Zetor

Nisam mislio na to, nego znam ove traktore. Odnosno znam ko i gdje ih prodaje, odakle su i u kakvom stanju su bili prije farbanja, ko i kako ih je farbao itd....
 
To znam i ja, imao sam nevjerovatnu sreću da se zadesim tamo (komšija kupio 7745 kod njih i nekim čudom potrefio relativno dobar traktor-jedini problem bio je ležaj na prednjem točku, u reduktoru, zaribao jer je semering veliki bio nepostojeći, ulje izašlo a zemlja ušla) kada im je stigao kontejner sa mašinama. Bukvalno gomila otpada unutra. Posebno mi je tad zapao za oko jedan 7045 koji je bio otprilike 30% izgorio i imao rupu na bloku od 15x15cm (klipnjača probila), on je jedini bio u jednom komadu, ostalo sve u rinfuzi kao bomba da je pala.
 
Prije nekoliko dana vidio jednog zetora sa oznakom 5 , mislim da su prve dvije oznake 52 , mislio da ima oko 50ks kad ono 4 cilindara , 3600 kubika i 47kW i prednja vuca, 3150kg , vanjski pomocni cilindri na hidrauliku , vise se ne drze brojcanih oznaka kao stari modeli.
 
Imam zetor 5811 30 godina.Hidrauliku nisam dirao nista.Danas nosio malo tezi kemridz valjak i odjednom mi pade tj-hidraulik upusti i vise nije mogao da ga ponovo digne.Pitao bih kplege ZETORASE koji se razumeju u ovaj problem da me malo posavetuju.Unapred zahvalan.

 
ako je to tako bilo ko sto si napiso najvjerovatnije ti je pukla cijev hidraulike tj od pumpe do razvodnika.
a mozes i provjerit dal ti sad poluge padaju vise nego prije ako je to onda je izbrazdana caura pukla ili se cilindar otkino od poklopca hidraulika.
 
Cijev nije sigurno po opisu kvara.Kaze da su poluge pale odjednom.Cijev ne drzi pritisak kad stanu na zadatom nivou.Ona sluzi da provede ulje pod pritiskom do razvodnika,klipa.Ovo drugo obadvoje moze biti problem.Tacnije poklopac hid. mora dole.
 
Kolege na zetoru 4711 se desava da izbacuje ulje ili naftu (ne mogu bas da ocenim) na auspuh. Radjena je pumpa pre mesec dana i dizne stavljene nove. Pali na zub i to na leru ali kako se doda gas pocne da dimi plav dim konstatno i da trokira. Motor je dosta korektan ne curi nigde a ni ne duva. Ako neko zna gde da trazimo problem? Da kazem i da je posle reparacije pumpe radio odlicno tek pre par dana je krenuo da pravi probleme...
 
Dali dize i nivo ulja ? Ako da dizne i samo dizne imao sam takav problem doduse na ursusu al je to isto . Lepeza koje spricaju nije u smeru kojem treba . Pokusajte naci neke kvalitetnije .
 
Nisam slikao ovih dana, na Zetoru 5011 smo uradili komplet kocnice. Traktor je 1982 kupljen i kocio odlicno do proletos kad je blokirala leva papuca a pre 2 nedelje i druga!
Zamenjeno sve sto je bilo vezano za kocnice, svi cilindri, plus cevi i creva koja idu od glavnih kocionih cilindra koja su bila skroz zapusena i dobosi noseni na strug da se ociste!
Sad koci ko auto!!!
 
Delovi kupljeni u Bavanistu i nesto poslato iz Goloboka. Sve ukupno nesto manje od 20000 din. plus majstor!
Ukupno 5 cilindara (2 glavna ispod papuce) 2 kod pakni i 1 ispod kabine koji ukljucuje i vazdusno. Bakarne cevi plus gumena creva i pakne plus opruge!
 
Poslednja izmena:
Kolege na zetoru 4711 se desava da izbacuje ulje ili naftu (ne mogu bas da ocenim) na auspuh. Radjena je pumpa pre mesec dana i dizne stavljene nove. Pali na zub i to na leru ali kako se doda gas pocne da dimi plav dim konstatno i da trokira. Motor je dosta korektan ne curi nigde a ni ne duva. Ako neko zna gde da trazimo problem? Da kazem i da je posle reparacije pumpe radio odlicno tek pre par dana je krenuo da pravi probleme...

Skidaj ponovo dizne i provjeravaj.Mozda budes znao koja je problem ako pri upaljenom motoru otpustao jedan po jedan lajtung.Mislim popustis jedan pa zavrnes i tako redom.Vjerovatno ce na onoj sto nevalja prestati prestati dimiti kad prekines dovod goriva .
 
Pitanje za Lisnika sta misli ...

Kako bi se ponasao kada bi dobio dizne od ursusa sa pet rupa umesto sa 4 koliko je fabricki ?
 
Nazad
Vrh