Zapošljavanje diplomiranih inženjera poljoprivrede 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@ Smilad
Osim losih i pogresnih pretpostavki u tvojim postovima nema niceg cinjenicnog, samo naturanje nekih dezinformacija je tvoja velika prednost ,bio bi idealan za Kontra obavestajnu sluzbu,... Cak i neki ortodoksni kriticari ovog projekta nisu koristili takvu komunisticku propagandu koliko ti a mene prozivas da sam bio blizak rezimu ... Ti isterujes ucene ljude iz projekta ,u redu, to je tvoje pravo, mozda i uspete ali onda razmisli sta si postigo, onda ces po zemlji Srbiji imati mnogo malih i obespravljenih koje ti kao neki liberalni kapitalista neces nesto bas istinski pomagati nego ces ih porobljavati. Ti ljudi ce biti jos siromasniji i bedniji a kada masa nezadovoljnih preuzme vlast ti ces biti prvi na tom brodu koji tone onda ti nece ni tri hiljade inzinjera pomoci jer ih nece biti... pa razmisli sta zelis u zivotu mozda ti se i ostvari i oprezno sa zeljama..
 
@ironman,
ispod časti mi je i intelektualnog nivoa da vam objašnjavam da pitanja koja sam naveo nisu nikakva demonstracija znanja, pošto to ionako nećete shvatiti, kao što već i niste, kako treba, već kako vama odgovara. Ali vam ne dam za pravo da izvrćete smisao onog što sam napisao.
Dakle, stvar je vrlo jednostavna odgovorite makar sebi, ali iskreno, na pitanja koja sam postavio i sve u redu.

Ljud,i koliki vam je prosečan prinos pšenice i kukuruza na petogodišnjem nivou i kolika vam je mlečnost krava? Pitanje prosto ko pasulj. Jel vas sramota da to napišete ili možda neki to i ne proizvode? Ne sumnjam uopšte da ima i veoma uspešnih proizvođača i njima svaka čast. Neka neko i od njih navede podatke, čisto poređenja radi.

Opušteno, s obzirom da se radi o "suvoparnim podacima", valjda ništa ne boli. Mada, naravno, ne vidim tu neku vezu sa opštom kulturom?
 
Poslednja izmena:
Ljud,i koliki vam je prosečan prinos pšenice i kukuruza na petogodišnjem nivou i kolika vam je mlečnost krava? Pitanje prosto ko pasulj.
Ima jedno prostije i od pasulja:
Koliko god da je moze li s epovecati angazovanjem ovakvih savetodavaca na ovakav nacin?

mada, naravno, ne vidim tu neku vezu sa opštom kulturom?
Da bi se veza sa opstom kulturom videla mora se posedovati makar najosnovniji nivo iste, dakle opste kulture.

, ne oduzimaju ti ali ces primiti u stalnom radnom odnosu agronoma
A ako ni to neces onda oduzimaju?
Sta li si ti nacuo i kako li si ti to razumeo boga pitaj.

I nemoj ti o Djindjicu molim te, ne znas s kim pricas.
 
Jedno pitanje za inzenjere (da nam budete malo od koristi) raspitajte se sta ce biti sa bonovima za gorivo koje nismo iskoristili, dali ce se isti vracati i rasknjizavati kao neiskorišceni i biti odbijeni od onoga sto smo dobili (sto bi bilo i logicno)
 
Bonovi ne važe od 16.05. i ne mogu se vraćati, niti se mogu zameniti oštećeni bonovi. Bilo je slučajeva pranja bonova (ali bukvalno):osmeh:
 
u ala si ti pametan kao mi neznamo dokle vaze pitajte za rasknjizavanje posto je bon hartija od vrednosti i kao takvi idu u ministarstvo(mislim na one iskoriscene,na rasknjizavanje) bio u ministarstvu tako mi rekli
 
Nisi pitao za iskorišćene nego neiskorišćene. I odgovorio sam ti da možeš da ih baciš , a možeš ih i odneti u ministarstvo (da ih oni bace). Ali naravno da neće biti neiskorišćenih osim oštećenih, i zato sam i napisao da ne mogu da se menjaju.
 
da kako da ne ima ljudi koji imaju bonove ali sticajem okolnosti nemaju para da kupe gorivo i bonovi kao takvi neiskoristeni po nekoj logici trebali bi da se raknjze kao neiskoristeni i oduzmu od kolicine iskoristenih-izvor informacija uprava trezor ruma u ministarstu u sapcu nemaju nekih informacija ali naletesmo na tebe ivane koji si potkrepljen sa informacijama
 
Ako već hoćeš da provociraš mogao si da se malo potrudiš i smisliš neku bolju "caku". Kada ti kažu "po nekoj logici" to obično znači - od tog nema ništa.
 
Poslednja izmena:
da kako da ne ima ljudi koji imaju bonove ali sticajem okolnosti nemaju para da kupe gorivo i bonovi kao takvi neiskoristeni po nekoj logici trebali bi da se raknjze kao neiskoristeni i oduzmu od kolicine iskoristenih-izvor informacija uprava trezor ruma u ministarstu u sapcu nemaju nekih informacija ali naletesmo na tebe ivane koji si potkrepljen sa informacijama
Ja prvi necu imati novac da ih kupim, jer sam se istrosio za mineralno djubre i seme, i nadam se da si u pravu. Ipak, za tebe se nadam da si u pravu, a sto se Ivana tice, mislim da je, nazalost u pravu.
 
ok markokg1982,vidim da razumes problem kao i neke od moje kolege i ja isto tako potrosio pare na nesto drugo i sada bonovi u luftu a tu logidku ne pricam ja nego prepricavam sta su mi u trezoru u rumi rekli(mada mi to iskreno i odgovara)
a ivane tebe niko ne provocira e sada akjo si se ti pronasao to je tvoj problem e sada sve to mislim ja misli ovaj ili onaj ne pije vodu dak nebudemo nacisto sta sa neiskoristenim bonovima jel uzmimo marko ovu logiku isplati nam se i tebi i meni i petom i desetom prodati taj bon i za 30 dinara nego ako mi ga zaracunaju za sezdesetak dinara bicu u gubitku i tako i tako ali 30-tak din manje. e to je logika
 
Izvini ako grešim ali postovi su mi tako delovali. Kod mene na terenu odavno niko nema bonova pa sam mislio da je tako svuda. Ako je to masovan problem mislim da je moguće da se produži a za takvo neko vraćanje bi trebalo uvesti mnogo novih procedura i ne verujem. izvor -trezor vršac
 
uzmimo marko ovu logiku isplati nam se i tebi i meni i petom i desetom prodati taj bon i za 30 dinara nego ako mi ga zaracunaju za sezdesetak dinara bicu u gubitku i tako i tako ali 30-tak din manje. e to je logika
Nadam se da cu se skrpiti do 15og. Najvise bi mi odgovaralo ako bi mogli da se vrate bonovi, pa da mi daju novac, jer kao sto ti rece, istina je da je ovo hartija od vrednosti.
Problem je sto drzava nije fer pa da to tako posmatra. Ako ti da naftu, onda ti nije novcano dala nista. Ako ti da novac, to je vec drugo. Samo se pitam da li smo u obavezi da uzmemo bonove za jesenje radove, i to kolicinu uvecanu za 20% kako su pricali...
 
Marko tebe verovatno interesuje da li bi (ako ne iskoristiš bonove) kroz subvencije dobio taj novac ako sam dobro razumeo.
 
Evo ovako da remiziram gde ja vidim problem sto se tice savetodavaca:smatram da je nas narod ne obrazovan i podozriv i sumljicav prema novim znanjima,a i starim,cast izuzecima i to ako drzava ocekuje da seljak dodje u PSS i pita koj kukuruz da seje,kako ovce da rani,kakav objekat da pravi,koju hemiju da koristi,itd,taj film da gledaju nece,nekazem ja da mnogi sada koriste subvencije zahvaljujuci savetodavcima sto nisu koristili,glupo da pricam nesto iza cega stoje argumenti,ali smatram da to nije pomoc koja treba nasem selu,vec vladi koja kupuje glasove,al da ne ulazim u te gluposti,nasem selu trebaju uceni ljudi koji ce izadji u narod i uci u stale i njive,sa nekom idejom ili jasnim programom i strategijom za razvoj poljoprivrede bilo stocarstvo,bilo ratarstvo,da bi se pare kojim se placaju vratile petostruko u najmanju ruku,glupo je da napadamo savetodavce i da ih mazemo raznim bojama,jer nije na njima da odlucuju,ima ko im lepo kaze sta i kako da radi,e preko savetodavaca treba da uticemo na te iste i pokusamo napraviti nesto bolje za sebe,ako nemoze onda lepo nek ih ukinu i ne trose narodne pare u vetar,ja znam da je godinu dana malo za neke rezultate,ali i vi savetodavci treba da razumete pritisak koji dolazi od nas poljoprivrednika,jer stali ste izmedju drzave i seljaka koji su retko kad radili jedno drugom u interesu,pa nam tako i jeste,zato evo jos jednom apelujem na svodjenje diskusije na neki pristojni nivo,pogotovo apelujem na savetodavce koji trebaju da budu uzor u buducnosti,a posto ste sami birali sad izdrzite i zivce u dzep,bilo da govorite u svoje ime ili u ime PSS i svog radnog mesta,budite odmereni i edukativni u svojim postovima,ako ce se ponasamo ko rogovi u vreci nikom nece to doneti dobro ni vama ni nama,eto toliko od mene. . .
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh