizme tj tamo gde je cilindar za otpustanje vazduha.
Sta da radim i kako da nekom metodom to resim? Treba da nastavim voznju. Dal moze nekako da se koci i da krenem u rikverc, pa tako napred nazad? Ili da se nesto popusti?
Inace je to sve unutra novo i menjano pre godinu dana.
 
Nazad
Vrh