Zapošljavanje diplomiranih inženjera poljoprivrede 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@ milossoumi

Slazem se s tobom ima i losih medju nama ali ima ljudi koji se bore da ova prica uspe i da svi mi budemo jedan tim, nazalost jos uvek smo daleko od onoga sto treba da bude... koga zanima on ce se boriti i pomagace svojim poljoprivrednicima i mene su isterivali ali su posle dolazili i izvinjavali se da su prenaglili u svojim stavovima ili da su to radili pod uticajem nekih drugih, da podjete samnom u svakoj kuci cete biti docekani kako dolikuje ...
 
Rekoh ja "Balkanski špijuni" zaposleni da bi se pokupili glasići i da bi apartčik mogao još bolje da manipuliše, i to sve na naš račun..

@ASS Jedini ko je ovde nerazuman i nepismen si ti, jer trenutno jedini ti braniš i pravdaš nešto što je neodrživo. A to radiš zbog sopstvenog džepa. Budi iskren pa reci kolika ti je plata, pa neka onda ljudi procene, ti koji te kao tako primaju, da li tvoj "rad" opravdava tu sumu. Kada si upisivao fakultet, trebao si da misliš da li ćeš moći naći posao u struci kada ga završiš, i da li če ti odgovarati život koji sledi, a ne kačiti se na tudju "grbinu".. Slatko je studirati, otezati, natezati, i juriti suknje, a šta posle, to većini ne padne na pamet. Živite u skaladu sa svojim izborom, a ne na naš račun!!

"Savetodavci" se ne finansiraju ni iz kakve donacije, već od novca uzetog od svih nas. To je istina, a sve ostalo pokušaj da se istina prikrije.

Dignimo glas protiv "prinudnog otkupa" i terora onih koje ja nazivam "diplomatama", tj. vlasnika nezasluženih i neupotrebljivih diploma.

Da bi se živelo mora se raditi, a ne filozofirati, i "špijunirati"!
 
Ti nesto da znas drzo bi ovce ne zeceve,ako me ti budes savetovao drzacu ja hrcke za izvoz u Somaliju:haha:

---------- Poruka napisana u 10:16 ---------- Prethodna poruka je at 10:05 ----------

na sajtu poljoprivredne strucne sluzbe otvorim temu udruzivanje ovcara i pisem o udruzivanju i stvaranju udruzenja,niko do slovce niko nije se nasao od tolikih zaposlenih savetodavaca u celoj Srbiji i da je barem napisao rec podrske za to sto pokusavamo da napravimo,osim pobednika na sajmu 2011 Miljkovica,ako neverujete kucajte poljoprivredna i savetodavna sluzba>forum>stocarstvo>udruzivanje odgajivaca ovaca i koza svih rasa Kragujevca i okoline,toliko o strucnoj pomoci,zato i jesmo tu gde smo
 
@ Smilad
Ko o cemu baba o ustipcima.... To sto si ti neskolovan to je tvoj problem a ako napravis prostu smesu koncentrata sa premiksom cestitam ali mislim da si ti jedan cist hvalisavac ili da mi samo
kazes koja je razlika izmedju kabaste i koncetrovane stocne hrane.... Da samo pregledas sirovinu i da mi kazes da li je dobra ili nije ili koji su parametri kvaliteta koncentrovane stocne hrane... Iskreno doci ce vreme kad ce se znanje ceniti ali onda ako si ovacar onda ces platiti coveka strucnjaka za ocenu dobrobiti ovaca na tvojoj farmi pa ukoliko ne ispunis zahteve mozes samo svoje ovce da pokoljes i to onako kako ti zakon nalaze e tada ce se bato debelo naplacivati a to tebi ne bih licno ni za kakve pare radio .... Drugo ti covece iz Beceja malo dodji prosetaj po kopnenoj zoni bezbednosti ako si tolika faca i mangup pa me onda pitaj za platu ... nego ce ti na prvom susretu reci gubi se sto pre tamo odakle si dosao... I jos nesto koliko si ti to platio poreza za poljoprivredu pa mi ti to nesto dajes....
 
Poslednja izmena:
doci ce vreme kad ce se znanje ceniti
Doslo je, samo...
Ja se nadam vremenu kad ce se konacno shvatiti da posedovanje diplome uopste nije dokaz posedovanja znanja.
Milsim, vas koji se pozivate na neke svoje diplomice iza kojih ocito ne stoji znanje mi je pun kufer.

dodji prosetaj po kopnenoj zoni bezbednosti
Pa sta sad s tim?
Jesi li ti vojnik koji stiti teritoriju ili poljoprivredni strucnjak? Kakve veze ima KZB sa arcenjem drzavnih para na vase plate?
 
Da stitim i teritoriju time sto sprovodim agrarnu politiku ove zemlje na teritoriji gde je delimicno narusen suverenitet, tamo gde ja licno idem ne ide ni policija bez pratnje znaci ima veze... Ironmane kako to da kad si toliki strucnjak ja necuh za tebe ni na jednom strucnom skupu, sta ti si kao toliko dobar pa tebi ne treba diploma, za nekvog srpskog Teslu iz Robaja ja licno nisam cuo... A o arcenju novca ti ne treba da brines sta si ti na ovom forumu drzavni revizor ili lokalni povrtar, masta moze svasta ali bas tolika nebeska uznesenost...
 
tamo gde ja licno idem ne ide ni policija bez pratnje znaci ima veze.
Pa sta ocekujes za to, orden?
Nemoj ici ako ti se ne ide, nije te valjda niko primorao na to?

pa tebi ne treba diploma
,
Treba mi, imam je, ali je nikome ne poturam pod nos kao ti.

A o arcenju novca ti ne treba da brines

Ne nego cu da cutim i samo da dajem.
Veze ti nemas o tome kako funkcionise drustvo.

 
Animal ne sumnjam ja u tebe i tvoje iskrene namere,al ja licno nemam od savetodavaca ama bas nista i zato mi zao sto idu pare u vetar bolje su nam dali svakom po jedan traktor nego sto vas placaju,nije druze nista licno,mene ne interesujes ti,vec sam sistem i kao sto kolega kaze "drustvo",znaci ja prvi kazem da su nam savetodavci potrebni ali ne na ovaj nacin,trebaju mi u njivi i stali,ne u kancelariji.A kolege su malo ostrije od mene i razumi ih jer nas drzava ubi ko zeca na oranju i postavicemo opravdanost vaseg postojanja iz sasvim opravdanih razloga,ne da bi se neko sa tobom prepucavao i vredjao,zato i ti a i kolege svedite diskusiju na neki opsti prihvatljivi nivo,jer ovo gledaju mnogi,koji imaju direktnog uticaja na neke situacije,i mladi ljudi koji ce ostati posle nas.
ako mene pitas za porez zadnji put 60 hiljada dinara i oko 120000 pdv
 
Poslednja izmena:
@ASS

Pobrka čovek "lončiće", kako reče jedan naš bivši "predsednik"..

Mislim, diskusija sa ovakvom osobom ne može nikud da odvede, ali čisto istine radi.
Nemam ja farmu ovaca, već kolega milossoumi . Neko ko toliko ističe svoj "akademski" status trebao bi da ima razvijenije zapažanje i umeće
diskutovanja, a ne da brka sagovornike uz to pokušavajući da ih omalovaži. Zna se ko "hvali" samog sebe..
Više ne znam ko me je upućeno to "neobrazovan", po "razradi" koja sledi a tiče se stočarstva, ne bih rekao da sam ja cilj, no svejedno.
Već je rečeno. Imanje "diplome" ne znači istovremeno posedovanje odgovarajućih znanja, gotovo da je najčešće takav slučaj na žalost, a da ne pominjem iskustvo i praksu,
koji ne retko prevagnu..

Ja za sebe ne mislim da sam "neobrazovan", ali nemam nameru da mašem bilo kakvim papirićima.. Rad i dela stoje iza mene, za razliku od tebe, kao i mišljenja drugih ljudi.

U vezi ove "gluposti" oko kopnene zone.. Je si li bio vojnik i služio redovan vojni rok? Verujem da nisi, ili je to bilo "civilno", tako da mani se priče.. Svi heroji kad je mir..

Moja porodica plaća prilične poreske sume ovoj državi godinama, decenijama. Nisam rekao da koštaš samo mene, nego sve nas koji proizvodimo i stvaramo novu vrednost,
za razliku od vas koji samo "zavaćate".

Porodična je tradicija bavljenje ovim poslom, mogu slobodno reći vekovno iskustvo. Prolazilo se kroz svakojakve nedaće, proizvedene od strane prirode ili češće od čoveka.
Ne pominjem bez razloga "balkanske špijune", "kožne mantile", " prinudni otkup". Takve stvari su i nekad činile "usijane" glave poput tvoje. Plašim se toga, da se takve stvari ne ponove kako je krenulo. Opet će biti "kriv" onaj ko je mislio, odricao se, trudio, a onaj što "nema" će hteti da "naplati" svoju "ugroženost", odnosno život od danas do sutra, badavadisanje, kako ćemo - lako ćemo i ostalo.. A studiranje u današnje vreme takvih fakulteta kakvi na žalost jesu je upravo to!

Ovo je bio moj zadnji post u ovoj temi. Rekao sam sve što sam želeo, a razgovor sa čovekom koji ne zna kome se obraća, i kome drži pridiku me ne zanima.



 
Nije me dugo bilo na ovoj temi jer nekim čudom rasprava uvek ode u... Evo napisali smo 54 strane a skoro ništa nismo rekli.
Projekat se bliži kraju i možemo polako da sabiramo utiske. O pravim nedostacima projekta je ovde jako malo rečeno i sve se svodi na troškove, nestručnost asistenata i tzv udbaštvo.

O troškovima bi trebalo da se priča u kontekstu celokupnog državnog budžeta i svih njegovih korisnika (ko koliko daje para a ko koliko dobija iz budžeta) a ne u smislu da x poljoprivrednik plaća y savetodavca, jer njega plaća i ruski kamiondžija kad plati pdv na jagnjetinu...

Od asistenata savetovaca se i ne očekuje da daje savete iz svih oblasti nego da bude spona sa pss i pomogne iz svoje struke. Ovde je dosta konfuzije uneo marketing koji nas prati. Ideja je da se u nekom budućem periodu poveća broj savetodavaca (pravih) koji je realno minimalan. A ako ćemo iskreno i taj mali broj su poljoprivrednici slabo koristili.

Početni strah od upitnika je po meni smešan a čak i da se radi o nekoj inspekciji zašto bi se neko plašio takvih stvari ako radi pošteno i ako već hoćemo da živimo u uređenoj državi.

Pozitivna stvar u celoj priči je da je 1500 agronoma na terenu gde smo doživeli razne stvari i stekli neko iskustvo. To je par 100000 uglavnom pozitivnih kontakata sa raznim ljudima i situacijama koje su korisne za struku, za mnoge poljoprivrednike a takođe bi mnoge mogle da posluže za scenario nove serije - npr "Selo gori a asistent šeta".

Što vreme više prolazi ceo ovaj poduhvat mi je sve simpatičniji i mislim da će da se završi po onoj narodnoj

„Drumovi će poželjet turaka, a Turaka nigde biti neće":haha:
 
Poslednja izmena:
@Smilad
Za tvoju informaciju imam i veci cin od tebe sto se tice vojske i to sto si ti redovno sluzio rok kao i mnogi ne znaci da si ti sacuvao mir u ovoj zemlji, nego to mahanje oruzijem nas je i dovelo dokle smo dosli... Drugo covece smanji elaborat po meni je covek koji je efektivan treba da kratkim tekstovima skrene paznju na neke stvari... U Danskoj npr. ako imas preko trideset hektara zemlje moras da imas poljoprivredni fakultet da bi gazdovao ma da su se tvoji bavili poljoprivredom iz vremena Darvinovog majmuna ti moras da imas faks. i tu je kraj.... Poljoprivredni fakultet nije potreban to je najveca glupost u zivotu koju sam cuo, nego kad se uvedu knjige prskanja useva pa kad neko drugi treba da potpise da si prskao onim cime treba da prskas e onda cu te pitati a ne da ljudi jedu zatrovanu hranu, za to se druze ide u aps u nekoj normalnoj zemlji... Ono sto mi je tuzno jeste da su u celoj ovoj prici najugrozeniji stocari, njima je subvencija po prinosu bila bolja, stocar mora da zna ratarstvo a ratar ne mora stocarstvo... Nego treba da se kao u Teksasu svojevremeno podignu glas stocari..., da im se ustupi zemlja, i da se svaki kilogram kukuruza prvo proda njima...Onda ce se poljoprivrednici podeliti na Stocare, Ratare, Vocare i Povrtare od kojih najaci u poljoprivrednoj strukturi treba da budu Stocari i da imaju prednost u svemu...

@ milossoumi.
To sto sam govorio o standardima dobrobiti ovaca na farmi nije bilo u kontekstu tvog ne poznavanja dobrobiti nego zato sto sam video ovce na slici pa sam njih uzeo za primer... Evo licno sam pokusavao da pokrenemo Zootehnicku asocijaciju Srbije gde bi se celokupnim stocarstvom bavili ali bi bili podeljeni po odeljenjima za govedarstvo, ovcarstvo... i to je postavljeno kao tema na forumu, ali nesto nije bilo sloge i interesovanja medju pojedinim inzinjerima tako da je ta prica nazalost propala ali to ne znaci da ova tvoja nece uspeti !!!!
 
svakoj mojoj ovci mozes zaspati na ledjima i zive bolje nego ti i ja,sve su umaticena grla,prijavljena nadleznoj vet stanici, i odma da se razumemo znam zakon u svaku tacku i kad vidim kako narod drzi stoku,neki put mi dodje da placem,i sto se taj zakon ne sprovodi,ko je zaduzen za to,pss,savetodavci,vet.stanica?
 
Kada vam neko na ulici, u prevozu, bilio gde, ponudi bilo koju vrstu pomoći, pa čak i ako je odbijete i nije vam potrebna, stvar elementarne kulture i vaspitanja je da mu se zahvalite. Ukoliko tako ne postupite, onda sa vama nešto nije u redu i treba da se zamislite nad sobom, a ukoliko je vaša reakcija još i neprijatna i frustrirajuća, onda imate ozbiljan problem sa sobom i teško da iko može da vam pomogne.

Na celoj teritoriji Srbije sa sve Vojvodinom i Kosovom i Metohijom, trenutno funkcioniše 34 Poljoprivredne savetodavne službe. Svaku od njih čini u proseku 7 poljoprivrednih stručnjaka (ukupno 235).
Pitanje za velike mudrace koji su protiv postojanja asistenata i savetodavaca:
1. Koliko opština ima u Srbiji a koliko sela i zaseoka u proseku po opštini?
2. Da li oni misle da je gore pomenuti broj slušbi i stručnjaka dovoljan da pokrije sve te teritorije?
3. Da li su nekad čuli od svojih očeva ili dedova za postojanje poljoprivrednih stanica i poljoprivrednih zadruga u njihovo
vreme? I da li su njihovi očevi i dedovi koristili usluge i povlastice tih institucija ili su pljuvali po njima?
4. Da li neko od pomenutih samoukih mudraca moše da napiše prosečne prinose za recimo pčenicu i kukuruz u periodu od
zadnjih 5 godina i prosečnu dnevnu količinu mleka po grlu ali iskreno? Bilo bi dobro da se jave i gospoda paori iz Vojvodine i
gospoda seljaci iz ostali delova Srbije.
5. Da li "samouki" tretiraju sredstvima za zaštitu po Zahariju ili po prospektima raznoraznih distributera Da li poštuju i uopšte
znaju li šta je karenca Stočari da li znaju šta je randman klanja itd, itd...
6. Koliko vas radi analizu zemljišta i ko vam je radi ako vam ne trebaju savetodasvci i njihovi asistenti? Ili možda mislite da su ovo sve bespotrebne gluposti?

Imo bih još dosta toga al da se ne oduži.

A oni koji bi da "dobiju" ni manje ni više nego traktore, mislim šta reći? I ja bih da "dobijem" vilu na Dedinju sa bazenom i buljavom mečkom, al već odavno ne verujem u DedaMraza.

I na kraju, ako ste isfrustrirani i nezadovoljni vlašću, poljoprivrednom politikom, ministarstvom poljoprivrede, sobom, gospodo, sutra su izbori, pa sve to tamo rešavajte, a nedužne ljude ostavite više na miru.

Pozdrav!
 
ne nude nam oni uslugu oni su nam uvalili "uslugu" koja mnogima ne treba, debelo zacenili i prinudno naplatili. pod "oni" ne mislim na savetodavce, oni nisu uradili ništa loše, nego na ministarstvo.

1, nemam pojma
2. nije
3. nisam ništa konkretno čuo ali zadruga je bila ružna reč kod nas
4. ne mogu ali mogu da nađem za 10 minuta ako mi treba. internet doba.
5. imamo besplatnog savetodavca kod našeg dilera semenom i svime ostalim, proverim na internetu i forumu njegove preporuke, u slučaju nedoumice nazovem zaštitarku iz PSS. znam šta je karenca, imam potvrdu PSS o završenoj obuci za bezbednu primenu pesticida i zaštiti životne sredine.
6. imamo analizu svih parcela, najstarija je 3 godine, uzorke uzmemo sami i nosimo u PSS.

kakve veze imaju ova tvoja pitanja sa onim što asistenti zaista rade, jednostavne administrativne poslove?
zašto misliš da je povećanje administracije dobra ideja za bilo koga osim za one koji će tako dobijati sigurne plate i za DS koji izgleda procenjuje da mu ovo ide na ruku?
 
@machak,
mislio sam na prinose i količine mleka koje vi poljoprivrednici lično ostvarujete. Ne držite valjda te rezultate na internetu?
Što se zadruga tiče, verovatno misliš na neke zloglasne posleratne, a ja nisam mislio na te, već na one koje su jedini spas za male poljoprivredne proizvođače.
100 puta sam napisao da to što sada rade asistenti jeste samo početak njihovog angažovanja u cilju jačanja PSSSa. Mnogi od njih će otpasti a samo najsposobniji i najstručniji će ostati. Time će se ojačati mreža PSSS. A koliko vidim bar na savetodavce je manja ili gotovo neznatna povika na ovom forumu. S obzirom na vaš odgovor na moje 2. postavljeno pitanje valjda su sad stvari jasne.
Administracija sedi u kancelarijama i ne obija razne njive i vukojebine. I ja sam taskođe oštri protivnik administracije. Zato sam ranije i napisao da me čudi da niko ne diže larmu protiv mnogobrojnih bespotrebnih agencija i sličnih parazitskih tvorevina, već protiv nečeg što bi ustvari njima samima moglo da bude od koristi.
Ako ste protiv DSa, ja vas potpuno razumem, ali onda to pokažite sutra na izborima i nemojte da odbacujete nešto što generalno može da bude dobra priča vezano za poljoprivredu. Na kraju krajeva to i nije njihov izum.
Pozdrav.
 
O troškovima bi trebalo da se priča u kontekstu celokupnog državnog budžeta

Sto ce reci moze uopsteno ali nemojte nista konkretno?

jer njega plaća i ruski kamiondžija kad plati pdv na jagnjetinu..
.
S tom razlikom da ruskog kamiondziju zabole kako se trosi budzet drzave Srbije. Ili smatras da i gradjanina Srbije ne treba da interesuje kako se tosi budzet njegove drzave?

Pozitivna stvar u celoj priči je da je 1500 agronoma na terenu gde smo doživeli razne stvari i stekli neko iskustvo.
Za koga pozitivna?
Za te konkretne ljude da, ali sta ja npr imam od toga sto je neki tamo Janko ili Janos stekao neko iskustvo, a stice ga o mom trosku?
A ako je cilj drzave da omoguci nezaposlenoima da sticu iskustva onda valjda sad treba da dodju na red masinski inzenjeri, pa marketinski strucnjaci, pa vodoinstalateri, pa pekari, lekari, apotekari...sto bi se stalo na agronomima?
Ima se - moze se.

U Danskoj npr. ako imas preko trideset hektara zemlje moras da imas poljoprivredni fakultet da bi gazdovao ma da su se tvoji bavili poljoprivredom iz vremena Darvinovog majmuna ti moras da imas faks.
A akonemas oduzimaju ti zemlju, jel da?
Sto to pricate napamet, zivota vam?
 
Sto ce reci moze uopsteno ali nemojte nista konkretno?
Verovatno sam se loše izrazio ali sam mislio upravo suprotno.

Konkretno kažeš "ja plaćam a šta ja imam od toga" a neko drugi je rekao "bolje da su nam kupili traktor".
To je isto kao kad bi ja rekao da je ovaj projekat najbolji jer ja dobijam platu.

Neko ko ima mesečno 18000 platu može da kaže " zašto ja plaćam 3000 pdv na šporet koji sam kupio posle 35 godina da bi Komšija Mile dobio subvencije na svojih 75ha i promenio kola stara 5 godina" A Mile kaže " pu mamu im c.. ja plaćam odvodnjavanje xy dinara da bi oni imali 20000 mesečno i onda neće da iznose đubre ni za 2000 ako im i prase ne ispečem". A Manuel koji neće da iznosi đubre nego seče državnu šumu pa ga uhvate kaže " J... ti državu kad sirotinja plaća kaznu 30000 za budžet da bi Marko dobio 170000 za fiktivnog radnika a Marko je poseko 1000 kubika i niko ga ne juri". Naravno i Marko ima primedbe na Triškovića jer ga čeka 6 meseci za pare a platio je pdv.... i tako dalje....Triškoviću smeta što sindikati povećavaju cenu rada (pa će onaj sa početka imati platu 19500) a on najviše para daje u budžet.

To da li je projekat dobar ili ne je druga tema, ali sigurno nije loš zbog toga što ga neko plaća. I ne radi se samo o savetovanju već o pokušaju izgradnje nekih institucija koje će se verovatno formirati kad više ne budu bile potrebne jer ćemo sve uvoziti osim kukuruza.
 
Poslednja izmena:
Konkretno kažeš "ja plaćam a šta ja imam od toga" a neko drugi je rekao "bolje da su nam kupili traktor"

mile, marko i ostali
.

Moze da kaze ko sta zeli naravno, i svako moze da predlaze svoje "najgenijalnije" ideje, to je njegovo pravo ali ono nikoga ni na sta ne obavezuje.
Kada drzava, ne predlozi, nego ucini neki potez onda je stvar sasvim drugacija i ne moze se porediti sa predlozima nekih Mike, Laze, Marka i ostalih.
Kada se bude usvojila, ili kada bude na dnevnom redu, ideja komsije Mila da ne placa PDV na sporet odna cemo o njoj diskutovati, za sada pricamo o ovoj koja traje i koja nas kosta.
Ovde imamo konkretan potez drzave i mi kao njeni gradjani diskutujemo o tom konkretnom potezu. Zagovornici tog poteza ne uspevaju da nadju opravdanje sa stanovista drustva vec ga skoro iskljucivo traze na strani pojedinaca (ti ljudi ce steci iskustvo, zaposlice se, primace plate i sl) ali to je parcijalan, pojedinacni interes na koga se trose zajednicke pare, pa se postavlja pitanje a zasto bas tim ljudima da se pomogne zajednickim parama, zasto ne nekim drugim?


ali sigurno nije loš zbog toga što ga neko plaća.
Ali to sto ga neko placa je veoma vazan razlog da se procenjuje da li je dobar ili los. Da je besplatan bilo bi daleko manje vazno da li je valjan. Dakle los je i zbog toga sto je skup, a za sad osim opstih mesta bez ikakve konkretizacije, da je znanje potrebno i slicnih, ja ne vidim argumente koji opravdavaju ovakav potez drzave,
A i kad se o znanju radi, kad pogledamo realnost, ruku na srce, vidimo da tu i ne kipi neko znanje. Poziva se najcesce na papire, diplome, a ne na znanje,
Evo sta se zagovornici ovoga smatraju znanjem npr:

Da li su nekad čuli od svojih očeva ili dedova za postojanje poljoprivrednih stanica i poljoprivrednih zadruga u njihovo
vreme? I da li su njihovi očevi i dedovi koristili usluge i povlastice tih institucija ili su pljuvali po njima?
4. Da li neko od pomenutih samoukih mudraca moše da napiše prosečne prinose za recimo pčenicu i kukuruz u periodu od
zadnjih 5 godina i prosečnu dnevnu količinu mleka po grlu ali iskreno? Bilo bi dobro da se jave i gospoda paori iz Vojvodine i
gospoda seljaci iz ostali delova Srbije.
5. Da li "samouki" tretiraju sredstvima za zaštitu po Zahariju ili po prospektima raznoraznih distributera Da li poštuju i uopšte
znaju li šta je karenca Stočari da li znaju šta je randman klanja itd, itd...
6. Koliko vas radi analizu zemljišta i ko vam je radi ako vam ne trebaju savetodasvci i njihovi asistenti? Ili možda mislite da su ovo sve bespotrebne gluposti?

Ima li ovde icega sto bi se moglo zvati agronomskim znanjem ili je sve ovo iz domena opste kulture koji poseduje vecina ljudi iz bilo koje struke, ili neki suvoprani podaci koji se, ako nekome zatrebaju, mogu naci u par klikova?
 
@Ironmane
Znas Ironmane ti pricas napamet a to si i dokazao tvrdjom za Dansku, prema tome najbolje je da reinstalirs svoj procesor jer je ocigledno virusiran... Ta informacija je dobijena od Direktora Danske poljoprivredne sluzbe, ne oduzimaju ti ali ces primiti u stalnom radnom odnosu agronoma a nije i cudo da ti oduzmu posto je zemlja nacionalni resurs jedne zemlje to sto si vlasnik ne znaci da mozes da unistavas ekosistem i pravis deponiju na svakom mestu !!!

Postoji cuvena recenica pokojnog premijera Djndjica " Gledajte u buducnost i tamo cemo se sresti Vi i ja" pa tako i sad gledajte u buducnost i Vi kriticari ovog projkta pa ce te se na kraju puta naci sa Ivanom, Aleksandrom, Agromanom..itd, u buducnosti ce se naci svi oni koji zele dobro ovoj zemlji !!!!
 
Poslednja izmena:
Nacete se vi, ali na birou..

Ne mogu ljudi da prekinu, vec misle da se bezobrazlukom nametnu. E necete..

Cim pre dodje druga redovnija ekipa u ministarstvo. A ti ces @ASS ako zelis u zivotu nesto da postignes, zasuci rukave, pa krenuti od nule predpostavljam i na taj nacin demonstrirati svoje proklamovano veliko znanje.. Posto ga imas u tolikoj "kolicini", nece ti biti tesko, brzo ces nas sve "preteci". Ne treba da se "jedis"..

A to, da ces ti nekom nesto silom da naturujes, to zaboravi, ta vremena su prosla, ili cemo se potruditi da prodju!

Nece vise "univerzalni" ministar koji se deklarise kao pravnik a u stvarnosti je "leva ruka desni dzep" smisljati tako "ingeniozne" projekte. Prvi on u normalno uredjenoj drzavi ne bi imao sta da trazi i ministarstvu poljoprivrede. U cemu se ogleda njegova "strucnost"? U "debelom" obrazu jedinu. Napravio je haos i kada je vodio resor za koji je kao kvalifikovan, a ovaj put ce da "briljira" tako sto ce nam pored svih nedaca koje je prouzrokovao, nakaciti na grbacu jos neradnika..

Uzgred, mogu da se opkladim da ste ti i tvoji devedesetih podrzavali ondasnjeg vlastodrsca, koji je toliko nesrece prouzrokovao, a sad se hvatas citata coveka koji je doneo pozitivne promene, ali isto nije bio idealan. Vec kako ti trenutno odgovara, kud vetar duva, samo ume on na brzinu promeniti pravac..
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh