Zapošljavanje diplomiranih inženjera poljoprivrede 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Savetodavci su u ovom slučaju kolateralna štete.Nalaze se između ministarstva i poljoprivrednika.Nemojte se momci ljutiti jer protiv Vas lično niko nema ništa nego je problemdruge prirode.
 
Do sad sam samo pratio ovu temu i nisam komentarisao.. do sad.
Savetodavci? Ko su ti ljudi i čemu služi njihovo angažovanje? Ništa zlonamerno ali MOJE iskustvo.
Da nije ove ankete o kojoj ste se raspisali ja najverovatnije ni ne bih upoznao savetodavce koji su na mom terenu, pa mi sad objasnite kakvu ja to korist imam od njih?!
Sve u svemu ili pogrešno shvatam njihov posao a posebno imenovanje "savetodavci" ili nešto neštima na mom terenu. Prateći ovu temu svaka čast pojedincima ali nije svugde tako.
 
Samo da se nakratko osvrnem na pustene kere. Mi smo krivi sto ne najavljeno upadamo ljudima u dvoriste tj avlije. U pravu su sto stite posed i to podrzavam jedino sto bi bilo dobro da stave na ulaz neko zvono kako bi izasli pre njih :). Cuo sam da je i u selu Dragosinjci isto jedan kolega nastradao. Sve u opis posla :)

Za Abro-a. Pogresno nas zovu jer mi smo asistenti savetodavcima. Svako od nas asistenata ima svog mentora tj savetodavca. I na prijavi za osiguranje na M4-obrascu se vodimo kao anketni radnik ili tako nesto. Tako da nismo ni ovlasceni da dajemo savete.
 
treba mi savet od savetodavaca: koje uslove treba jedno polj domacinstvo da ispuni da bi moglo da se bavi proizvodnjom sireva odnosno njihovom prodajom drugim licima (standardi po pitanju prostorija za predadu i lagerovanje , analize .... )
 
Najbolje ti je da se raspitas kod veterinarske i sanitarne inspekcije jer misim da su one zaduzene za proveru i davanje papira za prodaju. Radio sam u firmi koja se bavila proizvodnjom ,doduse, biljnog sira i oni su nam dolazili u inspekciju i proveravali uslove. To je bilo 2005 god.
Sto se tice prostorija mislim da sve prostorije za procese treba da su odvojene tj pregradjene. A prostorije u kojima se vrsi prerada mleka treba da je udaljena od stale cini mi se 50m.
 
Danas dobili bonove od savetodavke ,ok zena i prica mi da je listala forum da prati sta se pise
 
Bilo bi lepo kad bi malo oni pisali da čujemo kakva su im iskustva po raznim krajevima zemlje...
 
treba mi savet od savetodavaca: koje uslove treba jedno polj domacinstvo da ispuni da bi moglo da se bavi proizvodnjom sireva odnosno njihovom prodajom drugim licima (standardi po pitanju prostorija za predadu i lagerovanje , analize .... )
Slavis postovanje to ti savetodavci nece moci reci,posto neznaju,nece ti cak potpun odgovor dati ni inspekcijske sluzbe posto je nasa administracija ocajna ali evo pomoci cu ti,prvo ti treba objekat koji je preveden i registrovan kao poslovni prostor,gabariti prostora ti se neogranicavaju,sam ih odredjujes,po tvojoj potrebi ,treba ti bar dve prostorije i treca kao sanitarni cvor i dodao bih i cetvrtu kao odeljak za presvlacenje,a i petu kao magacinski prostor,prve dve su ti primarna i sekundarna prostorija za sirovinu.prostorije treba da su oblozene materijalom koji se lako dezinfikuje i pere minimalne visine 2,8m.Po novom zakonu nesmeju plocice zbog njihovih fugni,jer se tu skupljaju bakterije ali nece ti to za sada niko stavljati kao zamerku.Prostorija za proizvodnju mora imati sanitarni odliv za vodu i min jedan cvor sa vodom i lavaboom.Sva oprema koju imas mora proci atest,analize radis npr u novosadskom tehnoloskom institutu,od inspekcija ce ti izaci poljoprivredna,sanitarna,zastita na radu,moras imati fiskalnu kasu,sve ovo ti nije neki problem problem ali ako nemas ljude i veze kostace te jedno min godinu dana setkanja za dozvole i odmah ti dajem savet koji ces pamtiti ako ga ne poslusas,neregistruj nista ako na kontu nemas jedno bar 200000e radi ovako ,bez administracije srecno pozdrav
 
Evo koliko nas koštaju svi ovi "korisni" savetodavski saveti, poput deljenja bonova od 5 litara, popunjavanja nakaradnih formulara ili zavlačenja nosa u tudje dvorište..

Priča da se takozvani "projekat" finansira iz donacije ovim postaje potpuno deplasirana, odnosno okarakterisana kao laž.

Bezmalo 2,5 milijardi dinara odlazi na te ljude, odnosno 15% ovakvog agrarnog budžeta!!!!

A nema se za subvencionisanje!? A ima se za angažovanje "balkanskih špijuna" i uvodjenje prinudnog otkupa na mala vrata kroz takozvano "avansiranje" i za bacanje para
kojekakvim vagabundama koje su pokupovale gradjevinske mašine sa kojima ne znaju šta će, da bi kao čistili kanale. Pre su kopali jarkove pored puteva, sad im sinula nova ideja gde da maznu novac..

Sve ljiga do ljige, sa glavnim buljavim na čelu koji se zadovloljava sa tričavih 10%.

Evo linka ka uredbi takozvane "tehničke" vlade, koja potkrepljuje ono što sam izneo ovde..

2,5 milijarde dinara ljudi!!

Samo ta stavka je dovoljan razlog za protest!

http://www.mpt.gov.rs/postavljen/126/4827012.0062.25-1.pdf
 
Evo koliko nas koštaju svi ovi "korisni" savetodavski saveti, poput deljenja bonova od 5 litara, popunjavanja nakaradnih formulara ili zavlačenja nosa u tudje dvorište..

Priča da se takozvani "projekat" finansira iz donacije ovim postaje potpuno deplasirana, odnosno okarakterisana kao laž.

Bezmalo 2,5 milijardi dinara odlazi na te ljude, odnosno 15% ovakvog agrarnog budžeta!!!!

A nema se za subvencionisanje!? A ima se za angažovanje "balkanskih špijuna" i uvodjenje prinudnog otkupa na mala vrata kroz takozvano "avansiranje" i za bacanje para
kojekakvim vagabundama koje su pokupovale gradjevinske mašine sa kojima ne znaju šta će, da bi kao čistili kanale. Pre su kopali jarkove pored puteva, sad im sinula nova ideja gde da maznu novac..

Sve ljiga do ljige, sa glavnim buljavim na čelu koji se zadovloljava sa tričavih 10%.

Evo linka ka uredbi takozvane "tehničke" vlade, koja potkrepljuje ono što sam izneo ovde..

2,5 milijarde dinara ljudi!!

Samo ta stavka je dovoljan razlog za protest!

http://www.mpt.gov.rs/postavljen/126/4827012.0062.25-1.pdf

Žalosno je kad neko razmišlja na ovaj način.
"Samo ta stavka" nije bila ni potrebna ni dovoljna za proteste. Valjda ste za proteste imali ozbiljnije razloge od tih asistenata savetodavaca, pogotovo ako se zna da oni nisu kreatori poljoprivredne politike u Srbiji, već takođe obični smrtnici koji kao i svi drugi imaju pravo na rad i život.
Kažete da zavlače noseve u tuđa dvorišta, a vi tvrdnjom da su beskorisni i da "tako mnogo" koštaju zavlačite ruku u njihove džepove. Valjda da bi se i ta sredstva namenjena za njih prebacila za subvencije ili još bolje, ako bi to onako džumle moglo da se prebaci baš na vaš račun.
Da se razumemo, drago mi je da su protesti uspeli, čak sam ih i lično podržavao, ali ne mogu da ne odreagujem na ovako ograničena i maliciozna razmišljanja. Pogotovo što su usmereni na potpuno nedužne ljude.
Krajnje je vreme da "neki" prestanu sa takvim glupostima na ovom forumu.
 
Moj savetodavac nije ni bio kod mene u dvorište, neznam ni na koju stranu sveta su mi njive.

Popunio je dva obrasca do sada - toliko sam i sam pismen. Vrlo pametno potrošene pare.
 
...
Valjda ste za proteste imali ozbiljnije razloge od tih asistenata savetodavaca, pogotovo ako se zna da oni nisu kreatori poljoprivredne politike u Srbiji, već takođe obični smrtnici koji kao i svi drugi imaju pravo na rad i život.
Kažete da zavlače noseve u tuđa dvorišta, a vi tvrdnjom da su beskorisni i da "tako mnogo" koštaju zavlačite ruku u njihove džepove. Valjda da bi se i ta sredstva namenjena za njih prebacila za subvencije ili još bolje, ako bi to onako džumle moglo da se prebaci baš na vaš račun.
Da se razumemo, drago mi je da su protesti uspeli, čak sam ih i lično podržavao, ali ne mogu da ne odreagujem na ovako ograničena i maliciozna razmišljanja. Pogotovo što su usmereni na potpuno nedužne ljude.
...
Kakvo pravo na rad o trošku budžeta? Nisam znao da to postoji.

Ovo što asistenti rade je čist administrativni posao za nivo srednje škole. Koji je do sada bio odrađen u trezoru ako ne računamo onaj popis za koji sam samo čuo, niko me ništa nije pitao. Znači, 2,5 milijarde ode da bi se umesto u trezoru razni zahtevi mogli podneti i kod asistenata. Gužva je manja, to stoji, ali mislim da ne vredi 2,5 milijarde.
 
@machak,
sramota je što do sada niste znali "da to postoji". Mnogi ostvaruju pravo na rad iz budžeta. I Kurta i Murta iz raznih agencija i sličnih nepotrebnih tvorevina (nadam se da znate "da to postoji"). A vama nešto smetaju baš ti asistenti.
Njihov poso za sada jeste administrativni, ali vrlo brzo ćete morati njihove usluge da plaćate, kao što se to radi svuda u svetu.
A vama ako se oni ne svidjaju, vi lepo sami idite u trezor, sami popunjavajte formulare, sami idite po bonove za naftu i "mirna Bačka".
A što se budžeta tiče, pa i vi kroz subvencije delimično ostvarujete pravo na rad. Samo vam to izgleda ne smeta.
I na kraju, kad smo već kod subvencija, koliko sam čuo, ti isti asistenti će vam kontrolisati setvene strukture koje ste prijavili i kako ste koristili sredstva iz subvencija. Nema ništa više na lepe oči.
Srećno bilo.
 
koliko sam čuo, ti isti asistenti će vam kontrolisati setvene strukture koje ste prijavili i kako ste koristili sredstva iz subvencija. Nema ništa više na lepe oči.
Srećno bilo.
Opa oslilo se malo pa se preti?
Vlast jbt!!!
Nije zalud receno, ako hoces da vidis kakav je covek daj mu malo vlasti, pokazace se.
Pazi agromane, ja o subvencijama a narocito na ovakav nacin deljenim ne mislim nista lepo,naprotiv, medjutim

Ovo sto ti pises prvo pokazuje tvoju osionost, a onda i ogromno nepoznavanje materije o kojoj si rad da diskutujes.
Kazes agromane

a vi tvrdnjom da su beskorisni i da "tako mnogo" koštaju zavlačite ruku u njihove džepove.



Ti si taj agromane koji zavlaci ruku u tudje dzepove.
Evo da ti objasnim:
Ja od svojih para, iz svog dzepa, odvajam prilican deo i stavljam na gomilu koja se zove drzavni budzet. Ti sa te gomile uzimas i stavljas ih u svoj dzep.
Ko onda zavlaci ruku u tudji dzep, ti u moj ili ja u tvoj?

I Kurta i Murta iz raznih agencija i sličnih nepotrebnih tvorevina
A vi ste bas potrebni.
Kome? Oni zbog kojih ste navodno postavljeni, seljaci, kazu , neka fala, ne treba. Dakle kome ste potrebni?

ali vrlo brzo ćete morati njihove usluge da plaćate
Placacu ono sto ja hocu da kupim a ono sto vecina vas moze da ponudi mi ne treba, sto bih placao?
 
@machak,
sramota je što do sada niste znali "da to postoji". Mnogi ostvaruju pravo na rad iz budžeta. I Kurta i Murta iz raznih agencija i sličnih nepotrebnih tvorevina (nadam se da znate "da to postoji"). A vama nešto smetaju baš ti asistenti.
Njihov poso za sada jeste administrativni, ali vrlo brzo ćete morati njihove usluge da plaćate, kao što se to radi svuda u svetu.
A vama ako se oni ne svidjaju, vi lepo sami idite u trezor, sami popunjavajte formulare, sami idite po bonove za naftu i "mirna Bačka".
A što se budžeta tiče, pa i vi kroz subvencije delimično ostvarujete pravo na rad. Samo vam to izgleda ne smeta.
I na kraju, kad smo već kod subvencija, koliko sam čuo, ti isti asistenti će vam kontrolisati setvene strukture koje ste prijavili i kako ste koristili sredstva iz subvencija. Nema ništa više na lepe oči.
Srećno bilo.

Ovakav stav,druže moj ti može doneti samo nevolje.Ja sam zadovoljan što ne moram da idem u trezor i da čekam a to što ja i drugi čekamo je stvar administrativne neorganizovanosti cele naše države.
Te pretnje ti neće pomoći,zemlja je ovo Srbija.Šta ako kontrolišeš setvenu strukturu,ko radi zenlju sigurno je i posejao,nego skupi ti malo hrabrosti pa iskontroliši ove tajfunčiće a kod ove boranije od nepravilnosti možeš zateći suncokret mesto kukuruza ili kukuruz mesto deteline što je i kod mene slučaj i to opet iz razloga administrativne prirode jer sam setvenu strukturu samo prepisao.
ja bih ipak bio malo tolerantniji da sam na tvome mestu jer od tih istih poljoprivrednika možeš nešto i da naučiš što do sada nisi znao ili nije u tvom domenu,E,mi bi se odma tukli:ppozdrav:
 
agroman Nisam znao da ste i Geodezi.hoćeteli nositi i geodetske karte da bi nasli traženu parcelu i svu onu skalameriju da bi utvrdili dali je posejana površina te veličine koja je prijavljena i kako ćeš znati da te nisam odveo na komšijinu parcelu:haha:ili ćeš preko googl mape,a koliko znam tamo nema brojeva parcele.:osmeh:
 
Znači seks je počeo da hvata zalet. Ček, ček još malo dok budu krenuli, mi ništa neverujemo al uvek ispadne kako drugi hoće. Zato bolje nam je da odmah skinemo gaće da nebi to oni radili. Hehehe.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh