Zapošljavanje diplomiranih inženjera poljoprivrede 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@Kukulele
Posto toliko znas sve ajde da vidimo sta po tebi predstavlja umaticenu zivotinju, da vidim sa kakvim strucnjakom pricam.. na osnovu kojih kriterijuma se tvoja krava ili junica se ostavlja za dalji priplod... izvoli uveri ti mene da poznajes osnovne stvari i ja cu reci da ovaj covek stvarno zna.. Radilo se ali onog dana kada se uvede knjiga prskanja na svakoj njivi i primena zakona o poljoprivredi onda ce biti pitanje ko ce ti uopste nesto potpisati...

Koja je oznaka ID na markici, RB i HB koji su uslovi za dobijanje ovih oznaka posto si strucnjak za stocarstvo s tobom bih mogo da pricam ravnopravno. Posto je Evropska unija uvela standard dobrobiti domacih zivotinja, a i kod nas iskoro pocinje da se primenjuje, to znaci da ces uskoro primenjivati i te standarde za pet ili sest godina inace nema izvoza, beznadezno je da te piam o tom standardu, e onda ce pojavljivanje na toj farmi od strane ljudi koji su priznati da bi ti dali jednocasovne konsultacije na farmi kostati i do 100 e cenu diktira i broj licenciranih strucnjaka za dobrobit kojih ima 10 za celu Srbiju mozda i manje, a da na pricam ako to bude povezano i sa zakonom o bezbednosti hrane onda je pitanje i kom ces marketu da prodas tu zivotinju ili klanici...


Mislim da ce onda biti pet minuta slave, dok znanje ne pocne debelo da se naplacuje, nece te ni ceniti ali za to je drzava kriva a sve sto treba jeste samo jedno da primeni zakon o bezbednosti hrane kod RPG-a i zakon o poljoprivredi ali ne mora ni da primeni vazno je da ce 2/3 RPG nestati zbog svoje "strucnosti" a slika sa terena govori i jos gore podatke oko 10% ??? spremnih za trzisnu utakmicu... Prema tome neka se ukine savetodavstvo ali neka se primeni zakone ove koje sam naveo... jer mozemo i mi kao potrosaci da se pobunimo i da trazimo uvodjenje standarda na vasim farmama i njivama, nevladinih organizacija je puno bilo bi redno da se jedna bavi i ovim pitanjem i da pritiska drzavu po tom pitanju... a ukoliko ne primeni da takva gazdinstva ne apliciraju za sredstava evropskih fondova !!
 
Opstina Han deli sadnice vocaka u saradnji sa Delisesom
Neistina.
Delises vise ne postoji i nikome ne moze da deli sadnice.
kako je sta kupljeno od nerasporedjene dobiti "Hebe" od 4.000.000 evra
Neistina.
Heba je kupljena sa dugovima i sa veoma nepovoljnim ugovorima sklopljenim na nekoliko dana pred prodaju.
Kako znam?
Informacije iz prve ruke, porodicne veze sa generalnim direktorom (isti covek je direktor i Hebe i Nektara u Vladicinom Hanu, Valjevac)

drugo da privatna savetodavna postoji ali to ne znaci da i privatna savetodavna ne uzima novac od drzave
I za to je kriva drzava sto im daje pare, ali to sto vama daje su daleko vece pare sto znaci da joj je, drzavi, to mnogo veca greska.

jeste drzavno zemljiste ali i na drzavnom zemljistu moze da se podigne zasad ali ja to tebi necu da kazem
Neces da kazes? Ajde?
E velike pameti u pm
Tesko je znati da se drzavno zemljiste moze uzeti u zakup na 99 godina. I ti to zoves nekim specijalnim informacijama?
E moj savetnice.
Drugo oko Ervinije ne zelim da se sporim to su rekli ljudi koji su ipak strucniji i od mene a nadam se i od tebe
Ako su ti ti ljudi rekli da protiv ervinije ne postoji nacin borbe onda oni malo sta znaju. Pozdravi ih i reci im da uzmu knjigu u sake.
A naravno da nije ervinija problem jer tamo ima, bilo je, sad vise nema niceg, i vocnih vrsta koje ervinija ne napada.

Sto se tice savetodavstva to moze lako da se naplati........uvede administrativnu zabranu
Ma nemoj?
Opet bi da drzava natera nekoga da kupi tvoju uslugu i pride da mu zapleni pare dok tebi ne plati?
A kako bi bilo da ti sa tim tvojim uslugama izadjes na otvoreno trziste pa sta ti bog da? Kao ja sa mojim sljivama i visnjama. Niko nikoga ne tera da kupuje moje visnje pa ako ih ne prodam to je samo moj problem.
Tako nekako bi i sa tobom trebalo.
Otvoris radnju, stavis natpis iznad vrata pa ako neko udje udje, ako ne, gledaj sta ces.
 
Jednostavno,pričaš sa čovekom koji radi sa kravama preko 20 godina.
Hoćeš da mi daš do znanja da su umatičena grla kvalitetnija od onih što nisu.Hajde iznesi mi podatak koliko ima umatičenih grla a koliko neumatičenih.Kroz moje gazdinstvo su prošle mnoge junice koje su sticale pravo matičenja a koje ja lično ne bih ostavljao za sebe.Da li ti ova konstatacija nepto znači.Krave kojima se zna poreklo i jesu kvalitetne je mali broj i po tome mi u EU nemamo šta da tražimo.Veštački osemenjavam već 15-ak godina i gledam da dobijem što kvalitetnija grla.
Da bi se mi bavili stočarstvom po standardima EU treba još mnogo vode da proteče.
Onog momenta kada se to dogodi na ovim prostorima stočni fond se gasi jer mi finansijski ne možemo podržati njihove standarde jer su to za nas misaone imenice.Da li si ti toga svestan i da li si razmišljao u tom pravcu,tako da tih100E za konsultacije neče biti od koga da uzmeš.
Konstatacija da će 2/3 PG nestati je tačna ali ne zbog nestručnosti nego zbog manjka finansijskih sredstava.
Mnogo bre ti podcenjivaš nas poljoprivrednike da bi isticao vas savetodavce ali be zaboravi da ako nema nas neće biti ni vas i u tom pravcu razmišljaj.
 
Moguce da je tako od skora
Kad je Nektar bio u pregovorima sa drzavom oko kupovine Delisesa nudjena mu je varijanta od 99 godina, na sta ovi nisu pristajali. Ali to se desavalo kad je kupovao prvi deo, vocne koncentrate, a tome ima vec dobrih 10 ak godina (po secanju da ne trazim sad tacan podatak)
 
@animal science sax
Svi su odustali od ove price, pa cak i savetodavci... Lepo se vidi da je to predizborna kampanja, i da nema mnogo koristi od savetodavaca, osim kao preplacenih salterskih sluzbenika.
Je l' vi necete da to priznate zbog sujete, tvrdoglavosti, ili stvarno ne vidite uzaludnost projekta?
 
Pa 15 stručnih službi 2 meseca nije dalo plate svojim savetodavcima.Ustvari država njima nije prebacila.
 
Pa red je da ljudi dobiju svoje plate.Ako država ne plaća redovno šta onda da se očekuje od privatnika i ostalih.
 
Pa 15 stručnih službi 2 meseca nije dalo plate svojim savetodavcima.Ustvari država njima nije prebacila.

A šta bi sa subvencijama? Jesu li one isplaćene?

Ovde, na forumu, kao na Kosovskom boju. Borba između dva gorostasa za plen koji ne postoji. A niti su Pg dobila obećane subvencije, niti su asistenti savetodavci dobili plate.

Eto, to vam je zemlja Srbija. Ko razume, shvatiće.
 
Poslednja izmena:
Sve u svemu i nama asistentima a i vama poljoprivrednicima je **greška pozadi a to neko koristi :osmeh:. Glupo je vise da nekoliko ljudi na forumu brane projekat , pa cak i oni koji nisu asistenti kazu koju rec,a da njih 1000 ne kazu nijednu recenicu, onda i ja sam sa kolegama koji se bore da ovo zazivi a to se slazem sa Vama, NE U OVAKVOM OBLIKU, ispadamo kao Don Kihoti... Nema se svrhe boriti protiv vetrenjaca i za nekog ko iskreno ne zeli da sebe vidi u ovoj profesiji....

@Kukulele
Hajde iznesi mi podatak koliko ima umatičenih grla a koliko neumatičenih.Kroz moje gazdinstvo su prošle mnoge junice koje su sticale pravo matičenja a koje ja lično ne bih ostavljao za sebe.Da li ti ova konstatacija nepto znači... Znaci i te kako po meni covek koji ne zeli da obelezi zivotinju, ili ko ne zeli da je umatici a stekla je uslov govori da je covek tvrdoglav, primera radi da izgubim 25000 dinara zbog apsurda... I drugo uslovi za umaticenjem zivotinja su propisani na nivou glavne odgajivacke organizacije koja je zaduzena za Vojvodinu... Drugo dok se sluzba za selekciju ne odvoji od stanica veterinarskih u stocarstvu ce dugo vladati tama...
@Ironman
Ako se ovakav stav privatizacije brani, onda nije ni cudo sto se sukobljavamo.... onda je to dokaz u najavi i da drugi stavovi ne zaostaju po kvalitetu od ovog prvog...
:bravo:

PRIVATIZACIJA "HEBE" METODOM TENDERA....
NEKA KAZE TVOJ RODJAK DA OVO NIJE NAMESTENO A OVO POKAZUJEM ZBOG DRUGIH LJUDI
::novac::
[TABLE="width: 100%"]
[TR="class: even, bgcolor: #F7FAFC"]
[/TR]
[TR="class: head"]
[TD="class: num, bgcolor: #E1ECF5"]Redni broj[/TD]
[TD="class: w160, bgcolor: #E1ECF5"]Naziv[/TD]
[TD="class: w75, bgcolor: #E1ECF5"]Vrsta kupca[/TD]
[TD="class: w160, bgcolor: #E1ECF5"]Sedište[/TD]
[TD="class: w110, bgcolor: #E1ECF5"]Kupoprodajna cena[/TD]
[TD="class: w75, bgcolor: #E1ECF5"]Investicije[/TD]
[TD="class: w75, bgcolor: #E1ECF5"]Socijalni program[/TD]
[/TR]
[TR="class: odd, bgcolor: #F5F9FC"]
[TD="class: num"]1[/TD]
[TD]NECTAR D.O.O.
Uspešna prodaja[/TD]
[TD]Pravno lice[/TD]
[TD]SRBIJA, Bačka Palanka[/TD]
[TD]2.000.001 EURO[/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[TR="class: even, bgcolor: #F7FAFC"]
[TD="class: num"]2[/TD]
[TD]ROAMING ELECTRONICS DOO[/TD]
[TD]Pravno lice[/TD]
[TD]SRBIJA, Beograd[/TD]
[TD]2.000.000 EURO[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
 
Poslednja izmena:
Animal sciense sax,to je vaše činovničko ubeđenje samo da bi se dokopali para.Ja sam tim postom hteo da ti prikažem da je dobar deo umatičenih krava lošijeg potencijala od onih koje nisu umatičene.
Nisam ih matičio baš iz opet vaših činovničkih ujdurma jer je uslov da bi dobio tih 25000 bio PIO a da plaćam matičnoj službi i ulazim u minus ne pada mi na pamet.
Matičnoj službi nije cilj kvalitet grla nego procenat koji uzimaju.Zato sam i naveo primer loših junica koje ne bih ostavljao za priplod a stekle su uslov za matičenje ali si ti to prebacio na moju tvrdoglavost
 
@ Kukulele
Selekcijski kriterijum se definise na znatnom vecem broju grla stoke nego onih koji se nalaze u tvojoj stali ali eto i to je dokaz ne poznavanja materije... To znaci da ako tvoja grla nisu bila dobra za tebe posto ti svako imas pravo da definises nivo selekcijskog kriterijuma, dobra su za nekog drugog jer su po fenotipskim i proizvodnim karakteristikama bolja od vecine grla... To je ujedno + za tebe kao odgajivaca ali jos veci - sto ta grla nisu prikazana onako kako trebaju, po meni svakako najveci neprijatelj stocnog fonda. Svako ko ima kvalitetne zivotinje za priplod, a ne bude upisan u registar odgajivaca priplodne stoke mislim da se ne bavi na nacin na koji bi trebalo, jer je svakako skuplja zivotinja sa poreklom nego ona bez njega..... Tako dok se u zemlji Srbiji, sporimo oko elementarnih stvari u poljoprivredi sem sirovina nece biti drugog izvoza, nema nikakvog bitnog napretka....i mozemo da podelimo taj tvoj nadimak obojca !!!
 
Poslednja izmena:
Druže mi se razilazimo samo oko jedne stvari a to je; Samo obeležavanje i redovna veterinarska kontrola su po meni sasvim dovoljni da bi se priplodno grlo registrovalo a vi smatrate da treba i matična služba koja je još dodatni namet.Sutra će izmisliti još jednu iznad ove služb e ( to je ono sa čime seja ne slažem) ali bi voleo da se uključe u diskusiju i stočari koji imaju ili nemaju umatičena grla.
Država da ima u interesu poboljšanje rasnog sastava i povećanje brojnosti ne bi naplaćivala.Program mera se iz početka nije plaćao pa ni obeležavanje a sada se to sve naplaćuje-pitam se da li se na taj način poboljšava stočni fond.

Uverenje službenika matične službe da bolje poznaju predispozicije grla od samog vlasnika je velika greška.
 
Gospodo nismo mi birali da dobijemo ove asistente nego nam je država to nametnula.A šta su oni niti su savetodavci niti su asistenti jer ne znam kome asistiraju.Imaju neko znanje i sada se ovde prosipaju više, a nedao Bog da počnemo da ih ispitujemp pali bi na prvom pitanju jer bih odmah morali da konsultuju nauku ili savetodavca.Zato ih pustite na miru neka vam asistiraju dok ih još neko finansira.
 
@Kukulele
Prvo najbolji selekcioneri koje ja znam nikada nisu omalovazavali ,sto se fenotipske ocene grla tice dobre odgajivace, to je po meni nista drugo nego sujeta ili nekakav interes ima i toga pojedinih odgajivackih organizacija pogotovu ako su one u sklopu veterinarskih stanica.... Drugo sto se tice placanja usluga prema odgajivackim organizacijama i tu kontrolu i ocenu proizvodnih i ocenu linearnih osobina finansira drzava i ona je BESPLATNA ali izdavanje raznih uverenja i izvoda kosta...Odbijanje od subvencije za genetsko unapredjenje se vrsi po prijemu novcanih sredstava ukoliko neko aplicira u skladu sa Uredbom o genetskom unapredjenju stocarstva... Govorim da ima mnogo anomalija ali ni poljoprivrednici nisu odlucni da istraju u nekim stvarima i normalno misle da mogu i sve znaju, prema tome sve se vraca !!!

@Panonstib
Nijedan od ozbiljnih savetodavaca ne daje odgovor na prvu loptu, a iskreno ne bih u ovoj nikakvoj poziciji komentarisao rad savetodavaca ali i njihovo znanje... Sto se tice nekih stvari, tehnologije pripreme koncentrovane stocne hrane taj savetodavac mora da bude bas potkovan da bi mi bio mentor a u sta se ja bas nisam nesto uverio....
 
ASS
Nije tema privatizacija Hebe ali sta dokazujes tabelom? Cenu? Pa ko je nju sporio?
Pokazi tu silnu dobit koju je Heba ostvarivala. Nema je, bila je u dugovima koje je drzava pokrivala jer, zaboga, u Bujanovcu je a tu se cuva Kosovo, gluposti.
Na sve privatizacije se mozda moze naci zamerka osim na Nektarove.
Kupio je Delises u rasulu, kamen na kamenu nije ostao posle upravljanja samoupravljaca, plate su primane iz budzeta jer nikakav ali bas nikakav proizvod tamo godinama nije napravljen, a od kad je Nektar kupio koncentrate ono rade punom parom i preradjuju vise voca (i to nekoliko puta) nego sto je Delises preradjivao u najsrecnijim vremenima. Evo danas Nektar kupuje malinu u Vladicinom Hanu, sto je prosle godine Delises nije kupovao. Kupuje voce i placa ga odmah. Jel to Delises radio?
Hebina voda se prodavala najsevernije do Nisa a sad je ima svud, Nektar je, na kraju, kupio i Fruktal, mislis li da mu je i to namesteno?
Voleo bi ti, izgleda, da to nikome nije prodato, da vi i dalje samopuravlajte, mozda da ti budes neki sefcic tamo, ali da neko drugio daje pare kao sto je Dinkic davao. Nema toga vise.
Dok je Srbiji Rauha, Grinevalda i Nektara mocice seljak da prodaje svoje voce i da ga realno naplacuje, dok ste vi samoupravljaci vodili Delisese i Srbijanke videli smo gde smo zavrsili.
 
@Kukulele
Prvo najbolji selekcioneri koje ja znam nikada nisu omalovazavali ,sto se fenotipske ocene grla tice dobre odgajivace, to je po meni nista drugo nego sujeta ili nekakav interes ima i toga pojedinih odgajivackih organizacija pogotovu ako su one u sklopu veterinarskih stanica.... Drugo sto se tice placanja usluga prema odgajivackim organizacijama i tu kontrolu i ocenu proizvodnih i ocenu linearnih osobina finansira drzava i ona je BESPLATNA ali izdavanje raznih uverenja i izvoda kosta...Odbijanje od subvencije za genetsko unapredjenje se vrsi po prijemu novcanih sredstava ukoliko neko aplicira u skladu sa Uredbom o genetskom unapredjenju stocarstva... Govorim da ima mnogo anomalija ali ni poljoprivrednici nisu odlucni da istraju u nekim stvarima i normalno misle da mogu i sve znaju, prema tome sve se vraca !!!

Od ženskog teleta do krave treba 2 godine i za to vreme ja sam dužan da plaćam matičnoj službi a do te 2 godine se ne dobija ništa.
Zovi ti to uverenjima ili kako god hoćeš ali to se plaća a poljoprivrednici su tu nemoćni jer će ih urnisati taj činovnički aparat kojem trebaju raznorazni dokazi,prilozi,razlozi.
Druže reci ti meni koliko ti krava muzeš i da li uopšte imaš krava i da li sve ovo pišeš iz nekih udžbenika.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh