Zapošljavanje diplomiranih inženjera poljoprivrede 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Већ сам одлучила да се не укуључујем више у ову тему, пошто сам разочарана у ком правцу је кренула. А, опет, не могу бити ни равнодушна према свему што се дешава у пољопривреди, ипак од тога живимо....
Дакле, заиста нема смисла да заузимамо став против ангажованих колега, људи су добили прилику да нешто зараде. Затим међу њима има врсних стручњака који су силом прилика остали без посла и као такви могу да помогну. Младе колеге могу помоћи око многих информација које сами пољопривредници не могу сазнати(посебно старије генерације које не користе интернет), на пример; субвенције, кредити, правилници .... Наравно да има и оних који не спадају у ове две групе, али сигурна сам да су у мањини. Ако бих некоме упућивала критике, онда је то искључиво министарство, јер не уме или НЕЋЕ да спроводи идеју у ПРАКСУ!!
 
Danas čuh da je priličan broj asistenata savetodavaca dalo otkaze...ljudima nisu regulisani ni na koji način troškovi putovanja a neki imaju i po 60-70 km da putuju. Nije rešeno pitanje da li će im se priznavati troškovi korišćenja sopstvenog automobila, da li treba da čuvaju autobuske karte...etc...
Јуче су обећали надокнаду путних трошкова. Е сад, видећемо како ће се то извести.
 
Jedno pitanje za savetodavce ako može.
Da li mi hobisti imamo pravo na subvencionisane kredite (mislim da je nekuh 8% kamata):sta:
 
Pa znam da nema.
A šta ćemo posle nove godine?
Ја не знам да нема пара за овај пројекат. Одакле таква информација? Желим да верујем да их ипак има за асистенте саветодаваца, а и министар је то потврдио. А после Нове године, верујем да ће бити оно што су обећали. Мислим да би било лепо да дочекамо да се деси, па да онда коментаришемо. Оваква и остала нагађања не воде у добром правцу. Требало би помоћи, а не ликовати ако неко ''провали'' да нешто неће бити или ће ''бити наопако''.

---------- Poruka napisana u 20:14 ---------- Prethodna poruka je at 20:03 ----------

Jedno pitanje za savetodavce ako može.
Da li mi hobisti imamo pravo na subvencionisane kredite (mislim da je nekuh 8% kamata):sta:
Не знам шта значи ''хобисти'', али знам да регистрована пољопривредна газдинства имају права на субвенционисане кредите. Ако сте РПГ, биће ми драго да остварите то право. Асистенти саветодаваца су, пре полагања теста, имали читава предавања о томе.
 
Jedno pitanje za savetodavce ako može.
Da li mi hobisti imamo pravo na subvencionisane kredite (mislim da je nekuh 8% kamata):sta:
Šta znači hobisti?
Uslov je da je gazdinstvo aktivno (obnovljena registracija 2011.) i da nema neisplaćenih dugova po ranijim programima (osim kod kredita za refinansiranje)

Uredba važi do 01.12.
 
Momci,hobisti su oni koji ne uplaćuju PIO,koji je osnovni uslov kod subvencionisanja,a ja imam registrovano PG.
 
Da li su ti ljudi stvarno Dipl.ing. poljoprivrede ili ona poznata klasika u Srbiji daj šta daš samo da je član pozicije nije bitan rezultat.
 
Za sad su putni troškovi 5K, ali nisu još isplaćeni koliko znam, međutim mnogi ljudi su dali otkaze jer se uopšte isplata ne spominje, pa je bio neki sastanak prošle nedelje da se troškovi prevoza podignu...
 
Већ сам одлучила да се не укуључујем више у ову тему, пошто сам разочарана у ком правцу је кренула. А, опет, не могу бити ни равнодушна према свему што се дешава у пољопривреди, ипак од тога живимо....
Дакле, заиста нема смисла да заузимамо став против ангажованих колега, људи су добили прилику да нешто зараде. Затим међу њима има врсних стручњака који су силом прилика остали без посла и као такви могу да помогну. Младе колеге могу помоћи око многих информација које сами пољопривредници не могу сазнати(посебно старије генерације које не користе интернет), на пример; субвенције, кредити, правилници .... Наравно да има и оних који не спадају у ове две групе, али сигурна сам да су у мањини. Ако бих некоме упућивала критике, онда је то искључиво министарство, јер не уме или НЕЋЕ да спроводи идеју у ПРАКСУ!!

Kao što je zapitkivao pokojni Mej iz haga u čemu je poenta pa se haški izrazi prihvatili i u naš govor. Nisam pročitao nigde; ne treba ljudi da se zapošljavaju, neka rade lepo je to i neka primaju po 100.000,00evra platu živi i srećni bili oni nama. Poenta je da poljoprivrednik od njih nema korist, neće sa tim postići ništa čist promašaj, ako država stvarno želi da pomogne ako nije neka malverzacija kao što se i radi. Prosto i jednostavno osuđenom na smrt nema utehe, kako mu pomoći ili ga odma ukokaj ili mu poništi presudu treće nema. Saveti i saveti; bla, bla, bla; trla baba lan da joj prođe dan.
Meni samo jedna stvar nije jasna pa evo prilike da pitam ako ima neko na forumu iz savetodavne službe da mi ukratko kaže;
-kako je moglo pre petnaestak godina za litar mleka da se kupi dve flaše piva od o,5litra (1litar), a sad može samo 0,25 l,
-kako je moglo pre petnaestak godina da se kupi novi 539 ako prodaš dva bika, a sad ti trebaju 10 ako možeš da ih prodaš i td.
 
@Golub
Колико знам, услов да би учествовали у овом пројекту је био да буду дипломирани инжењери пољопривреде (сви осим механизатора).
Однос цена млека и пива, трактора и бикова, мислим да није тема за овај форум.
 
A, pa da bikovi, traktori.. nemaju veze sa poljoprivredom upravu si moraću to da pitam farmaceute. Čim daješ ovako dobro rešenje verovatno si u stručnoj službi kao Dipl. ing. poljoprivrede.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh