Zatvaranje zimske brazde

U koje vreme si radio zatvaranje? Ja se razmisljam da probam pocetkom marta

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Evo ovo su slike sve od 29.02.2020. sa iste njive. Vidi se lepo koliko točkovi upadaju, ali ako malo bolje pogledate nazire se malo trag točkova iza setvospremača i to je zato što je radna dubina minimalna. Ali opet ima grudvica jer vadi setvospremač. Sa drljačom ću moći da idem malo dublje i ne bi trebalo da vadi te gudve napolje kao spremač...












 
U šlicovanim rupama radim. Na težim zemljama oslonim na rotore i na toplink, a na peskovima tako hoće da tonu rotori. Onda moram da skraćujem toplink i uključujem EHR. Ovo je stari tip satexa gde su rotori blizu s opuga a i izmedju rotora je mala razdaljina i to sve pospešuje da rotori utonu i počne da gura zemlju. Radio sam sa mindjušarevim regentom terastar i non stop je bio na rotorima bez zagušivanja. Nadam se da će tako biti sa drljačom...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
@mixer87kac
Ovakvo oranje odnosno slozene brazde nismo mogli ni sanjati proslog proleca.
Setvospremac moze izravnati i grubo oranje ali tesko pri dubini od 5-6 cm a da ne ostaju tragovi iza.
@Matic
Sin @deni89 mi non stop govori da kupimo jos jedan par zadnjih guma i da teramo sa duplim tockovima ali ja sve nesto odugovlacim iako znam da bi to bio dobar posao.
 
Evo ovo su slike sve od 29.02.2020. sa iste njive. Vidi se lepo koliko točkovi upadaju, ali ako malo bolje pogledate nazire se malo trag točkova iza setvospremača i to je zato što je radna dubina minimalna. Ali opet ima grudvica jer vadi setvospremač. Sa drljačom ću moći da idem malo dublje i ne bi trebalo da vadi te gudve napolje kao spremač...












Sad ne mozes 29. Vec 28. Ili tek prvog marta

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
U šlicovanim rupama radim. Na težim zemljama oslonim na rotore i na toplink, a na peskovima tako hoće da tonu rotori. Onda moram da skraćujem toplink i uključujem EHR. Ovo je stari tip satexa gde su rotori blizu s opuga a i izmedju rotora je mala razdaljina i to sve pospešuje da rotori utonu i počne da gura zemlju. Radio sam sa mindjušarevim regentom terastar i non stop je bio na rotorima bez zagušivanja. Nadam se da će tako biti sa drljačom...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
Milsis da vozis drljacu na rotore ili da nece biti gusenja rotora?
 
Pa i jedno i drugo. Probaću da je oslonim na rotore, što i preporučuju, pa ćemo videti da li će gurati zemlju...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Od danas, sutra nastavak...
IMG_20210222_161123.jpg

IMG_20210222_141708.jpg

IMG_20210222_141703.jpg
 
Услови који фаворизују висок потенцијал губитка азота су:

  1. високе температуре тла
  2. влажни услови, праћени брзим сушењем
  3. ветровити услови
  4. висок pH тла (> pH 7,5)
  5. висок садржај креча у површинском земљишту
  6. груба текстура тла (песковита)
  7. низак садржај органске материје
  8. велике количине површинских остатака (нпр. нулта обрада тла)
  9. извор азота: уреа> раствор УАН> амонијум нитрат
Извор: https://www.gov.mb.ca/agriculture/c...ion-losses-from-surface-applied-nitrogen.html
 
Nazad
Vrh