Zetor

nemora da znači , ništa te ne košta jedan telefonski poziv

evo ovdje na forumu se prodaje jedan star lijep traktor za male pare , čudi me da ga niko ne kupi
ja ako prodam ovoga T40 velike su šanse da odem da ga pogledam , meni je simpatičan nešto
2d9wghg.jpg
 
pozdrav za sve ,moje ime je vlada iz sapca sam i sto se tice zetora mogu reci da je odlican,mozda mu je mana prenji trap, spone i tako to.mi inace imamo zetor 7011,7211,7711 svi su ovde kupljeni novi i u fenomenalnom su stanju.imali smo i 5211 ali smo ga prodali pre par godina.veoma dobar traktor ali su ovi novi danas po mom misljenju preskupi.
 
vlada015 je napisao(la):
pozdrav za sve ,moje ime je vlada iz sapca sam i sto se tice zetora mogu reci da je odlican,mozda mu je mana prenji trap, spone i tako to.mi inace imamo zetor 7011,7211,7711 svi su ovde kupljeni novi i u fenomenalnom su stanju.imali smo i 5211 ali smo ga prodali pre par godina.veoma dobar traktor ali su ovi novi danas po mom misljenju preskupi.
Pa skupi su i ovi polovni :cao:
Post je spojen: [time]1280926799[/time]
_________________________________________________
savoris je napisao(la):
Dolovac je napisao(la):
savoris je napisao(la):
Ovo bi samo mom najgorem neprijatelju pozeleo :haha: :haha:

volio bih čuti i zašto :sta:
Pa moje je misljenje je da je prastar,a kabina mi deluje kao na moj 558 duva i bruji sa swih strana a sad daj mi tvoje misljenje zasto je to dobar traktor :sta:
 
ajde da zamislimo da nema kabinu nikako , jebla te kabina bitno je da ima ikako
dobiješ 50 konja za 3500 maraka , što je na našem podneblju nezamislivo
gume nove
uredno izgleda na oko , a i mehanički vjerujem da je ok
prastar , kakve to veze ima , kvalitet je kvalitet ::namigivanje::
a zetor vjerujem da je kvalitet

evo kako vidim zombi je kontaktirao prodavca pa ako bude išao da gleda neka nam prenese utiske , baš me interesuje
 
da da i mene intewresuje a traktor na slikama izgleda dobro odrzavan gume nove traktor masivan jak stabilan sta ces bolje
 
@ dolovac kad su kupovani bili su 22000 maraka a danas im je cena 35000 eura ,normalno da su skupi i polovni.
 
3500 E je mnogo para za super 50,kod nas u Mokrinu ima 2 (jedan sa univerzalovim motorom) i cena im je oko 1200 E
 
Bio lane kod nas jedan super Zetor za 800 evra, ispravan... i niko ga nije kupio, nakraju ga čovek oterao na otpad za 600 evra i samo skinuo sa njega akumulator i odneo kući...
 
Dečki, pitanje, 7211 i 7711, koje su mu mane, najslabije točke, na što treba posebno obratit pažnju prilikom kupnje. Ursus je prodan za 4000 i nešto sitno europljana :D
Traktor s prednjom vučom mi netreba jer mi treba samo snaga na kardanu inače nebi usru ni prodali.
Kolika je razlika snage u praksi između ta dva, na papiru me neinteresira, jer usro je 52ks pa je čuda radio.

Ta dva su zagledana, cijene oko 7500, s tim da je 72 u boljem stanju, 93g. cca. 2500rč. Komentar na cijenu? Jeftiniji nemog nać a da valja.
 
7211 i 7711 razlika je u radilici .menjaču 7711 ima pojačanu hidrauliku po meni mu je jedina mana što je spoooooooooor imam ga i veoma sam zadovoljan nisam rekao imam 7211
 
Tetak, ima 7711 ima na prednjoj osovini kao da je amortizirana.. traktor je zvijer unutra nije bucan ima cd radio.. sve se cuje fino jedino da ide 30 kmh.. mjenjac je pravi hidraulik boli glava..!!
Ma, nešta..!! :ppozdrav: :ppozdrav:
 
petarHR je napisao(la):
Dečki, pitanje, 7211 i 7711, koje su mu mane, najslabije točke, na što treba posebno obratit pažnju prilikom kupnje. Ursus je prodan za 4000 i nešto sitno europljana :D
Traktor s prednjom vučom mi netreba jer mi treba samo snaga na kardanu inače nebi usru ni prodali.
Kolika je razlika snage u praksi između ta dva, na papiru me neinteresira, jer usro je 52ks pa je čuda radio.

Ta dva su zagledana, cijene oko 7500, s tim da je 72 u boljem stanju, 93g. cca. 2500rč. Komentar na cijenu? Jeftiniji nemog nać a da valja.
7500 E :sta: Kod vas su tako jeftini? Mislim da ti je pravi izbor 7211, malo je sporiji od 7711, ne trosi mnogo, menjac zna malo zezati u smislu da se lako mogu pomesat brzine ali malo paznje i ide lepo, kabina, hidraulika za 5, a ako stvarno ima 2500 rh i 93. je godiste i u odlicnom stanju, nemisli nego uzimaj. Neki tvrde da je ta serija najbolja (7211), nemogu to da tvrdim jer smo imali samo njega pa nemogu uporedjivati ali ako bih opet kupovao to bi bio takav ili nesto noije (6320)... :D
 
Pa nije to baš ni jeftino, s obzirom na godine.
Kakvi su s radom po visokim temp., koji zahvat sjetvospremača može vući trećom s obzirom da teren nije ravan, sve je brdovito. Recimo jučer nisam mogo s 533 i 4m drva izać 3 sporom ::lose:: nego u brdu šalto u drugu, odma ostalo žuto u gaćama :haha: i meni i bratu i ocu koji je pješačio.

Mislio sam da ćemo bar drva uspjet dovuć kući, al vidim da je to s 533 zajeb.. žešći.
 
Pa cuj ako je hladnjak cist i ako radi s adekvatnom masinom nema problema sa radom po vrucini, a sto se tice setvospremaca 2,5m ili 2,2m zavisi koliko imas zemlje, ako nemas puno bolje 2,2 pa nemislis, jos kad kazes da je brdovito... Moze on i 2,9 u ravnici ali plice. Rekao sam jeftino jer smo nas '89 godiste sa 5... sati u februaru prodali za malo ispod 8000 E, bio je odlican ali ipak...
 
imam zetore 7011 i 7711,nedavno sam radio setvospremacem na jednoj brdovitoj njivi,isao je trecom brzohodnom i temperatura nije prelazila 80 stepeninapolju je bilo oko 35stepeni, radila je ventilacija i sve je bilo u redu.problem je ranije bio na zetorima ventilator hladnjaka sa metalnim lopaticama,on slabo duva pa se traktor greje po vrucini,promeni se i stavi sa plasticnim lopaticama i nece se pregrejati ni po najvecoj vrucini.dok to nisam promenio stalno se leti pregrevao,pa sam cak morao da ukljucujem grejanje u kabini da bi se motor rashladio.zamislite napolju 35 stepeni a ja u kabini ukljucujem grejanje.uzas!
 
treba mi pomoč prijatelja jer sam pola pola več iskoristio :haha:trba mi pomoč oko kvačila na zetoru 7011
u nedelju ga razdvajam i menjam pipke na kvačilu pa me interesuje postoje li neke mere ili neke oznake za štelovanje ili je bitno da svi pipci stoje na istoj meri a pošto ima 6 pipaka tri za vučnu i 3 za hidrauličnu lamelu kako se oni šteluju mislim na ove od hidraulike odgovore možete slati i na pp za najbolje odgovore i naj tačnije sledi nagrada u vidu :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :cao:
 
Nazad
Vrh