Zetor


20230318-170804.jpg
 
Pozdrav, ona osovina gdje idu sajle od ručne i kvačila se pomjera isto i kad povučem i kvačilo i ručnu, s tim da mi kvačilo ne radi ali povučem kvačilo i traktor zakoči.
 
Da bi se skinula truba ili kako ko zove i zamenio zadnji kocioni cilindar da li se mora ispustiti ulje iz menjaca kao kod imt-a? Model je 6211.
Mislim da mi je truba puna ulja, masno sve na plocicu od nazad kad se gleda, ona sa 4 vijka se drzi mislim da je 17 kljuc.
Kad odvijem vijke ne mogu da skinem plocicu, da li je unutra zakacena za nesto?
Hvala unapred.
 
Ne mora se ispustiti ulje, samo skineš reduktor i to je to, ako mjenjaš semering na deklu diferencijala i ako ti je ulje na maksimum onda možeš ispustiti par litara. Ta pločica je nosač obloge ručne,za nju je zakačena obloga za ručnu kočnicu.Neki dan sam baš radio kočnice na 5011 komplet sve novo.....

20230320-212849.jpg

20230320-212817.jpg

 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima, kod mene ne radi ona mala rucica kod hidraulika, stoji u jednom mestu i ne mrda ni u jedan drugi polozaj. Hidraulik dobro dize, malo trza kad podigne skroz pa me zanima sta to moze biti? Da li da se remontuje ceo kao sto je Marko uradio ili to moze drugacije da se resi? Hvala unapred

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Mala rucica ne radi, stoji na jednom mestu kao zaribala, nit napred nit nazad

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Ako sam dobro razumeo taj sa strane. A sta je sa onom ispod sedista? I ta je zaribala?
(Sto se te rucice tice, treba prelistati temu, mislim da je bas Marko napisao sta i kako funkcionise sto se te rucice tice).
 
Mala pored rucice za kipu, mislim da je to plivajuca hidraulika za oranje.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 

Našao sam nešto slično na YT i probao napraviti sam.
Jako lako se šalta i ne treba se saginjati da dohvatim mjenjač.
Sutra idemo u prskanje pa ćemo vidjeti kako se bude ponašalo.Jedino je malo teže pronaći drugu brzinu, zna li netko dal se može zamijeniti ona opruga koja drži ručku mjenjača u sredini?

Ignorirajte škripanje pedale kvačila, treba samo malo WD-a🤣
 
Nazad
Vrh