Zetor

Berovatno u potpunosti odgovaraju sarke tj vrata mogu samo da se nakace?
 
Pogledaj na tom sajtu milsim da imaju da se uzmu šarke i da se prerade vrata , da se otvara taj gornji deo.Provericu sutra kako izgleda na traktoru.
 
Smislio sam bolju ideju.
Zavaricu jednu maticu na vrata a drugu maticu na sasiju. I samo tu udenem neku armaturu 4-5-6mm koja je na krajevima savijena da upadne u maticu. I eto resenja. Vrata nisu otvorena a ima ventilacije.
 
Bitno je da nisu otvorena u radu po neravnom pošto su dosta masivna i nekako se bojim da bi šarke popucale.Na mom 7211 je ta češka kabina,kada je otvoreno to bočno staklo na vratima uvek strepim da će neko zalupiti vrata i razbiti staklo,ne kontaju ljudi da se vrata lako zatvaraju kao na autu.
Jedino u berbi kukuruza beračem ponekad držim otvorena leva vrata pošto se ide sporije...
 
Zasto ove opruge preskoce ovaj zud od pipka ili ispadnu iz rupa kad nategnem pipak deluju kao da su buze
c73700d5bf11f665a8cc3f84d86a3fe3.jpg
7b025c7414ad7af455380b35bfbcbea7.jpg
47048d83b2527907b57fc22f9bd6a8d4.jpg


Послато са 21061119DG помоћу Тапатока
 
Pozdrav kolege, na šta obratiti pažnju prilikom kupovine zetora 5011? Nemam nikakva iskustva sa zetorom, treba mi traktor približno tih karakteristika kao univerzalni traktor na manjem gazdinstvu (prskanje, sejanje,spartanje, transport)... ima jedan po rečima korektan tu kod mene u kraju pa bi otišao sutra da ga pogledam... i još jedno pitanje, da li je neko probao vuci zmaj 222 sa 5011 i da li moze da radi sa njim (na ravnom).

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
 
Gledao danas jedan zetor 6011, traktor korektan i sve mi odgovara, jedino sto me brine je to što troši vodu i gura pritisak u hladnjak... gazda ima račune i kaže da je menjao jednu glavu (bila napukla), ostale je nosio na hidro test i kaže da su sve uredu, menjao je dihtung glave... motor je generalisan pre par godina, lepo radi, ima snage, ne dimi, ne troši ulje i ne diže nivo ulja...
Ima li neko ideju sta bi moglo biti i koliko bi to moglo koštati? Cena traktora je skroz fer naspram ovih u oglasima, a I ostatak traktora je skroz ok, samo me brine da nije neki veliki kvar na motoru...

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
 
Kaže da je sve 4 glave testirao, jednu su menjali, jos jedna je njemu bila sumljiva ali je majstor na hidro testu rekao da je ta ok, sve ih je poravnao i stavio nove dihtunge... znači trebalo bi za početak staviti sva 4 nova dihtunga za probu...
Original kabina je na njemu. Ostatak mi izgleda skroz korektno, ostao je dogovor da odem ovih dana do njega da idemo ugariti nekih 1,5kj strnja da ga probamo u radu kako se ponaša...
Teško je naći korektan traktor a da nije odvaljena neka ludačka cena, sve po oglasima je meni ne realno, traže za kojekakve rage od traktora astronomske cene, traktori stoje mesecima u oglasima... strašno

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
 
За те паре и ако је коректан како кажеш исплати ти се и све четри главе нове да купиш. Те хидро тестове треба са резервом да држиш, ја сам имао случај на 5106 глава на хидро тесту покаже да је добра, а трактор кад постигне радну температуру продува. И другарима исто на 577 хидро тест ОК чим постигне радну температуру он продува. Касније констатовано микро пукотине које на хидро тесту не могу да се покажу јер хидро тест се ради ваљда до 60ц или максимално до 80ц.
 
Nazad
Vrh