Zetor

Peet,potrosio je stvarno toliko,a verovatno cu kod Zeravice odneti pumpu da je doteraju. Da li se secas koliko te je kostao servis kod Zeravice.
Da me ne shvatis pogresno, verujem ti da je toliko potrosio.
Ja sam samo hteo reci da ukoliko je pumpa ispravna i uloske dizne, onda je nemoguce doci do te potrosnje, ukoliko se vodi racuna kojom brzinom se ore i na koju dubinu!
Negde imam racun ali siguran sam da me kostalo oko 15000 din. Njihove uloske, promena elemenata i jos po koja sitnica na pumpi!
 
Kod mene 8540, za sad kod mene nekih 1700rs, repariro vodenu pumpu jednom, zamijenijo jednu osovinicu u mjenjacu ( nista strasno) i ulje mijenjo, samo gas. Mjenjac 18+6 odnosno 3+1 sa multipowerom 3 stepena, kaina dosta komforna
 
Zna li neko na koji tačno zavrtanj na poklopcu hidraulike kod Zetora (konkretno 7045) se može priključiti dodatni cilindar hidraulike? Planiram da stavim dodatni cilindar sad preko zime, imam odličan cilindar za tu namjenu samo treba smisliti kako da ga povežem na polugu (mislio sam na lijevu?) i ostaje pitanje priključka. Mora biti spojen na isti izvor napajanja kao i glavni unutrašnji cilindar, čuo sam da postoji zavrtanj gore na poklopcu sa kojeg može da se uzme ulje ali ne znam koji je u pitanju.
 
Pogledaj slucajno sa lijeve strane da ti nema vec ostavljen dovod al samo blindiran. Kod mene ima ispod kabine, ima cak ostavljeno i na kuku gdje se montira samo fali gore na onom dijelu od poluga
 
Koliko ja znam da ne moze. To je samo za plivajuci rezim. Posebno ide preklopka za brzo i sporo reagovanje. Mozda na to ciljas?
 
Pa kod mene je problem kad je neki lagan prikljucak , kao sad sto koristim burgiju za zemlju , gad npr.dizem gore , ne mogu da povucem rucicu na pola hoda i da digne na pola visine , vec krene da dize onako bzvz , pa onda ciljam rucicu na dole da stane na odredjenu visinu..
Ako me razumes.

Nije kao imt , kolko regulises na polugu toliko dize ili spusta, pa sam se sad setio da li neki od ovih modova dmp uticu na to ,a dobro si me i podsetio za rucicu regulisanja brzine, mozda tu dobijem malo na preciznosti.
 
Zombi@ gore vec imaju dva srafa de je zakaceno jedno crevo kipe,a na drugommi je zakaceno drugo,i to radi preko rucice za kipanje. Samo kad se radi sa drugim crevom rucica kipe se gura u kontra smeru(npr.Nadole da bi digokipu. I Nagore da bi spustio).
I ja sam razmisljo o tom klipu da ugradim samo isto to neznam kako da rdi istovremeno
 
Sto bi moj kum rekao 4. Brzina šljunak 5. Kamenolom! .... Njegov traktor tako krlja već 2-3 godine...
 
Da li je moguce smanjiti luft u volanu podesavanjem na glavi upravljaca ili se ista mora promeniti? U pitanju je Zetor 7711.
 
Imam sliku gde sam slikao racun na kome sve pise. Kacio sam je i u ovoj temi ali ne znam na kojoj strani.
Prvom prilikom cu ti poslati ovde pa ces videti.
 
Nazad
Vrh