Zetor

Kada kazes sesti,da li mislis na prvi do kabine?ako je tako onda najverovatnije nisi imao cirkulaciju vode u sistemu-kako je bio uradjen dihtung glave na mestima gde prolazi rashladna tecnost?Pogresio si sto nisi uzeo sklopove za turbo verziju...a razlika u ceni nije velika.
Da na prvi do kabine,to je sesti,imao je cirkulaciju dobru,kad je rasturen,dihtung glave je odlicno stajao,ali imao je druge razloge pregrevanja(zapusen hladnjak spolja)koji su sad otklonjeni,a za sklopove se nisam uopste setio jbg,sad je gotovo.Inace pregrevao sam ga kad sam tanjirao oranje i u principu sjebao motor za 3 dana tog tanjiranja.Hladnjak mi bio zapusen jer mi pre toga pukne hladnjak za ulje i gurnuo ulje u vodu,pa kad sam ispirao hladnjak ta masnoca ulazila u sace a mene mrzelo da skinem hladnjak da ga lepo operem i ode motor.
Inace danas je uspesno upaljen,i radi odlicno.
 
Mozda ce nekom ko je ko ja imao problem sa grejanjem u kabini ovo da znaci... Meni je se na racviama zbog dugogodisnjeg nekoriscenja antifriz stego i zapusio i dovod i odvod.. Kada sam resio taj problem sve je delovalo ispravno al grejanja nije bilo. U svoj muci, monitanja demontiranja nisam obratio paznju na poklopac hladnjaka na kome su otisle gume. Tako da kada je stavljen novi poklopac hladnjaka sve radi kao novo. Elem.. Zbog loseg poklopca nije mogao da se stvori dovoljan pritisak u hladnjaku i pumpa nije mogla da gurne vodu do vrha kabine.
 
Danas sam imao defekt na Zetoru. Burazer otisao u sumu da vuce drva popucaju donji srafovi gde se srafi bocni reduktor za kuciste diferencijala, kad je pokidao donje srafove ostao je da se drzi samo na gornim i tako je odvalio parce kucista. Sad trazim kuciste da kupim nisam stigao da slika i postavim slike do malopre sam rasturao traktor. Imali gde polovnih delova za zetore u pitanju je 2511? Hteo sam da kupim novo kuciste ali ga u Krokusu nema...
 
Danas sam imao defekt na Zetoru. Burazer otisao u sumu da vuce drva popucaju donji srafovi gde se srafi bocni reduktor za kuciste diferencijala, kad je pokidao donje srafove ostao je da se drzi samo na gornim i tako je odvalio parce kucista. Sad trazim kuciste da kupim nisam stigao da slika i postavim slike do malopre sam rasturao traktor. Imali gde polovnih delova za zetore u pitanju je 2511? Hteo sam da kupim novo kuciste ali ga u Krokusu nema...


Ja sam kod svog traktora Vladimirca vario cizmu, tacnije nosio kod profi varioca da je zavari i 2 vec godine sluzi bez greske. Potpuno je isti slucaj kao kod tebe, isto brezoni donji pocupani a gornje parce cizme odlomljeno. Kada je zavari morqa je postaviti na strug i sa nozom da poravnja povrsinu koja naleze na kuciste menjaca, samo malo da zabeli, nista vise. Mene je kostalo oko 25 eura + isti dan skinuto i namontirano. Ako je brezone pocupao onda ces morati da razbusujes kuciste. Ako je bilo npr M10, unutra ce brezon kada se rupa razbusi biti M12, a na cizmi M10. To svaki bravar moze da uradi samo potrazi po auto otpadima ili kamionskim jer su kvalitetniji. A razlog cupanja brezona su popusteni srafovi na cizmi, a razlog toga je nedostatak klinova koji su verovatno ispali jer oni drze celu cizmu i sprecavaju torziju cizme. 100% provereno u praksi.
 
Meni su popucali srafovi do cizme ne do menjaca, srafovi su zakinuti verovatno su se olabili pa kad je naislo opterecenje popucali a dekli odlomio. Pukla je i poluosovina i smrvljen jedan lezaj na poluosovini. Poluosovinu cu kupiti novu Krokus golobok mi je blizu poluosovina oko 8000 din. nego sam hteo da kupim i novo kuciste ali nema ga, polovno je isto tesko naci. Moracu ovo da zavarim nista mi drugo ne preostaje. Postavicu i slike nisam danas stigao da slikam bio sam u guzvi.
 
Imam dobrog varioca ali on slavi cele nedelje je zauzet mogao bi da vari tek od ponedeljka. Videcu da nadjem drugog ili da cekam nista mi ne preostaje. Varenje ovakvog gusanog dela kod nas je 5 evra po 1cm.
 
Možda štima od ursusa. Bolje aći polovno ali ako nema moraš zavariti.Pokušaj kada zavariš da ojačaš .Poveži nekako reduktor sa središtem traktora npr navojna šipka 20mm.Tako si siguran kadanatovariš i jednoosovinku a ne da strepiš.:ppozdrav:
 
Videcu sutra u toku dana sve moguce kombinacije i meni je varenje zadnja solucija ali sta da se radi kad nema gde da se kupi. Ovaj covek sto ce mi zavariti taj deo isto to je vario na desetak rakovica na kojima se to desilo koje znam, voze se bez problema godinama bas ih i ne zale puno.
Njagore mi je to sto kvar moram sto pre da otklonim jer mi je traktor svakodnevno potreban u ovom periodu :ppozdrav:
 
evo ga najzad na prodaju zetor 42 super
118iu8g.jpg

v5e4nk.jpg

296gi2q.jpg

nwn0x1.jpg

2gv54w8.jpg

6s5svt.jpg

2vj3jfb.jpg

2gv54w8.jpg

vovgg8.jpg

qrersj.jpg
 
Danas zamijenjene menžetne na cilindru hidraulike. Rodjak mi je donio originalni set iz Hrvatske (dvije manžetne i karika). Stare manžetne su bile baš u lošem stanju, cilindar i klip nemaju oštećenja, nosio sam ih kod prijatelja koji ima firmu za održavanje hidrauličnih komponenti na pregled i nije imao zamjerki na stanje, usput je provjeren i sigurnosni ventil a očistio sam i filter hidrauličnog ulja. Kompletan hidraulik sad radi savršeno. Kačali smo sjetvosporemač (nekih 400-500kg) i ne cima, ostavio sam ga podignutog i isključio motor, ni posle sat vremena nije pao tako da je cijeli sistem sasvim sigurno zaptiven i nema curenja.

30izts5.jpg
[/IMG]

33crkec.jpg
[/IMG]
 
Nazad
Vrh