Zapošljavanje diplomiranih inženjera poljoprivrede 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
malopre sam imao raspravu sa burazerom on kaze" da svi savetodavci (ing.poljoprivrede) koji nesto vrede i koji imju znanja u praksi vec rade nisu cekali maseg ministra da ih zaposli na par meseci" i da je ovo samo marketinski trik pred izbore vladajuce koalicije da zaposlie hiljadu i koliko strucnjaka par meseci. kazem ajd davidimo mozda i budemo imali neke koristi od njih mada i ja sam poceo da sumljam s obzirom kakav je strucnjak nas zapao(nemoze gori ali nisu valjda svi takvi, iskreno se nadam:ppozdrav: pa nisu ni svi ljudi isti
 
Сад све ок са парама. Легло :osmeh:
Брат ти је у праву али како да примениш знање ако немаш где. Мени нигде није ни пружена шанса да било где радим што се тиче струке. Колико сам чуо сваке године у наредне три вршиће се селекција а после ње ће од нас 1500 или колико већ има бити примљено 300-400.
 
malopre sam imao raspravu sa burazerom on kaze" da svi savetodavci (ing.poljoprivrede) koji nesto vrede i koji imju znanja u praksi vec rade nisu cekali maseg ministra da ih zaposli na par meseci

Apsolutno netačno....znam sijaset suprotnih primera.

Колико сам чуо сваке године у наредне три вршиће се селекција а после ње ће од нас 1500 или колико већ има бити примљено 300-400

Prvo, da vidimo koliko će potrajati, čisto sumnjam da će ovaj projekat potrajati u naredne tri godine.
Drugo, koji su kriterijumi za selekciju, mislim, drage moje kolege da bi oni trebali biti poznati sada da biste znali šta treba i kako da radite da biste se, na kraju, zaposlili u PSSS. Da ne bude da se kriterijumi odrede na kraju...
Treće, svi koji nešto vrede i znaju, mislim da neće čekati tri godine već će se u toku projekta zaposliti negde drugde.

Svako dobro
 
U pravu je Radivoj, ovo ce u najboljem slucaju trajati 1 godinu a posle toga ko zna .... kriterijumi se znaju, ko ima veze ostace ni ne uzdam se u neko stalno zaposljenje, kontak s ljudima u pogledu samoorganizovanosti ....
 
Критеријуми по којима ће се одлучивати- не знам. Још није било речи о томе па претпостављам да ће бити на крају уговора -октобар.
 
Критеријуми по којима ће се одлучивати- не знам. Још није било речи о томе па претпостављам да ће бити на крају уговора -октобар.
A jel niste ugovore potpisali do 27. juna?
A koji su kriterijumi da neko dobije stimulaciju?
 
Ugovore smo potpisali do 27.06. To je bio maksimum na koliko je mogao ugovor o pp.
Koliko znam još niko nije dobio stimulaciju (teško da će i dobiti).
A kriterijumi za sada nikako ne mogu da budu vezani za kvalitet obavljanja posla niti za bilo kakvo znanje, jer se jedino beleži kvantitet.

Nemoguće je da IPN uradi za ovako kratko vreme ocenu 1500 ljudi koji su posetili 300000 gazdinstava.
 
Po pravilu bi trebalo biti ovako, TV- nastup donosi poene, potom ocena kordinatora, ocena mentora sada treba da oni daju ocene ako vec nisu, potom VEOMA BITNA CAK I NAJBITNIJA, ocena poljoprivrednika i njih su pitali o nasem ponasanju, pisanje clanaka oko poljoprivrede, casopisi , forum poljoprivredne strucne sluzbe, ce doneti poene pa i u nekim casopisima bi bio plus, uvecanje osnovnog kapitala gazdinstva u odnosu na prethodnu godinu takodje plus, funkcija u zadrugama, npr, Predsenik Upravnog ili Nadzornog odbora, u udruzenjima profesionalnim takodje dosta poena donosi. Medjutim sav taj rad ako asistenti to i odrade pitanje je ko ce to ubeleziti kao plus... Ovako bi trebalo a sad sta je zamisljeno....
 
Trenutno se beleži samo broj obiđenih gazdinstava a ocena koordinatora je subjektivna jer ima kontakt sa par asistenata iz celog pss. Sa ovim ostalim se slažem da bi bilo lepo, ali ko će da evidentira ove stvari i kako će da ih vrednuje. (kome da kažem da sam dao intervju?-i ko će da oceni taj intervju). Mislim da je u planu da na kraju urade ocenu na osnovu broja poseta, ankete poljoprivrednika i eventualno nekih testova.
 
Evo reci cu ti da je to istina sto se tice kordinatora da on sa nekolicinom ljudi komunicira, ali postoje kolege koje ne dostavljaju upitnike na vreme, izvestaje ne salju itd, to je ipak objektivna ocena, po pet puta se zovu neki ljudi da bi kompletirali izvestaj iako je forma tog izvestaja krajnje jednostavna, ja razumem i da ima starijih kolega koji imaju problema sa koriscenjem kompijutera ali oni i ne predstavljaju neki problem... I to za gazdinstva je pitanje kod mene ogromna vecina asistenata ima preko 200 gazdinstava... kako tu da ide stimulacija.. Licno meni bi takav sistem odgovarao jer imam oko 260 ukupno (aktivno + pasivno) ali da li samo dobar dan, znaci plus ili treba jos nesto...
 
Ugovore smo potpisali do 27.06. To je bio maksimum na koliko je mogao ugovor o pp
Posto je za 2012. godinu iscrpljeno tih 120 dana koji mogu po ugovoru o pp poslovima da se odrade, onda ce sledeci ugovori morati imati drugaciju formu...ili ih vise nece biti!!!
TV- nastup donosi poene
A jel vama nisu zabranjeni TV nastupi???
ocena poljoprivrednika i njih su pitali o nasem ponasanju
Ko ce jos da zove poljoprivrednike da pita, raspolozenje poljoprivrednika (vecinsko) mozete videti i na ovoj temi
pisanje clanaka oko poljoprivrede, casopisi , forum poljoprivredne strucne sluzbe, ce doneti poene pa i u nekim casopisima bi bio plus
Jel vam to preporuceno da radite?
uvecanje osnovnog kapitala gazdinstva u odnosu na prethodnu godinu
To se ne moze kratkorocno meriti, sta ako ova godina bude susna i dodje do smanjenja prinosa....treba svi otkaze da podobijate
takodje plus, funkcija u zadrugama, npr, Predsenik Upravnog ili Nadzornog odbora,
Naopako, tako se krsi jedno od sedam medjunarodnih zadruznih principa a to je autonomija zadruge, sta cete vi u organima zadruge ako niste clan zadruge a ako ne radite sami zemlju sto biste postajali clan zadruge-koji je vas interes ili interes zadrugara da vas prime u clanstvo

Dakle jedino kako moze neko da vas ocenjuje je kvantitet i to naopako jer npr popunili ste vrlo mali broj zahteva za KAN...pa jeli to vasa krivica....poljoprivrednici treba da znaju jeli to njima treba ili ne, odgovara ili ne, sta vi imate sa tim ako ljudi ne zele da razmenjuju proizvode za KAN, jel treba kaznjavati nekog zbog toga...

Drage kolege moje slovo nije usmereno protivu vas vec naprotiv, kako vreme odmice izgubio sam i poslednju nadu da se iz ovog projekta moze izvuci bilo sta pozitivno osim sto dobijate platu a i to vam verovatno presedne.
 
Evo reci cu ti da je to istina sto se tice kordinatora da on sa nekolicinom ljudi komunicira, ali postoje kolege koje ne dostavljaju upitnike na vreme, izvestaje ne salju itd,

Mislim da mogu objektivno da kažnjavaju , ali ne mogu da nagrađuju. Znam da su zvali poljoprivrednike i pitali samo da li je neko bio. To je jedino i realno, jer kad bi radili ocenjivanje po najprostijoj medodologiji i po minimalnom uzorku da bi bili koliko-toliko validni rezultati, trebala bi armija (a IPN ima par desetina ljudi).

Koliko sam čuo od bonusa nema ništa, tako da će ocenjivanje biti potrebno za eventualnu selekciju, koja će verovatno da bude sprovedena kako si ti rekao.

@radivoje
A jel vama nisu zabranjeni TV nastupi???
Koliko znam, nisu. Da li si čuo suprotno?
 
To o pisanju članaka, slikanju na TV-u, a o funkcijama u zadrugama da i ne pričam, za te stvari , mislim da je malo još uvek rano.
Što se stimulacija tiče čovek kaže da je kriterijum bio broj odrađenih gazdinstava. On odradio oko 280 i nije dobio ništa, a tvrdi da su oni koji su prešli 300 bili nagrapđeni. Eto, samo prenosim šta je on meni rekao.:ppozdrav:
 
Apsolutno netačno....znam sijaset suprotnih primera.



Treće, svi koji nešto vrede i znaju, mislim da neće čekati tri godine već će se u toku projekta zaposliti negde drugde.

Svako dobro

malopre sam imao raspravu sa burazerom on kaze" da svi savetodavci (ing.poljoprivrede) koji nesto vrede i koji imju znanja u praksi vec rade nisu cekali maseg ministra da ih zaposli na par meseci" i da je ovo samo marketinski trik pred izbore vladajuce koalicije da zaposlie hiljadu i koliko strucnjaka par meseci. kazem ajd davidimo mozda i budemo imali neke koristi od njih mada i ja sam poceo da sumljam s obzirom kakav je strucnjak nas zapao(nemoze gori ali nisu valjda svi takvi, iskreno se nadam:ppozdrav: pa nisu ni svi ljudi isti


G.nadlacki imate misljenje kao i moj burazer a kazete da je apsolutno netacno
a ja se drzim onoga "teorija je teorija a praksa je praksa " e kada se spoje teorija i praksa onda je to jedan veliki +
Svaka cast mladim ljudima i uopste kojima je pruzena prilika da rade u svojoj struci :ppozdrav: ali nista time nama nece pomoci ,vise bi nam pomogli da su smanjili akcize goriva za poljoprivredu(imamo primer bracu hrvate plavi dizel) i vestacko djubrivo, kao sto se prica prica da nam je zastarela mehanizacija konkretna mera isto smanjenje poreza i carina na poljoprivrednu mehanizaciju .
A kogli su da smanje i birokratiju da i njima inama bude lakse preciziracu:Ako nosilac poljoprivrednog gazdinstva(uplacuje pio ,poreze itd.) time ostvaruje pravo na podsticaje(koji postoje skoro svugde u evropi) uplatiti mu te subvencije na racun poljoprivrednog gazdinstva bez da on skuplja racune ,znaci uprostiti papirologiju a ne da se maltretiramo i oni i mi :bravo: moje misljenje je tako, nekazem da sam ja u pravu ali kod nas je sto jednostavno kada moze komplikovano .pozdrav svim kolegama:ppozdrav:
 
G.nadlacki imate misljenje kao i moj burazer a kazete da je apsolutno netacno

Da, nisam bio dovoljno precizan u iznošenju svoga stava. Mišljenje Vašeg brata i moje je slično donekle ali je različito je u vremenskoj distanci. Ja mislim da je sigurno bilo dobrih agronoma i ljudi dokazanih u praksi u momentu raspisivanja konkursa za asistente savetodavce, znam sijaset takvih. Ali, ti koji su dobri agronomi i dokazani u praksi sigurno nece raditi tri godine kao tehnička pomoć savetodavcima iz PSSS već će se u međuvremenu izboriti za neki drugi posao, dostojan njihove fakultetske diplome i iskustva.
Vremena su kokuzna (kako to kaže pesma) i danas nije teško i najboljima da ostanu bez posla i provedu jedno vreme kao nezaposleni.

Svako dobro
 
@ Ivane
Slazem se s tobom nagradjivanja nece biti realna, Oko TV-nastupa kolega je dobio nalog od kordinatora da se pojavi na televiziji, poljoprivrednici su zvani i pitani o nasem ponasanju troje mi je to javilo, mentori su vec dali ocene, jedan od zadataka stucne sluzbe jeste da ukoliko se poljoprivrednici slazu pojedini savetodavci ucestvuju u radu zadruge i organima zadruge... Objavljivanje radova zavisi od toga da li ste dobri sa urednikom ili ste naucni radnik a da li ce ocenjivati !!!
Svako dobro
 
@ animal,
cenim vašu ambicioznost ispoljenu na svom poslu i ovom forumu, a već sam ranije izneo i neke svoje stavove iz kojih se vidi da podržavam asistente savetodavace, ali mi nije baš najjasnije o kakvim radovima vi govorite. Treba razlikovati pisanje stručnih članaka u nekim časopisima od naučnih radova. Za ovo drugo stvarno treba da budete naučni radnik, što mislim i nije u opisu posla asistenta savetodavca. Uz dužno poštovanje,to je ipak malo viša instanca.

Srdačan pozdrav.
 
Nema naucnih radova. U prvoj godini ide sakupljanje podataka. Nismo jos dobili dozvolu da bilo kakve savete dajemo. U opisu posla nam stoji anketiranje. Za sada.
 
@Agroman i Cause
To je tacno, status naucnog radnika se stice upisom postdiplomskih studija pa cak je i to diskutabilno dosta naucnih radova kvalitetnih su napisali i sami inzinjeri, ne mora neko da radi u institutu da bi bio naucni radnik... Tacno da nije u opisu posla, ali bi Vama to bio plus da ucinite sa nekim strucnim casopisom, da napisete po koju strucnu rec to ipak zavisi i od same zanimljivosti strucnog clanka a jos vise od vas samih. Cilj ovoga jeste da se asistenti na neki nacin nametnu kvalitetom ne samo slepom poslusnoscu vec i samoangazovanjem, aktivnost u udruzenjima pisanje strucnih clanaka itd... Na kraju ako i sve ovo propadne imate bar otvorena vrata na drugom mestu...
Srdacan pozdrav
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh