Zetor

Ako nisi znao, fortschritt je PUNO bolji traktor nego bilo koji zetor, a pogotovo crystal serija...

Jedni od boljih traktora iz tog doba, jako jako izdrzljivi i pravi radnici. pogledaj po youtubeu sta sve ima ;)
 
Eeeeh Bobo, pa ja sam htio da kupim Fortschritt ZT 303 ili ZT323 baš zato jer sam se mnogo, mnogo raspitivao i istraživao o njima. Koje su o mrcine bile, motor prejednostavan i zaista nepoderiv u normalnom radu, mjenjač i transmisija predimenzionisani za bar 100%. Nažalost, kada sam gledao i probao jedan uvidio sam da je jednostavno preveliki za moje potrebe i moje priključne mašine pa sam teška srca morao odustati.

U oglasu me nervira to što prodavac namjerno pokušava da podvali traktor pod Zetor jer vrlo dobro zna da ovdje gotovo niko nije ni čuo za IFA i Fortschritt i da ga pod tim imenom niko neće kupiti jer se svako boji nepoznatog. Fortschritt mi je jedna od najdražih marki traktora uopšte.
 
Zemo ja sam, proljetos radio svoga 7245 i samo dijelovi su bili oko 250 km.
Svi cilindri, pakne, fleksibilna crijeva, od glavnih cilindara do 5-tog cilindra.
A sad kad sam radio ursusa dijelovi su jos uvijek tu negdje.
 
Za Ursusa ako je c 355, 360 znam da izađu djelovi oko 200 KM jer u njega su bubanj kočnice. Zanči ove disk su malo skuplje, jer u biti 7011 i 7245 su isti sistem kočenja.
 
Ja stavio termostat,koji otvara na 77 stepeni,kažu bolje je kad ga ima.
Evo 4 dana orem a on digne temperaturu na 50-55.Izgleda da je počeo da se ladi:haha:
 
I tako... dodje vrijeme da i ja odradim pumpu na zekanu, zamjena elemenata i reglaza, razlog , povisivanje nivoa ulja u karteru
13122011338.jpg
[/URL][/IMG]
14122011340.jpg
[/URL][/IMG]
 
imam u vlasnistvu 7340turbo,78ks ,1997god,mogao bih svakom preporuciti ovaj model zbog njegove velike univerzalnosti. kod mene je vec 5god,vuce lemken opal90,zadovoljavajuca
potrosnja,jeftino odrzavanje,super kabina. delova ima na svakom koraku i cene su pristupacne.
 
Nazad
Vrh