Zetor

Ma nemam sva 4 traktora odjednom, prvo sam imao 5011 i 6340, onda sam ih prodao i sad imam 6211 i 7441... Dobar je bio 6340, to je sve stara provjerena tehnika, isti je kao i 7745, samo ima bolji prednji most... Jedino je meni bio malo preslab, zato sam ga prodao...
 
Zdravo društvo! Juče sam uzorao 1ha sa 5718 + IMT 756 i imao sam potrošnju oko 28 litara, oko 5-6h rada a dubina 24-25cm. Mašina vuče odlično ali čadi non stop (crn dim sve vreme). Da li problem tražiti prvo na diznama i da li je ova potrošnja prosek ili..?
 
Zetor hoce malo vise da potrosi u oranju. Kod mene trosi 20l ( Perkins, Deutz, ne prelaze 15l- laka zemlja za obradu. Dok naprimer u spremanju nije strasno.

- - - - - - - - - -

Ma nemam sva 4 traktora odjednom, prvo sam imao 5011 i 6340, onda sam ih prodao i sad imam 6211 i 7441... Dobar je bio 6340, to je sve stara provjerena tehnika, isti je kao i 7745, samo ima bolji prednji most... Jedino je meni bio malo preslab, zato sam ga prodao...

Sa cime radi 7441 na onoj slici, koja masina me zakacena?
 
n69ton.jpg


Popravke sitne otklonjene, i ofarban.
Traktor i ja imamo preko 100 godina
 
20 l po ha Manjevicu sto znaci nekih 12 l po kj i sta je tu veca potrosnja?!

Za nasu zemlju je to velika potrosnja, laka je za obradu. Massey 1134 ne prelazi 15l, moj Deutz isto tako. 539,558 takodje oko 15l. Tesko za poverovati ali je tako.
 
Poslednja izmena:
Manjević- nemam sad ni jednu sliku, ali to su ti dvije tračnice, zavare se na 1 metar jedna od druge, složi se kačenje u tri točke, i rano na proljeće, čim se zemlja dovoljno prosuši, s time se prođe po zemlji, poravnaju se neravnine i jarci, zatvore se kapilare pa zemlja drži vlagu, i kasnija obrada bude lakša.
 
Zdravo društvo! Juče sam uzorao 1ha sa 5718 + IMT 756 i imao sam potrošnju oko 28 litara, oko 5-6h rada a dubina 24-25cm. Mašina vuče odlično ali čadi non stop (crn dim sve vreme). Da li problem tražiti prvo na diznama i da li je ova potrošnja prosek ili..?

Svakako treba da proveris/zamenis uloske dizni. Bice lepsi odzi na gas i verovatno ce dosta manje da pusi. To ti je polazna osnova. Meni se traktor preporodio ALI je opet bilo dima. Skoro pre par meseci sam uradio komppet glave motora i tek je sada prava stvar, ali mi, iz nekog razloga, sada teze pali po hladnom vremenu.
 
Marko čini mi se da si ti radio i pvp ,možda ti je sad namešten na kasnije paljenje pa teže pali,da li ti je tromiji ili žustriji traktor nego pre?
 
Nisam pipnuo pvp. Planirao i samo mi je to ostalo, ali mi ovde na forumu neki uterali strah u kosti da moze biti i losije nego sto je bilo.
Prosle zime na -15 recimo zavegla 3-4-5 puta i odmah sastavlja, a sad vergla, gruva beli dim al nikako da sastavi. Treba mu i podosta vremena da se u toku verglanja aktivira jedna po jedna dizna. Moguce da je i do gasnog ulja.. ko ce ga znati..
 
Jel si probao da mu začepiš vazdušni filter rukom (nađeš drugara) pa da ga onda startuješ ?
 
Nisam. Ne znam sta tek onda da ocekujem. I morao bih da otkacim crevo vazduha sa filtera da bih to sproveo. Nedostaje mi tako neka precica kao sto ima ferguson recimo, da mu se malo usprica onaj starter sprej. Mada mi nikad i nije bio potreban do sada.
 
Probaj sa evro dizelom, kod mene Same sa gasnim uljem tesko palio a kad upali to se nevidi od dima celo dvoriste. Kad sam presao na evro dizel to je skoro pa prestalo da se desava, nije nestalo podpuno ali se smanjilo za 70%.

Послато са F3111 уз помоћ Тапатока
 
To jedino da sipam sada i pomesam, pa da opet upalim na gasno ulje dok ne potrosi naftu iz filtera, jer bi pumpicom isteravao gasno ulje dugo, ali vredi probati nego akumulator muciti.
 
I moj 7211 je teže palio sa nekim nazovi dizelom,ličio na zejtin a smrdio ko sto k....a,možda je do toga i kod tebe.
Inače ima oko 7000 mč i još ništa nisam radio oko motora,možda bih trebao bar dizne proveriti...
 
Nazad
Vrh