Zapošljavanje diplomiranih inženjera poljoprivrede 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nasem savetodavcu su danas dodeljeni novi radni zadaci...da obilazi poljoprivrednike i da govori u vezi uredbe za subvencionisanje proizvodnje za 2012. godinu...
 
Bes i razočarenje

Pozdrav svima, ovde sam prvi put!
Vidim da se razbuktala diskusija za i protiv savetodavaca, pa rekoh da dolijem malo ulja na vatru, ako budem uspeo! :osmeh: Ja sam asistent savetodavac u Vojvodini i mogu vam reći da sam u početku podržavao ceo projekat iako sam bio sumnjičav prema motivima. Međutim, kako je vreme odmicalo, postao sam svestan da je cela ova priča političko oruđe u rukama ljudi na njegovom čelu. U poslednjih 10-tak dana naređen nam je obilazak gazdinstava i predstavljanje novih uredbi (što samo po sebi nije loše), ali sa obavezom da sve obiđemo do petka, najkasnije subote!? Neke Uredbe jos nisu donete, a nekima rokovi za prijavljivanje za subvenciju nisu tako kratki da bi obaveštavanje do kraja nedelje bilo od presudnog značaja. Međutim, poslednje "naređenje" je prepunilo čašu- naređeno nam je da kontrolišemo da li su naše kolege iz susedne PSSS obišle svoje poljoprivrednike, pritom se predstavljajući da zovemo iz Ministarstva. Priložiću vam ovde sadržaj najnovijeg zadatka.
"
Poštovane kolege asistenti,

obavezni ste od sutra (15.05.2012.) da svaki dan ove nedelje od 08h do 11h iz svojih mesnih kancelarija ( ili iz PSS-a, ili od kuće...) pozivate gazdinstva telefonom (na fiksne brojeve telefona gazdinstava). Prilikom pozivanja MORATE BITI LJUBAZNI, PREDSTAVITI SE DA ZOVETE IZ MINISTARSTVA POLJOPRIVREDE I OBAVEZNO SLEDITI DIJALOG LISTU KOJA SE NALAZI U PRODUŽETKU MAILA.

Vaš zadatak je da ljubazno, nakon što ste se predstavili da ste iz Ministarstva poljoprivrede, upitate gazdinstvo da li ga je do sada već posetio asistent i upoznao ga sa novim uredbama, kao i sa kombinovanim metodom subvencionisanja.

Posle prvog pitanja da li ih je asistent posetio recite poljoprivredniku da će ih posetiti narednih dana ukoliko nije još i da će im detaljno predstaviti mere Ministarstva za 2012 god, a da ih vi sada upoznajete sa osnovnim izvodima iz uredbe. (...)"

Tako da znate, ako vas budu zvali iz "Ministarstva" ovih dana, znajte da je u pitanju sindrom balkanskog špijuna i iskonska želja za kontrolom, koja je kod mene i svih mojih kolega izazvala veliko negodovanje. Toliko od mene, da mogu malo da olakšam dušu...


 
E pa savetodavci vi lepo izadjite na ulicu i stavite do znanja da ste ovde zbog nas poljoprivrednika a ne zbog vlasti,ako su vase namere iskrene a hrabrost jos negde u nekom cosku od srca,nego ima da cutite i pognete glave za te vase platice od kojih zivite i tu je kraj svake price
 
@milossoumi
Niko od nas nije znao u šta će se pretvoriti ceo projekat: od obećanog stručnog i savetodavnog rada pretvoreni smo u administrativne radnike koji dele bonove i popunjavaju formulare. Isto tako, zaposleni smo sa ugovorom o privremenim i povremenim poslovima, bez prava i na bolovanje (duže od 1-2 dana) kako su nam izričito rekli, a kamoli na neko sindikalno organizovanje i sl. Svaki protest bi se završio jednostavnim raskidom ugovora bez ikakvih posledica po njih, a i to su nam rekli: "Ako nećete vi, ima ko hoće". Tačno je da radimo za platice od kojih živimo (da imamo bolje, sigurno ne bi bili tu gde jesmo) ali to nije razlog da nas ponižavaju. Najžalosnije je da to radi država, koja proziva deo privatnog sektora za loš odnos prema zaposlenima, a sama je ista takva. Tako ti je to..
 
Mislim da je gore izneto za svaku pohvalu. Velika iskrenost i hrabrost. Verujem su ovim moje "teze" o "balkanskim spijunima" i "prinudnom otkupu", u mnogome dobile na tezini. Da je srece da je vise ovako moralnih ljudi, koji shvataju prave namere vlasti koja zestoko manipulise poljoprivredom u zadnjih godinu dana.. Pribojavam se da je sledeci korak kljucan, a sve ovo je bila "uvertira" i priprema za stavljanje jarma. Moze se vrlo lako desiti, da mi budemo "glavni punioci" budzeta, uostalom to je izjavio kandidat za "kancelara", te da nas zarad tog svetlog cilja oporezuju i zato sto postojimo. Posto je sve ostalo uspesno upropasteno. Sva ova lakridija sa "savetodavstvom" je potreba da neko na terenu za njih radi prljav posao, na zalost. Voleo bi da ne budem u pravu.
 
Mislim da je gore izneto za svaku pohvalu. Velika iskrenost i hrabrost. Verujem su ovim moje "teze" o "balkanskim spijunima" i "prinudnom otkupu", u mnogome dobile na tezini. Da je srece da je vise ovako moralnih ljudi, koji shvataju prave namere vlasti koja zestoko manipulise poljoprivredom u zadnjih godinu dana.. Pribojavam se da je sledeci korak kljucan, a sve ovo je bila "uvertira" i priprema za stavljanje jarma. Moze se vrlo lako desiti, da mi budemo "glavni punioci" budzeta, uostalom to je izjavio kandidat za "kancelara", te da nas zarad tog svetlog cilja oporezuju i zato sto postojimo. Posto je sve ostalo uspesno upropasteno. Sva ova lakridija sa "savetodavstvom" je potreba da neko na terenu za njih radi prljav posao, na zalost. Voleo bi da ne budem u pravu.

Mirise na to!?
 


obavezni ste od sutra (15.05.2012.) da svaki dan ove nedelje od 08h do 11h iz svojih mesnih kancelarija ( ili iz PSS-a, ili od kuće...) pozivate gazdinstva telefonom (na fiksne brojeve telefona gazdinstava). Prilikom pozivanja MORATE BITI LJUBAZNI, PREDSTAVITI SE DA ZOVETE IZ MINISTARSTVA POLJOPRIVREDE I OBAVEZNO SLEDITI DIJALOG LISTU KOJA SE NALAZI U PRODUŽETKU MAILA.

Vaš zadatak je da ljubazno, nakon što ste se predstavili da ste iz Ministarstva poljoprivrede, upitate gazdinstvo da li ga je do sada već posetio asistent i upoznao ga sa novim uredbama, kao i sa kombinovanim metodom subvencionisanja.

Posle prvog pitanja da li ih je asistent posetio recite poljoprivredniku da će ih posetiti narednih dana ukoliko nije još i da će im detaljno predstaviti mere Ministarstva za 2012 god, a da ih vi sada upoznajete sa osnovnim izvodima iz uredbe. (...)"

Tako da znate, ako vas budu zvali iz "Ministarstva" ovih dana, znajte da je u pitanju sindrom balkanskog špijuna i iskonska želja za kontrolom, koja je kod mene i svih mojih kolega izazvala veliko negodovanje. Toliko od mene, da mogu malo da olakšam dušu...




A šta piše u ugovoru, jel vam ovo u opisu posla?
 
zvali i mene iz PKB agroekonomik i predstavili se da zovu iz ministarstva (011 8871 174) da provere asistenta savetodavca za moj kraj

nije se covek cak ni predstavio po imenu,
ali je stvarno bio tako fin da ga svaka majka pozeli za zeta
 
Je li savetnici ima li sta od najave da ce se davati muska telad ko hoce da drzi za tov i zagarantovana cena otkupa ili su to samo price?Ako ima koji su uslovi osim da imas objekat?
 
Nema nista od toga kada sam licno predlozio kordinatoru sledece, a sugerisao sam da se pored zagarantovane cene definisu i rokovi placanja kako bi ta Uredba imala sto vise efekta, cinjenica je sledeca da institut robnih rezervi nije u trenutnom stanju da intervenise s jedne strane a s druge strane svi bi voleli da duguju sto duze i zavrcu poljoprivrednike a inspekcije nesto i nisu pouzdane u toj kontroli ..... Meni kod te Uredbe nije jasno sta zeli ona konkretno da postigne, s jedne strane da inicira ljude da krenu sa tovom goveda i svinja onda bi po tom principu trebalo dati svima koji ulaze u tu proizvodnju ,novac, i ne ogranicavati predaju samo na klanice vec dati i mogucnost i prodaje fizickim licima da otkupljuju zivotinje ali da se promet tih registrovanih zivotinja na gazdinstvu prati tj. ponistavaju usne markice.... Ako se s druge strane zeli postici da se aktiviraju preradjivacki kapaciteti i tendencija da deo poljoprivrede tj. stocarstva udje u legalne tokove i da se klanje zivotinja obavlja u skladu po kakvim-takvim principima onda ona i nema bas neki podsticajni efekat kada se uzime u obzir stanje stocarstva posebno govedarstva u ovoj zemlji !!!!
 
Jeli savetodavci za ovo ne znate da treba da se sprovede:sta:

To ce biti jednog dana ali kad ce taj sistem biti uspostavljen..... sigurno ne ove godine ali za sledecu ne bih bas bio siguran.... Mnogo je bitnije kako i gde ce biti formirana ta sluzba pri kojim organima, Lokalnim ili Republickim znam da su pojedinci iz moje Opstine vec isli u inostranstvo da se upoznaju sa tim sistemom ali za ovu godinu mislim da je kasno !!!
 
Jeli savetodavci za ovo ne znate da treba da se sprovede:sta:

To ce biti jednog dana ali kad ce taj sistem biti uspostavljen..... sigurno ne ove godine ali za sledecu ne bih bas bio siguran.... Mnogo je bitnije kako i gde ce biti formirana ta sluzba pri kojim organima, Lokalnim ili Republickim znam da su pojedinci iz moje Opstine vec isli u inostranstvo da se upoznaju sa tim sistemom ali za ovu godinu mislim da je kasno !!!

Bilo bi krajnje fer i posteno da se savetodavna sluzba prebaci u ministarstvo policije kao i protivgradna zastita :bravo:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh