Zatvaranje zimske brazde

Bice dobro sigurno
Kod mene sve neka vrela po njivama, mislim da cu od polovine sledece sedmice moci zatvarati

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Ja sam uradio nekih 6,5 hektara, tanjiracom, poceo sam pre 15dana tamo gde je moglo, pre ovih mrazeva, pa sam uzeo jednu novu njivu izorao po mrazu i posle dva dana sam prosao tanjiracom, ispala je dobro jer ne valja da bude previse sitno sada, ako udare kise hoce da ubiju zemlju, posle imam problem sa zavrsnim spremanjem kada bacam djubre i tada ide drljaca, po meni ispalo je odlicno, dobar mraz je napravio cudo od isecinih brazda koje su bile tvrde, sada su kao sneg, minimalno sam ugazio.Pokusacu da ubacim neke slike ako uspem, zaboravio sam kako ide.

IMG_20210218_145626.th.jpg
IMG_20210218_134646.th.jpg

IMG_20210205_150903.th.jpg
IMG_20210209_161251.th.jpg
Ova poslednja je ledina, nije radjena 20 godina, samo je kosena, zaorao sam gomilu korova i to dobro duboko, bice na kraju dobro, kadazavrsim obradu, ova gore desno je orana pre pet dana, uhvatio je mraz i posle dva dana sam je odradio.
IMG_20210209_161303.th.jpg
 
Poslednja izmena:
A djubrivo, jeste li bacali pre oranja ili ce te pre poslednjeg prohoda?

nisam bacio ništa, samo prošao drljačom za probu, prije zadnjeg prohoda ću baciti gnojivo, pa prolaz sjetvospremačem, iako ni sada nebi bilo loše baciti, da se topi.... slijedeći tjedan kod mene temp idu i do 18.....tako da ću sad sve zatvoriti
 
Jeli radite prvi prohod drljacom a drugi spremacem? Ja sam stalno tako radio ali ove godine planiram za probu dva puta spremac, mozda ce bolje poravniti.
 
Jeli radite prvi prohod drljacom a drugi spremacem? Ja sam stalno tako radio ali ove godine planiram za probu dva puta spremac, mozda ce bolje poravniti.
Po meni bolje ti je obrnuto ako vec kombinujes, drljaca kazu manje vadi vlagu.. :unsure: Mada zavisi, ako na drljaci nemas rotore onda mozda nije pametno koristiti je za zavrsnu obradu, ipak to rotori najbolje poravnaju..
 
S opruge su napravljene u Danskoj, fabrika kongskilde. Danska je druga klima, imaju prevlazna proleca i cilj je bio isusiti zemljiste kako bi mogli ranije da udju u setvu. Kod nas setvospremac sa klasicnim S oprugama je ok za jesenju pripremu oranja ukoliko je vlaznije i prolece za neka vlaznija ali ne preteska zemljista jer vadi grudve iz donjih slojeva. Ravna S opruga je kompromis izmedju drljace koja ima fiksno radno telo i klasicnog setvospremaca. Za susnija peskovitija zemljista i ona najteza gde je dole cesto vlazno, drljaca je skroz korektna, samo sto bih ja dodao na drljacu ponistivace tragova jer nekad ne moze da se pokrije trag, takodje dobri su i germinatori sa ravnim oprugama za drugi prohod. Kod kupovine treba voditi racuna i o rotorima, koji su najcesce u tipu flaha koji su previse agresivni i malog precnika pa iza sebe ostavljaju praskastu strukturu koja nije dobra zbog pokorice.
 
У недостатку и спремача и дрљаче, радим са комбинатором....ал тек тамо у марту месецу...када добро засуши, иначе иза точкова трактора остаје армирани бетон....Где журите са затварањем, ко да ће сутра смак света...Радим када буде наша задруга радила, а то је март месец ако време дозволи наравно....
 
E Ljusha otac te tvoj, ala ga pogodi, Baš sam to hteo da napišem i greškom pritisnem "Objavi odgovor" i ono ode, a posle me mrzelo da ponovo dopisujem.
 
Ovaj naš Galicije samo gleda šta radi Mile i zadruga i po njima se ravna. Zato i ima tako dobre prinose.
 
Nazad
Vrh