Zetor

Izvinjavam se.
Jedan nas clan je nedavno postavio slike, pa sam mislio da otud ideja - jer se vidi, da je i drljaca nedavno lepo remontovana.
Inace i kod nas ima takvih drljaca, ali nije svakodnevno, ali se vidja...
 
Koje ulje da sipam za hidraulicno kvacilo i kocnice? Menjam gumice u cilindrima pa hocu i ulje da zenim. Ranije sam sipao UK u posudu ,ali nisam siguran da li je to ok
 
Ide po pravilu UK ili dot2-3 za starije tipove vozila. Samo sto je vecinom problem kvaliteta sirovine za gumice i kvaliteta obrade sto je cest slucaj. Onda ih izjede brzo ili cak ni u startu nevalja
 
Nebih rekao da ce pomoci jer jednostavno sastav sirovine za gumice je los i bilo koja tecnos ili ulje postaje agresivno na to.Kvalitet ako je los ili neodgovara uljima nema pomoci.Muke sam mucio sa mnogim vozilima oko toga i batalio to vise. Ceo cilindar ako moze i gotovo. Ovo je bre celo rasulo po pitanju kvaliteta bilo cega. Od hidraulicnog ulja mislim cak da ce nabubriti i zaglaviti u cilindru pa ih je tesko i izvaditi posle. Meni je krelac u pasata pre nego sam kupio nasuo zejtin u bocicu kocnica i kvacila. Sve komplet sam morao izmenjati sem cilindara od tockova jer srecom nije stiglo dotle. Ali glavni cilindri i creva zastopala sva
 
Hvala na odgovorima ,sipacu dot4 , zetor je kod nas od 90prvi smo vlasnici i kad smo pre par godina prvi put morali da radimo cilindre i kvacila i kocnica , cesto dolazi do problema sa njima .. Original traje 15 i vise godina o ovo od male privrede jednu dve sezone.. Cirkus sa kvalitetom zamenskih delova ili ja ne mogu da nadjem kvalitetnije..

Jos nesto moram da pitam ,poceo je da mi masti na jednoj glavi ,na izduvnoj grani,sve je od ulja ,sta mogu da ocekujem kad budem otvarao ,nesto ozbiljnije ??
 
Da li neko zna koliko ovaj Zetor 4511 ima konja?


30jl5xl.jpg
2lt3lw9.jpg
 
Ja sredio cilindre ,crva ,ulje kad na kraju traktor morao na pola .. Nesto se desilo tu oko druk lezaja i vikjuske .. Danas sam ga samo otvorio ,sta cu dalje pojma nemam :)
 
Kod mene na zetoru jednostavno nestane ulje u kocnicama a nigdje se ne vidi golim okom da pusta. Sumnjam na cilindar kvacila ali i on izgleda suh ali ulje samo nestane, a nisam uspio pregledat crijeva od poude do cilindara ona su nesto mokra :(
 
Puštaju ti kočioni cilindri u trubama, ulje se skuplja unutra negdje. Na kućištu diferencijala, tačno ispod kočnica, nalaze se rupice kroz koje bi to ulje trebalo da ističe ali su sigurno začepljene prljavštinom. Pogledaj odozdo i vidjećeš da te rupice postoje, probaj ih malo pročistiti parčetom žice.
 
Kod mene su vanjski kocioni cilindri na trubamaa za vikend je traktor komplet opran pa cu vidjet gdje sta pusta mada mislim da mi pusta na kvacilu jer obavezno prvo saltanje poslije paljenja teze usalta isto kao da ima zraka :osmeh:
 
POzdrav svima, treba mi iskustvo ili znanje nekoga od vas. Imam Zetor 5011 koji uz nikakvo odrzavanje radio bez ijednog problema sve do sad. Nikad nije bio kod majstora pa ne znam ni gde bih ga vodio. -- elem, desava se da pocne da narodski receno PRPCE i t postraje nekoliko sekundi i ugasi se. E sad ja ne znam da li uvuce vazduh ili iz nekog razloga ostane bez goriva, ali kad odvijem onaj sraf izmedju filtera i drukam na drukalicu, 5,6 puta moram da ponavljam da bi izasao sav vazduh. Sta vam pada na pamet da moze da bude problem. Nigde ne kaplje nafta, da kazem da negde pusta pa tu uvlaci vazduh. Da li se ovo nekome desavalo i da li je imao problema sa drukalicom.
 
Hvala na odgovorima ,sipacu dot4 , zetor je kod nas od 90prvi smo vlasnici i kad smo pre par godina prvi put morali da radimo cilindre i kvacila i kocnica , cesto dolazi do problema sa njima .. Original traje 15 i vise godina o ovo od male privrede jednu dve sezone.. Cirkus sa kvalitetom zamenskih delova ili ja ne mogu da nadjem kvalitetnije..

Jos nesto moram da pitam ,poceo je da mi masti na jednoj glavi ,na izduvnoj grani,sve je od ulja ,sta mogu da ocekujem kad budem otvarao ,nesto ozbiljnije ??

Prešteluj ventile stalno otvoren ventil nabijen.
 
f75a9abec491390f091fb794ee59a02b.jpg


85c76e833384c065507e8429aa9cafc6.jpg


Imam jedno pitanje ,kako se skida spojnicka osovina ?? Ako neko moze malo da mi pojasni .. Crkao je lezaj onaj u zamajcu gde ulazi spojnicka ,ko zna kad , pa je i osovina tu ostecena i manja je mera sad na novim lezajem ..
 
Nazad
Vrh