Zatvaranje zimske brazde

Krećemo čim uslovi to dozvole, a mislim da kod nas to neće biti za koji dan...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Још мраз држи али видим јављају топлије наредних дана.Требало би искористити то,шта користите спремач,дрљачу Грубер итд?
 
Kod nas je zemlja malo glinasta i setvospremač kada se ide rano vadi vlagu i ostaje šljunkavo odgore. Zato smo i uzeli tupanjca i čim bude moglo upregnućemo drljaču...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Po prognozi rekao bih da ce ubrzo moci, kad otpusti. Nema ozbiljnijih padavina do kraja meseca, a sve toplije.
 
Cim se uvremena krecem,ostala mi jedna parcela sto sam kasno orao pa nisam mogao odmah da je uradim,dok sam sve ostalo zatvorio jos jesenas.
 
Ja sam uradio par hektara tanjiracom pre desetak dana kada je moglo, taman je ispalo dobro, uhvato ga mraz sada je mekano kao sneg, imao sam neke njive koje nisu orane 20godina, bile su cvrste brazde ali dobro duboko izorano i to sam isekao tanjiracom, pre dva dana sam izorao jednu njivu po mrazu i nju planiram za dan dva da prodjem tanjiracom, pa ce kasnije svuda djubre i drljaca i to je to. Sada je idealno vreme da se krene u akciju tamo gde moze.
 
Kod nas je zemlja malo glinasta i setvospremač kada se ide rano vadi vlagu i ostaje šljunkavo odgore. Zato smo i uzeli tupanjca i čim bude moglo upregnućemo drljaču...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока

I ja planiram za vikend da kačim Tupanjca i redom.
Nadam se da će moći jer je lepo mraz izvukao, a sad javljaju celu nedelju 10-15 stepeni u plusu.
Samo se bojim da će biti upadanja jer su mi oranja rana od septembra sva i rasula se haos
 
Nazad
Vrh