Zetor

Što se mene tiče, ja bi radije , ako treba uzeo traktor za 4000, uložio u njega, ako treba još toliko, i imao bi za neku razumnu svotu, takoreći nov traktor, koji bi sigurno izgurao kao i bilo koji nov.
Pa ovaj moj je ispao otprilike isto tako, traktor je kupljen za 2500€ pre par godina i dosad je ulozeno u njega oko 2000€.
 
Trebao bi da je isti, samo je razlika čini mi se u onoj crnoj plastici napred kod radnih farova, kod starijeg tipa ta plastika i svjetla stoje više vani a kod novijeg stoji malo unutra.

 
Poslednja izmena:
Pa dobro,svakako ta crna plastika i radni farovi valjda ne spadaju u krov odnosno nisu u sklopu krova pri kupovini...
Moj je sa šiberom i davno je šiber zapeo pri ulazu u garažu u rikverc tako da nije više u najboljem stanju,ali baš mi se ne daje 700 evra za ceo,jedino ako bi možda mogao samo šiber posebno.
 
Ne znam za siber da li ima posebno. Trenutno je krov u Hr na akciji, mislim da je 550 e, ali opet prevoz plus verovatno carina, ili kako vec mora i ide pitanje koliko izadje na kraju
 
Samo za tapaciranje ima da ti uzmu vise od 100 evra. Treba minimum 2 table lima to je josminimum 50 evra...dalje necu ni da racunam. Stari krov popravim sa setom za reparaciju camaca, nece da kosta vise od 50 evra.
 
Koje je debljine lim Borislave? Kod nas bi limar uzeo za ruke garant 100e. Kolega Optimista je ugradio šiber od auta na metalni krov. Fantazija je ispalo.
 
Ne vidim ni zasto ulagati u siber. Na 7245 skoro ga nikad ne drzim otvorenog.
Uglavnom sunce udara direktno u glavu.
Slažem se sa svim ali nekako volim da je sve po PS-u,ide ovako već dugi niz godina ,bitno je da ne prokišnjava i naravno više se koriste bočna stakla i ventilator za rashlađivanje.
Odustajem od reparacije,za sada...
 
Kupis onda sa dva izlaza ako imas dve žice. Ja sam isto menjao.
Uglavnom ako nekome bude sta trebalo od delova neka javi, ja sve uzimam u Češkoj, tu barem ima svega 🙂
 
Hvala Grabik! Moraću i ja to tražiti kod hidrauličara, vjerovatno i crijevo, iz nekog razloga je ovdje kod mene postalo vrlo teško nabaviti dijelove za Zetor. Vodenu pumpu sam morao naručivati jer je niko nema, susjed je morao naručivati semering u prednjem reduktoru (na točku) za 7745, kočione cilindre nazad takodje, drugi susjed nije mogao nigdje da nadje AC pumpu i dihtunge glave za 5911. Ne znam u čemu je stvar, do pretprošle godine je se moglo da se nadje i to od 2 ili 3 proizvodjača.
Ima delova koliko god želiš, samo javi sta treba pa cu doneti iz Češke. Ovde barem ima svega, do jednog srafa u originalu. 🙂
 
Mi smo sad imali prvi veci kvar za 20 godina i vise od 6000rh. U pitanju je zetor 3320. Zablokira mjenjac u 5-oj brzini. Kad smo skinuli mjenjac sinhron 4 i 5 brzine ostecen. Izvucemo dijelove iz kataloga i posaljem,kazu imaju sve. Sutradan odem po to kad tamo nije to taj sinhron. Traktor uvezen iz CH i drugaciji sinhron ide. Taj koji oni imaju oko 450 KM. Ovaj skuplji 1030KM Jedina solucija je bila da oni naruce iz Ceske. Vukli su me vise od 15 dana. Gledali smo opciju da kupimo polovan kompletan mjenjac ali su cijene napucane haos.
 
Danas pukla gornja šarka na vratima u špartanju. Sva sreća pa se desilo u momentu kad sam ušao u redove i zastao da spustim špartač pa ih nisam pregazio. Prvi put da sam radio sa otvorenim vratima i odmah defekt.
 
Nazad
Vrh