Zatvaranje zimske brazde

Нисам сликао ове године, у атару човек је годинама сипао шут и навлачио земљу где има великих бара само да му не газе њиву. Што неко написа уђу на почетку њиве и изаћу на следећој раскрсници погазе неколико редова. Платио комбинирку и где је год бара ров један метар дубине. Где је суво дубока бразда.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Не треба ићи у екстремне ситуације. Довољне су старе коњске дрљаче наопако окренуте и мало укопане пар метара у њиву. Па ако их неко нађе ви у фазону а ту су...

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Ima i druga strana medalje, na većini njiva koje sam merio su putevi 6 m, ima i od 8 do 24m,svedeni su tako da jedva ferguson prođe, i sad treba da, se sekiram što će meni neko načepiti uvratine ili ja nekom? Kad idem kombajnom gazim redom, ja znam da je tu put širok i više nego što je zmaj, a ko im je kriv što su posejali do komšije preko puta
 
To je istina da, što su putevi suženi, i ja ostavim dosta široko, ali opet si mislim to moje ništa ne znaći kad svi drugi ostave uski put, ko kap u moru.
 
Не треба ићи у екстремне ситуације. Довољне су старе коњске дрљаче наопако окренуте и мало укопане пар метара у њиву. Па ако их неко нађе ви у фазону а ту су...

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
Padalo meni više puta na pamet ta ideja pošto imam slične situacije. A onda razmišljam taj koji nagazi na to će mi ili baciti neko gvoždje u žito ili zabosti neku cevuljagu pored kukuruza i napraviti mi još veći problem. Trudim se maksimalno da odražavam puteve i lenije pored svojih njiva, a uvek će se naći neko kome je duševna hrana da ti protera kroz njivu...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Ма ти ћеш испоштовати али други неће. Сећам се једне године враћали се по мраку из атара и умало се нисмо преврнули са нивом, бразда до колотрага. Упали десни точкови до осовина. А кад смо ишли на њиву није је било. Имали смо једну аренду у долини на липарском путу е ту је било једном весеље у сред успона одорано и склизнуо трактор са приколицом. Закачили да га извлачимо и откину се шрафови што држе носач тегова на 82-ци.
Види се колико су комбинати одржавали атарске путеве барем у мојој околини. Могла су 2 трактора да прођу један поред другог. А сада бицилистичка стаза.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Vršem ove godine komšiji soju u Petrovačkom ataru i nisam mogao očima da poverujem štasam video. Na njivi preko puta međa obeležana sa raonikom od pluga koji je zaboden do pola u zemlju, odma me znoj oblila i prošlo mi kroz glavu 6800 evra koliko košta nova Mišelin 710/70-R34.
 
E baš zbog te biciklističke staze ja sam svestan da će neko nekad zgaziti, jbg, šta sad, opet orem što više do puta da korov ne raste, a razor ne ostavljam zbog sebe naravno, a i da imaju ljudi lepo da se okrenu.. Više me nervira bahatost komšije do mene, kad radi plugom svoje uvratine pa meni preore pšenicu da bi svoju njivu uradio do kraja, a plug 4x50 recimo, i još mi ostane ta razor čina da kombajnom ja jašem po njemu u svojoj njivi...
 
Ovde jos malo nece imati ko da ide kroz atar.Ocistim put pored njive od uraslog granja nasipem rupe betonom i opet naprave put kroz njivu.

Brat se jednom iznervirao iskopao rucno veliku rupu pa se jedan upao i nasadio sa traktorm.Kada nam dokurce izkovemo lepo na 2 daske podosta eksera malo ih ukopamo gde narpave put kroz njivu pa neka prolaze slobodno.Posle krpe i kupuju gume, vise ne prolaze kroz nase njive njive.

A ovima sto od puta od 5-6 metra kada posade neku kulturu suze ga ne 1.8 m njima redovno gazim to sto sade na put.I da su na njivi pred njih cu da gazim to vazi i za one koji zabadaju plug u put.
 
Evo sada sam video da se na ovoj slici vidi kako ide put. Od one zelene travice sa desne strane pocinje njihova njiva,i vidite kako tu put odmah skrece u njih,a pogledajte levu stranu. Inace da trebao sam stati jos oko pola metra do metar u evo onda bi bio na sredini puta.

 
"Шта комшија чека?"

Кренем у понедељак (4. јануар) до Опова и почиње киша. Негде пред Баранду обилазим читаву колону трактора које је киша отерала са орања. :oops:

Овде код мене, само десетину километара даље, орање је код оних који су отезали са тим послом, завршено пре месец, ако не и више.
 
"Шта комшија чека?"

Кренем у понедељак (4. јануар) до Опова и почиње киша. Негде пред Баранду обилазим читаву колону трактора које је киша отерала са орања. :oops:

Овде код мене, само десетину километара даље, орање је код оних који су отезали са тим послом, завршено пре месец, ако не и више.
Ovo na slici je druga njiva sa desne strane ka Barandi.Sreo si verovatno njihove stocare,oni imaju jos nesto da oru. A vi imate velike traktore pa brzo zavrsite
 
Nazad
Vrh