Zetor

Ako je dobar onda je tu negde.... Inače kod nas se kreću oko 3500-4000 dobri, mada ni krševe nemož naći puno jevtinije....
 
Ti traktori imaju realnu cijenu, kod nas u BiH ne možeš naći dobrog Zetor za male pare. Ti su iz uvoza i vidi se da su se naradili i ne možeš očekivati da njemu radi sve savršeno. Ali Zetora možeš da središ za male pare i da imaš pošten traktor. I ja sam mislio prodavati svog Zetora ali se malo omašljam jer kad vidim kakvi se sve krševi prodaju i da je dosta teško naći dobar a povoljan traktor, gotovo sam odusto od prodaje. Taj što ih prodaje sudjeluje i ovdje na forumu samo sam mu zaboravio ime.
 
Mislio sam na čovjeka koji prodaje ovaj Zetor 6911, on je ovdje na forumu pod imenom basic. Prije ovog je prodavo 7245, imaju slike na 70 strani koje je on postavio, uglavnom čovjek se bavi prodajom traktora te ih ima više komada. Ako vidi ove postove nek se javi na forum.
 
Ne isplati ti se ovo ni uvozit. U lošem je stanju dok mu uradiš motor, i ostale kvarove izaći će te puno. Još ga moraš uvesti, platiti davanja i prevoz.
 
Bosonoga je napisao(la):
Ne isplati ti se ovo ni uvozit. U lošem je stanju dok mu uradiš motor, i ostale kvarove izaći će te puno. Još ga moraš uvesti, platiti davanja i prevoz.

Ma znam, ne bi ga svakako ni uvozio, već me zanima čisto koliko bi koštala popravka, ovo na slici mi djeluje kao ozbiljan kvar. Pričao sam s ocem zadnjih dana, sve više mi se čini da bi neki malo veći Zetor bio bolji izbor od MTZ82/52 ili LTZ T40. Ovdje kod nas u selu ih ima gomila, tri 3320, pet 4711, jedan 4911, jedan 5211 i najveći u selu je jedan 6711. Svi ih hvale naveliko i svi sem jednog 3320 (95.god, čini mi se) rade ko sat, a taj 3320 je sjebao gazda, nikad ništa nije odrzavao, jednom mi nešto frezao i ja bio s njim u kabini i vidim blješti lampica - nema vode. KAzem ja njemu a on meni odbrusi kako to nije ništa, a 10 min nakon toga motor je stao jer se pregrijao totalno. Ima već godina kako nekako jedva još radi s njim, traktor nema ni pola snage, neće da mu radi motor a ima para, izgleda da hoće totalno daga uništi pa će mu trebat zamjenski motor (on je taj traktor svakako dobio djaba kao donaciju, nije ga ni marke platio, pa ga zato izgleda boli uvo).

Kakve su inače cijene dijelova, popravki? Pitao sam komšije koje ih imaju, ali se niko ne kvari pa i ne znaju cijene. Posebno me zanima 6911 ili 6711, komšija ima 6711 i ono je prava zvijer od traktora, radi sa 2.5 rotacionom frezom i nekim ogromnim IMT plugom, vidio sam kad je probao da ore gotovo pola metra s njim i ide, samo su kod njeg male gume, stavio neke 14" čini mi se pa izgleda bezveze (na 6711 i 6911 idu 16" nazad prema tractordata.com). Ima ih ovdje u BiH uvezenih od 8-10.000KM, imaju servo i dobre kabine, poneki i amortizere naprijed. Djeluju mi pravo dobri traktori, posebno jer mi se sve više čini da mi je MTZ82 preveliki, a trebaće mi uskoro veći traktor jer neću imati više mnogo vremena pošto počinjem da radim, pa ču morati gotovo sve raditi poslepodne, a jači traktor će mi uštediti dosta vremena i neće umoriti kao IMT539.
Post je spojen: [time]1279432784[/time]
_________________________________________________
Samo još da pitam, koji je plug optimalan za 6911? Ono, prema zahvatu i dubini oranja, na srednje teškoj zemlji ili malo brdovitom terenu?
 
Mislim da ti je bolji izbor leopard "kockasati" 14". Jeftinije se moze naci od IMT a ide lakse od 757... :ppozdrav:
 
Bosonoga je napisao(la):
Ti traktori imaju realnu cijenu, kod nas u BiH ne možeš naći dobrog Zetor za male pare. Ti su iz uvoza i vidi se da su se naradili i ne možeš očekivati da njemu radi sve savršeno. Ali Zetora možeš da središ za male pare i da imaš pošten traktor. I ja sam mislio prodavati svog Zetora ali se malo omašljam jer kad vidim kakvi se sve krševi prodaju i da je dosta teško naći dobar a povoljan traktor, gotovo sam odusto od prodaje. Taj što ih prodaje sudjeluje i ovdje na forumu samo sam mu zaboravio ime.

Pozdrav, evo mene zadovoljan sam vasom diskusijom,..

Sto se tice traktora, cijena nisu fiksne, i spremni su za posao. Traktori su dosli iz Norveske,. :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1279976708[/time]
_________________________________________________
Bosonoga je napisao(la):
Ti traktori imaju realnu cijenu, kod nas u BiH ne možeš naći dobrog Zetor za male pare. Ti su iz uvoza i vidi se da su se naradili i ne možeš očekivati da njemu radi sve savršeno. Ali Zetora možeš da središ za male pare i da imaš pošten traktor. I ja sam mislio prodavati svog Zetora ali se malo omašljam jer kad vidim kakvi se sve krševi prodaju i da je dosta teško naći dobar a povoljan traktor, gotovo sam odusto od prodaje. Taj što ih prodaje sudjeluje i ovdje na forumu samo sam mu zaboravio ime.
Bosonoga je napisao(la):
Mislio sam na čovjeka koji prodaje ovaj Zetor 6911, on je ovdje na forumu pod imenom basic. Prije ovog je prodavo 7245, imaju slike na 70 strani koje je on postavio, uglavnom čovjek se bavi prodajom traktora te ih ima više komada. Ako vidi ove postove nek se javi na forum.

Pozdrav, evo mene zadovoljan sam vasom diskusijom,.. :D

Sto se tice traktora, cijena nisu fiksne, i spremni su za posao. Traktori su dosli iz Norveske,. :ppozdrav:
 
U lakim zemljištima vuče i 3x12" a za duboko oranje mu paše 2x14"
Post je spojen: [time]1280039782[/time]
_________________________________________________
mityoo je napisao(la):
U lakim zemljištima vuče i 3x12" a za duboko oranje u srednje teškim tlima mu paše 2x14"
 
MONTOYA je napisao(la):
šala ali istinita :D
Ovaj video sam već postavljao ali evo za neverne tome!

Banatska masna crna ritska ilovača i zetor koji ima indentičan motor kao Zetor 6911

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=y9RNgfsBeWw[/youtube]
 
Nazad
Vrh