Zatvaranje zimske brazde

Baća samo ti se čini.Kod nas je u novembru palo celih 8 litara kiše, zato je i moglo da se radi jer je suvo a čak se i prašilo iza spremača.Traktor ne tone u zemlju, široke su gume.
 
Da, ogledalce, ogledalce moje... 😂 Oba su slomljena a nikako da ih skinem i odnesem kod staklara da ih sredi ili jednostavno kupim druge retrovizore.
 
Hteo sam sojiste da ostavim samo tanjirano ali je izasla Misjakinja pa sam morao da pretrcim sa germinatorom jer do proleca bi toliko ojacala da ne bi mogao da spremim. Posto sam morao sada da uradim nece biti prolecne pripreme pre setve.

SSFixY8.jpg


fvGY5q6.jpg


MKskrjT.jpg


 
Cici molim te samo za jedno objašnjenje. Napisao si da u proleće nema nikave pripreme. Kako ti izgleda parcela kad prođe zima sa puno kiše (pogotuvu ako ima neki dobar pljusak) ili snega? Jel neće da to "ubije" ovako sitnu zemlju? Msl zar je moguće da samo ide setva?
 
Soju bez problema i sa minimalnim padom prinosa. Ja sam repiste radio 0 vestak, 0 plug samo Consum zabrljao malo po ugazrnom repistu. Provukli majevicu sa na 4.2x50cm valjevku soju, spartati nije moglo jer bi se polomio spartac kolilo je bilo tvrdo. Na kraju to rodilo 1800kg/kj a njiva 600m dalje gde je sve radjeno po PS 2000kg/kj :LOL:
 
OK je nema sta :ppozdrav:

Zar ne bi bilo mnogo lepse da je potanjirano jednom ili stvarno si video da nema potrebe?
 
Nazad
Vrh