Zetor

Zato što tlo zahteva tu brzinu oranja, a ako voziš brže onda izbacuje plug iz zemlje.... U černozemu je lako biti majstor u oranju.....
 
Ovo je stvarno teska zemlja je imam jednu njivu od 5ha. Pa ponekad kad nemogu da biram vreme kad cu da orem ja muku mucim. Secam se jedne godine ja i moj pokojni otac cak smo i tegove stavljali na plug , a on nece , pa nece u zemlju. Orali smo je na dubini od 10ak cm. A kad imam vremena da biram kad cu da je orem i potrevim je u pravo vreme. Rakovica 60 ore 1vom brzom na dubini od 35cm zelenim plugom lemint.
Ne sme se orati po kaljavom , a ni po suvom. Mora da se nadje neka idealna sredina. :ppozdrav:
 
Imam i ja nesto takve zemlje i ne iskace mi plug. Dok smo orali sa Leopardom i malim Oltom, oni su iskakali u takvom zemljistu. Sa plugom IMT 610.14 nemam tih problema...
 
Bubu je napisao(la):
Imam i ja nesto takve zemlje i ne iskace mi plug. Dok smo orali sa Leopardom i malim Oltom, oni su iskakali u takvom zemljistu. Sa plugom IMT 610.14 nemam tih problema...

Trebaš probati OLT Slavonac 2x14" pa da vidiš jel bi iskakao. ::namigivanje::
 
Bubu je napisao(la):
Imam i ja nesto takve zemlje i ne iskace mi plug. Dok smo orali sa Leopardom i malim Oltom, oni su iskakali u takvom zemljistu. Sa plugom IMT 610.14 nemam tih problema...
Biće da ipak nije takva zemlja.... Tu iskače i IMT i leopard i sve ostalo! Jedino još obrtač nije proban, što kaže Cici, to možda i vredi, ali avaj.... ni traktora nemam za taj posao a ni obrtača....
 
Ima kod nas svakojake zemlje, ne sekiraj se!
Ja ipak mislim da treba da probas neki drugi plug u toj zemlji iz jednog prostog razloga-tvoj plug ima manji napadni ugao raonika na zemlju u odnosu na plug koji ja posedujem ili cak i taj OLT Slavonac i zbog toga ne voli tvrdo. Ako imas da uzajmis od nekoga recimo plug 757 koji ima dobre raonike da probas, sigurno ces promeniti misljenje.
 
Bubu je napisao(la):
Ima kod nas svakojake zemlje, ne sekiraj se!
Ja ipak mislim da treba da probas neki drugi plug u toj zemlji iz jednog prostog razloga-tvoj plug ima manji napadni ugao raonika na zemlju u odnosu na plug koji ja posedujem ili cak i taj OLT Slavonac i zbog toga ne voli tvrdo. Ako imas da uzajmis od nekoga recimo plug 757 koji ima dobre raonike da probas, sigurno ces promeniti misljenje.
Mića treba da zameni i traktor za IMT ne samo plug :haha:
 
IMT je iskakao, to je probano, a od oltovih samo jedan posavac ima kojeg bih znao pozajmiti ali taj mi deluje slabašno pa se bojim da ga ne pokidam!
 
North ARMY. Hteo sam da kazem: kad je potrevim onda Rajka ore prvom brzom na 35cm dubine, Ali kad je ugazena i mokra ili previse suva nema sanse ni 3com sporom. Desavalo mi se da mi se dize Rakovica na 2 tocka. A postoji godina kad nece plug da primi u zemlju. Jedva prima raonike. Pa iz tog iskustva ja tacno razumem kolegu sto ore na ovom snimku. Po meni Cici je u pravu tezi plug u ovom slucaju obrtac i sto kaze Montiya jaci traktor. :ppozdrav:
 
sto ja mislim da taj traktor nije los a i meni je zapao za oko 50ks kabina jes da je malo star ali ipak moze raditi,mozda i grijesim mozda je los :sta:
 
savoris je napisao(la):
Dolovac je napisao(la):
savoris je napisao(la):
Ovo bi samo mom najgorem neprijatelju pozeleo :haha: :haha:

volio bih čuti i zašto :sta:

Jbmga, jes mator al Zetorčina je to, dijelovi su garant svi isti kao na novijim Zetor i Ursus. Sve je to stari čelik, stara tehnika iz vremena kada su mašine još pravljene da traju. Izgleda veoma dobro, samo nekako mi sumnjiva cijena, previše je jeftin, ovdje u BiH zavaljuju cijene i najgorim krševima. Dal je ispravan jbmga, ako jes za te pare s tom snagom, ubio se za oranja, ima i kabinu, gume su dobre pravo, amortizeri naprijed. Ko ga hebe što je mator ako je očuvan, al slabe šanse s obzirom na cijenu. Da je s njim sve OK,prodavac bi trazio duplo veće pare.
 
Nazad
Vrh