Zetor

kakvi su ZETORI 7211-7711 radnici,i kakva je potrošnja u usporedi s IMT 577,udobniji su sigurno to znam?
 
U mom selu se nalaze 2 Zetora 7745 (duplaci) i jedan 6911 sa motorom od 7211 ili 7711 (nije duplak) i izuzetno su dobri radnici. Duplaci ispadaju iz poredjenja zbog prednje vuče ali ovaj 6911 je nevjerovatno moćan i izdržljiv traktor, bukvalno se ne gasi ni ljeti ni zimi (vuče ogromnu New Holland balirku, 2x14" i ponekad 3x14" plug, beskonačno mnogo transporta, cijelu godinu vozi osoku, vlasnik ima farmu sa oko 100 krava...). Oba Zetora 7745 su se pokazali kao izvanredni radnici no i nešto malo veći potrošači. Ništa ekstremno naravno što se tiče potrošnje. Ja sam imao priliku da kupim odličan 7711 i još ga nisam prežalio jer bi mi bolje odgovarao čak i od 7045 kojeg sad imam zbog toga što je mnogo okretniji a imam veliki problem sa nedostatkom prostora kod kuće.
 
Za Zetor 6911 (kad ga je Zombie već spomenio) imam samo riječi fale. Imao sam ga priliku terat u par sezona u transportu žita i kukuruza. Kamionku dvoosovinku sa cca 160-170+ metara žita šamara iznenađujuće dobro. Iz njive di je suvo izlazi bez brige. Gazda ga je, između ostalog, uparivo sa 3x12" i sa vučenom "Mađaricom" offset oko 30 diskova pod kojom je stenjo samo tako, al je nekako išo. Znam za par Zetora 7711 koji su se naradili svih poslova od oranja do transporta na imanju di bi i traktor od 100-120 ks imo fajn posla. Samo kod oba (69 i 77) treba pazit na temperaturu i nema problema. Potrošnja je klasična, Zetorova.
 
Ja se nebi slozio da su to najbolje serije.Bolji je 60 11. A od njeega 62 11 i tako dalje. Kada bih morao glasati za No1 Zetora ,to bi definitifno bio 7745.
Teeska vuca ,bolje kocenje, bolja hidraulika ,pomocni klipovi,automatska spera(kod nekih),ubrzan,veci tockovi,, ,ako se pravilno agregatira jako malo trosi,idealan balans tezine i rasporeda snage.
 
Za Zetor 6911 (kad ga je Zombie već spomenio) imam samo riječi fale. Imao sam ga priliku terat u par sezona u transportu žita i kukuruza. Kamionku dvoosovinku sa cca 160-170+ metara žita šamara iznenađujuće dobro. Iz njive di je suvo izlazi bez brige. Gazda ga je, između ostalog, uparivo sa 3x12" i sa vučenom "Mađaricom" offset oko 30 diskova pod kojom je stenjo samo tako, al je nekako išo. Znam za par Zetora 7711 koji su se naradili svih poslova od oranja do transporta na imanju di bi i traktor od 100-120 ks imo fajn posla. Samo kod oba (69 i 77) treba pazit na temperaturu i nema problema. Potrošnja je klasična, Zetorova.
Da li ovo znaci povisena potrosnja?
 
Imam 7011, 7711, moj stric 7211, mogu reci da su to najbolje serije traktora ove marke.Velika kabina, uredjaj za grejanje i ventilaciju, dobar motor, precizna hidraulika itd.Mana im je malo losije spone i lezajevi tockova, caure rukavaca na prednjoj osovini bez amortizera relativno brzo stradaju i kod 7211 i 7711 cilindri kvacila koji brzo propadaju, ponekad i kocnice hoce da prave problem.U sustini jako dobar traktor, pokazatelj kvaliteta je njihova visoka cena kod polovnih traktora.
 
Poslednja izmena:
Da, na jednom mom 7711, sam imao problema sa kvacilom, non-stop je propadalo, tako da sam kada idem na njivu nosio jednu letvu da bi mogao da zaglavim kvacilo u donjem polozaju i sam ispustim vazduh.Pre mozda 2 meseca kupim donji cilindar, promenimo, uteram u garazu, i nakon dva dana opet popustilo kvacilo_Onda zamenimo i gornji cilindar i crevo izmedju njih i od tada radi bez problema.Trenutno su u ponudi skoro kod svih trgovaca cilindri za kvacilo i kocnice marke FRAGOKOV-Slovacka, ali ni oni nisu bas vrhunskog kvaliteta, tako da nam nista drugo ne preostaje , sve dok se ne pojave neki kvalitetniji.
 
Moze da prica ko sta hoce,ako se vozi kako treba ne trosi puno,naspram odradjenom posla.Kod mene je 6045,ubaceni klipovi 102mm.sad sam mu menjao pumpu hidraulike i kocnice...........
 
Od manjih traktora imam Zetora 4911 i Rakovicu 65.U podjednakim poslovima potrosnja kod Zetora je znatno,znatno manja.
 
Moj 4511 s ,koji mi se čini da je malo jači od 45 ks I rakovica u istim poslovima (prskanja,sejanje,veštak,atomizer..) potrošnja manja kod zetora za trećinu a po nekad I vise.Mereno x puta.Jedina mana što je spor ko đavo.Zato vise volim R 65 ali sam u prgovorima za jedan 6911 samo da ga venčam za frezu.
 
Pozdrav dali 2511 zetor moze da vuce jednoredni berac tipa Sip,Zmaj..Da li moze da nosi prskalicu od 440l i 4 reda pneumatsku sejacicu?
 
Pojavila mi se buka u menajaču , kad je pod velikim opterećenjem ili pri kretanju iz mesta gde treba veči gas čuje se neko klepetanje koje traje sekund (kao neki udarac) . Pa me interesuje da li je neko imao iskustva sa tako nečim . Da li traktor treba na tri dela (motor , menjač i diferencijal) , na kom delu ostaviti kabinu , neki savet . 6011 je u pitanju velika kabina .
 
Nazad
Vrh