Zetor

Nisam dosad to vidio ni na jednom solcu. Ali na duplacima jesam

af0baca7763bdc50de76a2565f641225_800x600.jpg


1523704-zetor-predna-tazka-naprava-1.jpg
 
Kod Zetora bez prednje vuče taj amortizer i nije potreban. Kod duplaka je već drugačije, gume su jako velike a servo kod ZEtora je fabrički malo klimav (kad se malo bolje pogleda kako je izvedeno jasno je da su morali tako) pa taj amortizer dosta znači no samo kada idete jako brzo, dakle u petoj brzoj pod punim gasom što ej nekih 30km/h. Pri normalnom kretanju nema nikakvu funkciju.
 
Da li neko od vas ima ovakav filter za sistem ventilacije/grejanja? I da li ima uopšte negde kod nas da se kupi?

 
Nedavno sam stavio na jedan 7011, prethodni filter je bio bez ovog debelog uloska,samo plasticna mreza, tada dosta prasine ulazi u prostor za grejanje gore, i hoce da brze strada ventilator jer nakuplja prasinu.Ima u Krokusu , narucio prosle godine.
 
I kod mene je ona obicna plastika sa tankim filterom sa zicom. A unutra je haos od prasine. Da li se taj debeli filter moze prati vodom?
Vidim na sajtu Krokusa piše Filter kabine sa maskom 7211. Da li sve paše i na 7011?
 
Poslednja izmena:
Zna li neko koji je navooj na sondi za pritisak ulja kod Zetora, kod mene je 7045? Planiram da nabavim sondu i pokazivač priitska ulja ali ne znam koji navoj ide, u ponudi imaju sonde za bar desetak tipova navoja. Sad imam lampicu koja svijetli kada motor ne radi, ugasi se čim motor startuje ali volio bi da imam pravi pokazivač pritiska.
 
Zna li neko koji je navooj na sondi za pritisak ulja kod Zetora, kod mene je 7045? Planiram da nabavim sondu i pokazivač priitska ulja ali ne znam koji navoj ide, u ponudi imaju sonde za bar desetak tipova navoja. Sad imam lampicu koja svijetli kada motor ne radi, ugasi se čim motor startuje ali volio bi da imam pravi pokazivač pritiska.
Po kojoj ceni imaš te davače pritiska ulja?
 
Od 12 do 15 dolara na Ebay, ima i od 20, zavisi od veličine, osvjetljenja, oblika, sonda i pokazivač. Sonda sašlje električni signal. Uopšte nema nekog posla, umjesto sadašnjeg davača se zavrne ovaj novi, pružiš kablo, spojiš na pokazivač i gotovo.
 
Zna li neko koji je navooj na sondi za pritisak ulja kod Zetora, kod mene je 7045? Planiram da nabavim sondu i pokazivač priitska ulja ali ne znam koji navoj ide, u ponudi imaju sonde za bar desetak tipova navoja. Sad imam lampicu koja svijetli kada motor ne radi, ugasi se čim motor startuje ali volio bi da imam pravi pokazivač pritiska.

Na koje pokazivace mislis, na ebayu ima onih za automobile sa potenciometrom u sebi , puno su vecih gabarita i ima sad najnovijih koji imaju elektroniku u sebi ne rade na membranu i potenciometar i mjenjau otpor vec elektronika mjeri deformaciju i pojacava signal i daje na izlazu napon vecinom od 0 do max 5V ali vecinom i na 5V rade , nemaju pokretnih djelova kao oni starijeg tipa.

Desava se kod ovih starijeg tipa da se prekine kontakt unutra i odu na beskonacno i cim das kontakt on pokazuje max tlak ulja, iapravan pokazuje min tlak kad nema tlaka jer ima jako mali otpor. Mislim da se otpor mjenja od 0-170 oma vecinom , cak i na ruskim davacima, navoji su imperijalnog tipa kao za cijevi.

Ovo je novi tip davaca i ima veci prikljucak od starog tipa, skroluj dolje imas podatke o tlaku i prikljucku , mislim da sam nasao koji daju i podatak o temperaturi ulja , korisno kod turbo motora.


http://www.ebay.co.uk/itm/182023683309



[url]http://www.ebay.co.uk/itm/CLASSIC-CAR-12v-electrical-oil-pressure-gauge-sender-0-10-bar-1-8-NPTF-160700-/371766035172?hash=item568efb82e4:g:jHIAAOxyp-BSIH5h

[/URL]
Drugi link klasicni davac sa satom , od 0-10bar , ali iz Britanije pa je skuplji od ovih iz Kine.
 
Poslednja izmena:
A sta ce vam taj elektronski pokazivac pritiska ulja,ja sam na moj 577 ugradio onaj mehanicki em je jeftinije resenje a mozda i pouzdanije, vec ga imam 10 god. i radi bez greske.Kupio sam crevo ito ono ojacano za mnogo veci pritisak nego sto i jeste tako da mu nema smrti a ostavio sam i lampicu nisam je dirao tako da imam i nju i manometar.
Ja nesto i neznam da je to tako jeftino,pre svega ako bi i kupovao kupio bih neki kvalitetniji tipa VDO a oni i nisu bas jeftini plus sto se mora uzet i odgovarajuci senzor,mislim da nemoze manometar VDO a senzor nekog drugogo proizvodjaca
 
@Marko69 , ako nisi znao onaj drugi link ti je VDO tipa , o tome i pricamo, samo sto neki kazu elektronski , a nema veze sa elektronikom , u davacu je membrana koja prko prenosa malih zupcanika pokrece potenciometar koji mjenja otpor a u satu ti je voltmetar.

Sensor ili davac ima od 0-180 oma otpor i vecina imaju takav , tako da ne mora da bude od istog proizvodjaca ali je bolje kupiti zajedno.
 
Izvini u pravu si, nisam ni otvarao drugi link,ja sam nesto eksperimentisao sa satom za merenje temperature i nije odgovarao od teleoptika na VDO pa sam morao ganjat sve skupa od istog proizvodjaca pa poucen tim iskustvom sam mislio da isto vazi i u ovom slucaju.
 
Ljudi jel znate negde gde da nabavim blok motora od Zetora 77 ne bitno dal 11 ili 45,hvala unapred svima
 
Nazad
Vrh