Zetor

Koji je ovo model sigurno nije taj koji piše na nalepnici

Moj 4511 je isto takav ,men trebaju ovakvi blatobrani ako neko zna neka javi.
Da dodam pošto sam pročitao šta je Kačerac npisao.Moj je nov kupljen 1974 i zbog nekih okonosti bila je muljačina sa uvoznim papirima tako da je dobio oznaku 4511 .Po snazi bi rekao da je mnogo više konja od 45 ,jedina mana jako lenj i trom traktor ,ko voli klaj klaj odličan ko voli da jurca neka ga zaobiđe,potrošnja izuzetno mala,hidraulika odlična recimo ja sa njim po dvorištu prebacujem spremač koji je za 1221 a sa r65 ne mogu.Od 2005 do danas ne sećam se da je bila neka intervencija veća jednom menjo gumice na hidraulici i jedno crevo puklo jako pouzdan.Ja sam mu skinuo kabinu zbog voćnjaka tamo radi sve u ratarstvu šparta i prska(ne uvek ali sa njim više volim) i često je brao sa sipom ,deda uvek ja zadnjih godina sa R65 mada nikada nismo imali puno kukuruza od 1,5 -10 kj ,korpa sa trimerom,kosačicom,makazama i svom opremom za voćnjak je praktično celu sezonu na njemu tako da nema dana da se bar jednom ne upali.
Nekada smo orali i nije zaostajao sa R65.
 
Poslednja izmena:
Kacerac, jel bi bilo ok da se na 5711 pojaca pumpa, ili je vec dovoljno zasicen tj izvuceno vec previse iz njega?
Mislio sam da se na ursusu odmah vidi koliko je jak po oznakama, a sada viddim da je i kod njega petljano tj vidis oznaku, i nista ti ne znaci..

Pa to je poslednji Zetorov motor u UR I programu sa klipovima 95mm.Posle od 1977. godine 4911-6911 se prešlo na šemu 102-100-102mm (49-59-6911) umesto 100-95-100mm (4712-57-6711).Mislim da je 55 konja sasvim solidno za taj motor kada se uzme u obzir kada je napravljen i da su oni tu iz njega iscedili sve što se može a pritom pazili da svi parametri traktora (potrošnja/životni vek motora) ostanu na pristojnom nivou...

A ako ti cesto tokom godine "zapne" za tih par konjica pa da covek i razmisli o nekom budženju/pojačavanju....
Al ako je to zbog 2 slučaja godisnje onda je tu "više para nego ćara"

Proverio sam u radioničkom uputstvu i knjizi "Historie traktorů Zetor " češkog autora Mariana Šumana
za 4511 još jednom:

4 klipa 95 x 110, 3119 cm3, 33.1 kW/45 KS.

Radi povecanja snage na 5511 su: modifikovana pumpa, modifikovani usisni kanali, glave klipova, pojacanje zidova ali i prelazak na 2200 obrtaja u odnosu na 2000 kod 4511....5511 ipak ima 52 konja (38.2 kw)a kod 5711 su iscedili jos par i to je to...

što se tiče Ursusa ugrubo bi se moglo reci:
C-355=Zetor 4011/4511
C-360=Zetor 5511
 
Moj 4511 je isto takav ,men trebaju ovakvi blatobrani ako neko zna neka javi.
Da dodam pošto sam pročitao šta je Kačerac npisao.Moj je nov kupljen 1974 i zbog nekih okonosti bila je muljačina sa uvoznim papirima tako da je dobio oznaku 4511 .Po snazi bi rekao da je mnogo više konja od 45 ,jedina mana jako lenj i trom traktor ,ko voli klaj klaj odličan ko voli da jurca neka ga zaobiđe,potrošnja izuzetno mala,hidraulika odlična recimo ja sa njim po dvorištu prebacujem spremač koji je za 1221 a sa r65 ne mogu.Od 2005 do danas ne sećam se da je bila neka intervencija veća jednom menjo gumice na hidraulici i jedno crevo puklo jako pouzdan.Ja sam mu skinuo kabinu zbog voćnjaka tamo radi sve u ratarstvu šparta i prska(ne uvek ali sa njim više volim) i često je brao sa sipom ,deda uvek ja zadnjih godina sa R65 mada nikada nismo imali puno kukuruza od 1,5 -10 kj ,korpa sa trimerom,kosačicom,makazama i svom opremom za voćnjak je praktično celu sezonu na njemu tako da nema dana da se bar jednom ne upali.
Nekada smo orali i nije zaostajao sa R65.

Svidja mi se štoje visok napred zbog guma 20-ki neznam dali bi se mogao na šunkama podignuti da bude višlji nazad kao što može vladimirac
 
Jel su ns prodaju?
Miloše ne znam da li može da se digne pozadi a i za prednje kod mene je fabrički.Jedino me muči da li ja tu felnu mogu staviti gume 12.8 pošto su sada 14.9.Neko kaže može neko da ne može.Deda je imao sigurno 12.8 ali je promenio za 14.9 samo ne znam da li je menjao i obruče felne ili ne.
 
Gume 14.9 - 28 ne mogu na felgu na kojoj je guma 12.4 - 28 . Jer je felga previše uska. Za 12-ke ide felga w11 širine a 14-ke w13
 
Sa RD radi u 4. sporoj brzini, ako su uslovi baš gadni onda može i 3. spora, za sredjivanje ugaženih uvratina na primjer. Na snimcima gdje mali JD radi sa RD se vidi da ide previše brzo za onakvo zemljište, malo sporije kad se ide zemlja se mnogo bolje usitini i poravna.
 
Tako i planiram. Posto je kod mog zetora, a i kod nekih drugih, 5 spora malo brza od 1 brze, onda po logici ili 4 spora ili 1 brza. Moram jos da istrazim kako ce se zekan ponasati. Posto rd ima napred dasku, a takodje i pozadi ravnajucu dasku, da li to otezava vucu u praksi ili ne?
 
Otežava malo vuču no ništa posebno. Podesiš visinu daske da djelimično zadržava zemlju dok prolazi kroz noževe. ZAdnju dasku namjesti malo niže od prednje. Kod mene je isto 5. spora brza od 1. brze no rijetko koristim 1. brzu kad radim sa RD jer je rikverc previše brz a mrsko mi da stalno prebacujem iz sporih u brze, malena ona polugica a nisko postavljena.
 
Gde da kupim ventile, hilzne i klipove za zetor 5245. Nikad nisam kupovao tako bitne delove pa ne znam gde su najbolji. Koliko kosta? Hvala
 
Poslednja izmena:
Jel su ns prodaju?
Miloše ne znam da li može da se digne pozadi a i za prednje kod mene je fabrički.Jedino me muči da li ja tu felnu mogu staviti gume 12.8 pošto su sada 14.9.Neko kaže može neko da ne može.Deda je imao sigurno 12.8 ali je promenio za 14.9 samo ne znam da li je menjao i obruče felne ili ne.

Da stoje mi .
 
Ljudi otvorio mi je majstor Zetora, zbog gubljenja vode.
On planira da menja samo dihtunge, posto kaze da je jedan cep malo izbacen bio i oko njega malo rdje, pa smatra da je tamo gubio vodu. Medjutim on je ipak izbacivao malo vode I na crevu od hladnjaka?
Da li se da odnesem glave na hidro test ili da menjam samo dihtunge? Sta mislite?
Majstor mi kaze da bi se videlo na grani belo da je neka glava prsla.....
 
Poslednja izmena:
Ako imaš para za bacanje ti odnesi na hidrotest,a sve mislim da je majstor u pravu i još ako i stoji i garantuje za to što kaže i uradi,nemaš šta da se brineš...
 
Nema na čemu, zaboravih da trebaš da zabilježiš ramena na kojoj su ti visini bila da poslije ne moraš napamet riktati kad ih budeš vraćao, a to samo šrafcigerom povučeš crtu sa ramena na poklopac hidraulike i tako onda znaš gdje su tačno bila, gdje ih trebaš uzubiti.
Gde mogu naci o-ringove? I ja imam problem sa uljem na ramenima, ne mnogo ali me nervira.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh