Zatvaranje zimske brazde

Ukratko, ravnao ujesen ili rano uproleć bitno je da u prvom prohodu zemlja ostane idealno ravna što znači da treba izabrati i odgovarajuće oruđe za ravnanje, ako je lepo složeno i ravno oranje onda može i laka drljača da odradi prvi prohod a i drugi, ako je neravno oranje onda bolje setvospremač ili poluteška i teška drljača sa daskom i ići dublje ako treba da bi se sve rupe i neravnine popunile zemljom a ne samo ogrebati i proći samo reda radi, razore na sredini i do komšije, uvratine ponoviti ako treba još jednom (a obično treba) da se poravna a onda u završnoj pripremi ideš što pliće 4-6cm (u zavisnosti od dubine setve) samo korove klijanci da se pokidaju i rotori da što bolje sabiju i poravnaju zemlju.Ako si poravnao dobro u prvom prohodu onda i sa drljačom možeš raditi predsetvenu pripremu stim da ima rotore pošto drljača manje vadi vlage ponaročito lake stim da se mora uzeti i u obzir tip zemljišta koji se radi pošto nije isto svugde.Imalo bi ovde još šta da se doda ali nemogu kraće od ovog.
Bilo koja laka drljaca otpada zato sto nemoze tragove da zatrpa.Tako ona kod mene otpada.Drzim se prvo spremac pa onda drljaca
 
Ipak Nemci drmaju ovaj svet.
@cicimoric
Kakav je bio prinos u Notill u odnosu na redovno?

@NA
Ulazio sam u posed, prethodni gazda je imao repu. A koliko je profitabilna govori da mi je tu njivu prodao.
 
Ма дај пиши има да цркнемо од муке брига ме за коментаре. Кога год питаш за но тилл сви нешто као мудрују и ћуте као они су мангупи и све као са висине гледају.
 
Ма дај пиши има да цркнемо од муке брига ме за коментаре. Кога год питаш за но тилл сви нешто као мудрују и ћуте као они су мангупи и све као са висине гледају.
Ovde kod nas ko je sejao u no till varijanti falilo je jedno 30% sklopa ako ne i više. Za prinos ne znam ali ovako vizuelno je baš dosta falilo i soje i kukuruza i suncokreta...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh