Zetor

Taman onda za 10ak dana. Ne zurim. Ceksm da se oporavis 🙂🙂🙂🙂🙃🙃🙃🙃
Lezi ti i odmaraj. Mogu i doci po tebe i vrstiti te kuci. Samo mi dsj tvojih pola sata struke 🙂🙂🙂
 
Dolovo,Pančevo,Crepaja...Kod njih ima najviše zetora ali beži od tih nakupaca.Bolje kontaktiraj nekoga iz tog kraja sa foruma.Oni znaju koji su to stručnjaci.
 
  • Like
Reagovanja: SDF
Taman onda za 10ak dana. Ne zurim. Ceksm da se oporavis 🙂🙂🙂🙂🙃🙃🙃🙃
Lezi ti i odmaraj. Mogu i doci po tebe i vrstiti te kuci. Samo mi dsj tvojih pola sata struke 🙂🙂🙂
Tako sam ja neki dan išao gledati jednog 7745 cijena bila 10 000e i trebalo je nešto malo uložiti i mislio sam ga kupiti ali ode prije mene, znači čovjek ga je stavio na oglas i za 4 dana je otišao....
 
Usao zetor u krv.
Traktor je sada u Pancevu. Ici cu da ga vidim i detaljno uslikam. Za sada imam samo neke slike kaljavog traktora direktno iz oranja.

Luka, hajde ovih dana da ga pogledamo zsajedno? Mozemo se u porukama dogovoriti oko detalja, troskova itd. Znacilo bi mi. Ja sam mot trsktor znao u dusu a kod ovog modela ni brzine ne znam.
Bas u Pančevu?
 
Bio u Sanskom Mostu, a imao baš dobar motor dim na auspuh samo kad se gas doda. Od uloga bilo potrebno zamijeniti neke semeringe na prednjoj vuči, amortizere na kabini i prednje gume su bile lošije ali mogao bi raditi sa njima.
 
Eto a kod mene u selu ima oko 700 traktora i od tog broja ima 2 mala zetora 3511_7011
I jedan veliki 160ks
Možda 6_7 torpedo deutz
2 Rakovice
5_6 Ursus od toga 3_4 velika
Ostalo sve IMT RUS
Ima sad možda 5_6 Mahindra
5_6 arma
Ima možda 10 kineza


Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja takođe mislim da se kupovinom rusa dobija najviše muzike za određene novce.
Za tih 5-10ha, kupio bih što boljeg rusa za 6-7000€, a ostatak do 10000 bih kupio priključke i sredio ga u mint stanje.
Imaš ovde Nebojšu i Luku, koji ti tu akciju mogu organizovati da prođeš sa najmanjim mogućim rizikom a dobiješ mašinu da ne brineš o bilo čemu.
Rus mlađi 20 godina, kako god, je bolja opcija od isluženog matorog zetora.
Ali ako si planirao zekana, onda su naši saveti bespotrebni, hvataj najbolji primerak koji nađeš i uživaj.
 
Interesantno da se u temi zetor cesto tako hvali neki drugi traktor. Pogotovo ovaj Luka unosi zabunu i unosi crv sumnje, umesto da posalje broj da se dogovorimo i idemo da pogledamo traktor :D :sneaky:

Ja imam samo jednu dilemu: da li da kupim ovaj jeftin 7045 koji bi trebalo malo nasminkati ili da se, ni sam ne znam kako, isprsim jos da odmah kupim sredjen 7045/7245 ali je razlika u ceni prilicno velika tj minimum nekih 2-3.000e a za taj novac znate vec i sami sta se sve moze.

Evo kako stvari stoje, da podelim sa vama.

Traktor oko koga pregovaram je tek uvezen iz Francuske. Navodno mu je motor kompletno uradjen u Francuskoj. Stigao je sa nekim KUHN plugom obrtacem, automatski prevrtac. Jedan uvoznik taj moj poznanik je blizu mene a drugi je njegov drug poljoprivrednik valjda iz nekog sela kod Panceva.
Kada je ocarinjen, da ne bi prljao svoje masine, taj covek gore iz Vojvodine je odlucio da izore to sto ima sa ovim zetorom, kad je vec plug nakacen na njega. I u oranju je pokidano srce lamele. Traktor je rastavljen na pola, zamenjene su obe lamele, uljeitd, i vracen je u oranje da zavrsi posao.
Nekim pregovorima su se ova dvojica dogovorila da ovaj zetor sa tim kuhn plugom i neki tarup predju kod ovog mog druga blizu mene. I onda mi je on rekao da ako hocu, mogu ga ja kupiti za cenu tu 8500e.

Saljem vam slike koje ja imam mahinalno slikane posle oranja pa procenite kad bi se opralo blato sa njega nasta bi to licilo.

I koliko li su teski ovi njegovi tegovi u felnama napred i pozadi?

edit -- slike obrisane
 
Fali mu 1500e šminke minimum
I nije hidro volan već polu servo
A ti kažeš prednje gume mogu još, sa takvim gumama možeš komotno skinuti Kardan prednje vuče
Od čega je ta šasija napred?

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Mislim da za to malo zemlje koje obrađuješ, gledaš skupe traktore.A ovaj na slici baš nije sjajan.Ko zna šta tu sve treba da se radi.
 
Marko moj savjet je kupiti traktor iz uvoza pa ga sređivati za sebe.Pod uslovom da je mehanički ispravan oproban u radu .Ovaj djeluje ok ima ulaganja al mu cjenu teba korigovati.Kod nas se takvi primjerci kreću oko 8000.Traktor koji je radio ovdje je već istjeran i ima neki veći razlog prodaje velika ulaganja itd..
 
Nazad
Vrh