Zetor

Ja nisam mogao da poevrujem kad sam na sajmu video kolike su cene tih traktora.Definitivno trgovci i proizvodjac nisu normalni ako misle da ce se neko upecati na tu cifru.

I polovni su bezobrazno skupi al ovi novi su ga bas pretjerali, skuplji su i od nekih zapadnih traktora u tom rangu.
 
Mozda i nisu .
x282gm.jpg
otjmhf.jpg
2m513tk.jpg
2m4yhdi.jpg
Pre 3 g. radio menjac na njemu zupcanik 3 brzine . platio ga u Ž:bravo:upanji 100KM.= 50 e. Asad sto radim Masseya deset puta skuplje. Danas uzorao od 9h. do 16 h. iz cuga 40 duluma ili4ha. 60 l luze potroseno (nikada manje nego ove g.)
 
nisi me shvatio
zetor se pokazao i ušao u kuću slavnih na zavidnom mestu i otome svedoča mnoge generacije
ali cena ovih novih je NEOPRAVDANA
 
Sa tom cenom oni jednostavno nece moci da opstanu.Pre su njihovi traktori bili daleko jeftiniji i uz neosporan kvalitet koji su imali to je i bio motiv da ih mnogi i kupe ali sa ovim sadasnjim cenama oni mogu da racunaju samo na entuzijaste( kojih je sve manje) .
Cene njihovih rezervnih delova za one nekadasnje traktore su takodje bile primamljive i bili su dostupni.Sad se to sve izmnenilo i pitanje je sta ce sa njima biti za par godina.Covek dugogodisnji korisnik raznih zetora sa kojim sam popricao na sajmu se slozio da su ti novi zetori za njega jednostavno neprihvatljivi sto zbog nabavne cene sto zbog rezervnih delova i rekao mi je da sto se njega tice Zetor mu vise nije zanimljiv i da ce u svakom slucaju preci na Belorusa .
 
A jel može neko da napiše cene novih Zetora? Ako se ja nevaram fortera 135 na sajmu je bila 49000 + PDV? Koliko košta neki traktor u njihovoj klasi od drugih proizvođača?
 
A jel može neko da napiše cene novih Zetora? Ako se ja nevaram fortera 135 na sajmu je bila 49000 + PDV? Koliko košta neki traktor u njihovoj klasi od drugih proizvođača?

Fortera je 50 000 evra sa pdv
Proxima Power 115 45 000 evra sa pdv
Proxima 65 35 000 evra sa pdv
Cene sam dobio juče u Agrovojvodini.
 
Pa kako su to onda velike cene? Čak šta više ja mislim da imaju jako primamljive cene, ali nekako svi smo mi zagrejani za John Derre, Class, Case, New Hollanda a malo pažnje obraćama ka Zetoru, mada ja mislim da da su oni negde mozda i najbolji za naše tržište... A cene održavanja su po meni najniže, a svugde sam se raspitivao za te cene....

Elem kod mene u selu čovek ima forteru (mislim da je oznaka 11641 ili tako nešto, gospodni panonstib je na nekim predhodnim stranicama postavio sliku) i taj Zetor samo radi i radi, ko zna koliko ima rs a nikakvih problema nema...
 
Fortera 135 čiju sam cenu naveo za tu cenu nudi motor TIER III sa 136 ks i 16 ventila, menjač polu powershift (po meni mana što je reverzor mehanički), elektronske komande hidraulika, elektro-hidraulično uključenje blokade diferencijala i prednje vuče, Grammer pneumatsko sedište, kompresor sa vazdušnom instalacijom, klima, komplet tegova.
Ne sviđa mi se što je motor četvorocilindrični ima 100 kw i bez tegova je lak za toliku snagu 4550 kg.
 
Poslednja izmena:
Fortera 135 čiju sam cenu naveo za tu cenu nudi motor TIER III sa 136 ks i 16 ventila, menjač polu powershift (po meni mana što je reverzor mehanički), elektronske komande hidraulika, elektro-hidraulično uključenje blokade diferencijala i prednje vuče, Grammer pneumatsko sedište, kompresor sa vazdušnom instalacijom, klima, komplet tegova.
Ne sviđa mi se što je motor četvorocilindrični ima 100 kw i bez tegova je lak za toliku snagu 4550 kg.
Delim misljenje...bio mi je u uzem izboru.
 
E sad su to već sitnice šta se kome više sviđa ili nesviđa, ali da im je cena visoka - nije, to je bio moj komentar na diskusiju...

A što se tiče cene održavanja, mali servis oko 100 evra (na 200 sati), a veliko oko 300 evra (na 1000 sati), ako sam ja dobro zapamtip cene... Po emni jako primamljive cene...
 
Prvi najjeftiniji traktor od 135 ks košta 54300 sa pdv, stoga je Zetor koliko ja znam najpovoljniji traktor u toj kategoriji.Ne računam MTZ i YTO.
 
Al ne znam kog ce im toliki konji a motor samo 4 cilindra + sto je izuzetno lak... cini mi se da on nece moci da iskoristi toliku konjazu u vecini operacija.
 
@NA
Najbitnije od svega manji troskovi proizvodnje. Isti motor koriste u rasponu 60-135ks, dakle jedan te isti motor samo u nekoliko varijanti. Iskoristice snagu donekle dodavanjem tegova, samo je pitanje koliko je to sve dugotrajno tako "nafrezirano".
 
Znam da mogu "izvuci" snagu tegovima.... samo po meni onda tu konjazu treba gledati s rezervom jer je on bez budzenja kadar kao neki traktor 100-110ks i onda je i cena taman tu negde.
 
Nazad
Vrh