Zetor

Ljudi kako se kipuje sa zetorom 7011? Da li srednja rucica ide u gornji ili donji polozaj kad hocu da kipujem?
 
Srednja gore kad hoces da digne,pustis je da se sama vrati na sredu kad hoces da stane.Gurnes na dole kad hoces da spustis,opet pustis da se sama vrati kad hoces da stane.Ako hoces da skroz spusti,drzis pritisnutu na dole dok ne spusti.

Sent from my A6 using Tapatalk
 
Ne moras drzati skroz dole da bi spustio,vec samo malo gurnes rucicu ka dole, videces kad je prikolica u slobodnom padu. Ako imas dve cevi ili creva za kipovanje na traktoru onda zavisi u koji ubacis crevo od prikolice, dal ce dizati kad gurnes rucicu gore ili kad pritisnes dole...
Danas namontiran nov auspuh, poizvodjac Gocem Indjija cena 5080 na kucnu adresu, original auspuh u Bavanistu kosta 13500 a tezak je skoro 20kg pa hoce da lomi granu. Posle obicne cevi sa ovim auspuhom je sroz drugacije, buka u kabini se dosta smanjila.
779a28213f7164a631782e69e5f9b7e6.jpg
ef230a798900b28ee9ca6201149431e4.jpg
79c9b7f76af56a6ca7d2ea5ddd946ce3.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ljudi, da li je neko imao problem da mu rucni gas zaglavi u jednom polozaju (kod mene na oko 1400-1500 obrtaja), kada hocu da povecam gas rucica se sama vraca na te obrtaje, a kada hocu da smanjim gas moram da udarim po rucici? Nozni gas radi perfektno.
 
Boj ne bije svijetlo oružje..boj bije srce u junaka...(ili kako već ide citat)
Jedno su snimci ti na ju tjubu, nešto sasvim drugo je stanje u brazdi...
 
Jel radio neko remont pumpe za vodu kod Zetora? Vidim da ima da se kupe kompleti a može i sve posebno da se nabavi (ležaj 6203 i 6303) te semerinzi 20x40x10 i 24x47x10 te naravno tzv.pakung. Prema tome, remont može da se radi no zanima me jel to radio neko ovdje, isplati li se?

Gledao sam slike u katalogu rezervnih dijelova i djeluje dosta jednostavno. Imam malo lufta na pumpi pa sam mislio preko zime to srediti, ako budem radio remont uzeo bi baš kvalitetne ležajeve i semeringe. Alat imam, radapciger i baš velika stega koja može da se koristi kao presa za izbijanje i nabijanje ležajeva.
 
Oko 50-60 evra. Nije to meni do cijene pumpe već do kvaliteta dijelova. Kakvih sam se čuda nagledao kada sam kupovao AC pumpu za njeg, strašno.
Zato sam mislio da uzmem ležajeve u kvalitetu (SKF) i semeringe isto i bar da je uredim kako valja. SVe ovo novo je mala privreda i kineski ležajevi.
 
Je l" kod vas nema kvalitetnih delova iz Češke? Kod nas ima delova lošijeg kvaliteta navodno iz Slovačke, mada možda su i kineski. Češki su skuplji sigurno oko 30-40%.
 
Mnogo dijelova je iz Kine i Turske, gotovo je nemoguće naći nešto da valja. Pisao sam već o AC pump, krenuo da tražim zamjenu, preventivno, na prvi pogled se vidi da pumpe ne valjaju ništa, odlivci loši, sastavljanje loše, gumice nikakve, čašice od neke trule plastike....Kod jednog prodavca pumpa kao original sa sve pakovanjem pravljena kao u Češkoj, cijenaa 60 evra ali pazi, nema garancije nikakve. Pitam ga ja, sta ako pumpa ima fabricku grešku, on kaže to je tvoj problem, ne da ni kutiju otvoriti?!

Posle par dana obilaženja radnji nađem pumpu od Ursus C-360 za koju sam u medjuvremenu saznao da paše uz zamjenu crijeva koje ide od filtera ka pumpi, kod Zetora je metalno ali ono ne paše jer je pumpa veća pa se mora staviti ono elastično sa pletenim omotačem. Pisalo je da je iz Slovačke ali je vizelno gledano izuzetno dobro napravljena, teška i masivna, staklena čašica, savršeno sklopljena. Kupim nju za 35 evra i evo tri godine nikakvih problema.

Nema sigurnih kvalitetnih dijelova i to ti je, kako te potrefi. Zato se omišljam da remontujem pumpu.
 
Vidim kod nas se prodaju setovi sa semerinzima i ležajevima za remont pumpe. Mada je bolje kupiti ležajeve u kvalitetu. A nova pumpa je oko 25 e.
 
Ljudi, da li je neko imao problem da mu rucni gas zaglavi u jednom polozaju (kod mene na oko 1400-1500 obrtaja), kada hocu da povecam gas rucica se sama vraca na te obrtaje, a kada hocu da smanjim gas moram da udarim po rucici? Nozni gas radi perfektno.
Da li imaš na volanu jednu maticu-koji zetor je u pitanju.
 
Kod mene na volanu ima jedan šraf koji ako se popusti onda se ručica ručnog gasa sama vraća-Kada je stegneš gas stoji na istom mestu gde ga staviš.Ne mislim na one šrafove dole-to su utvrđivači brzina.Ne znam kako kod vas stoji ručni gas.
 
Ide i motokultivator,nije to poenta...postavio si snimak nadvlačenja dva traktora koja u brazdi ne mogu da se porede po snazi...
 
Nazad
Vrh