Zapošljavanje diplomiranih inženjera poljoprivrede 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
вишегодишњи просек рода пшенице у србији је око 3,5 тона по хектару,док је у намибији тај просек око 7 тона по /ха(извор naled).

запослио се један у једној установи од "великог друштвеног значаја" ,тамо негде у беломе свету.дође тај кући а сељани га питају шта тамо ради ,како зарађује.фали се дотични како му је добар посао још боља плата.а шта радиш за те паре?
кад ми се појави број на монитору одем тамо и хм..јелда и лепо и лепе паре.а јел има каква згода?па има.једном се појави број ,ја одем тамо кад ,тип го ,огроман а на столу гомила пара и пиштољ.а шта ће пиштољ на столу? вама србима д..е зине ко врата чим видите паре а мени треба мала рупа .е,зато је ту пиштољ.

нисам сигуран да ће ово неком да буде од користи ал` нек буде ту за сваки случај.
 
Pa gde su ti utisci o posetama nas asistenata poljoprivrednih savetodavaca? Ili smo jako dobri ili dosadni kad niko nema komentara?
 
Pa gde su ti utisci o posetama nas asistenata poljoprivrednih savetodavaca? Ili smo jako dobri ili dosadni kad niko nema komentara?

Verovatno savetodavci, tacnije asistenti savetodavaca, sada govore sledece stihove dok prolaze i obilaze Sorabiju...

А ја што ћу, али са киме ћу?
Мало руках, малена и снага,
једна сламка међу вихорове,
сирак тужни без нигђе никога...
Моје племе сном мртвијем спава,
суза моја нема родитеља,
нада мном је небо затворено,
не прима ми ни плача ни молитве;
у ад ми се свијет претворио,
а сви људи паклени духови.
 
Ova tema je pravi odraz kako mi uvek uspesno skrenemo sa sustine price ....... Iz razgovora sa kolegama na terenu, vidim da niko nije zadovoljan kako se ovo zaposljavanje agonoma "odvija". Meni se sama ideja dopala. Isto tako, odmah na pocetku, znala sam da od toga koristi nece biti za poljoprivrednike. Politicari su odmah krenuli u samohvalisanje, a nisu se ni potrudili da u ceo program ukljuce nase proizvodjace bez kojih je ovo mrtvo slovo na papiru(sto politicare ne brine). Sve kolege sa kojima sam razgovarala smatraju da je ovo CIRKUS, i oni koji su angazovani, jer uopste nemaju jasnu sliku sta oni to rade. Mislim da je stvarno nepotrebno da mi kudimo nase kolege, koji su jedva dosli nekako do posla,medju njima ima veoma iskusnih i onih bez iskustva ali koji bi rado da uce. Takodje, ovo bi sve imalo smisla da ima bar jedan UPUCEN i ZAINTERESOVAN kadar u ministarstvu koji bi celu akciju koordinisao i davao jasne instrukcije angazovanim agronomima. Ali, radi se o tome da u samom min.ne znaju sta bi dalje,bitnio je pustiti "DOBAR GLAS" , pa ko se upeca,upeca (poveruje).
 
Ne mogu da se setim gde, ali sam video pre neki dan,sad zapošljavaju i 400 šumarskih tehničara.Ovakva predizborna kampanja još nije vođena...interesuje me samo šta će biti sa tim ljudima kada izbori prođu.
 
Nista kad prodju izbori bice ,,puj pike ne vazi,,isto tako kao sa sumarima je sitruacija u telekomu gde se vrsi popis radnika spremnih da napuste firmu uz otpremninu da bi se na ta ista mesta do nove god zaposlili kadrovici DS.nisam usao u off sobzirom da su i ovi ljudi vrbovani za iste nemre ili namene.pozzz
 
Kod mene bio savetnik juce,nazalost bio sam na poslu,pa je razgovarao sa majkom koja se tu zatekla.Drug mi kaze da covek nije imao neki nastup,sve nesto pro forme,kaze,kao da nas popisuje.Ne moze covek u prvom kontaktu sada da prosipa znanje.Medjutim,razgovarao sam istog dana sa poznanikom,za kog nisam znao da je jedan od savetnika,a dodeljen je drugom reonu.Ekstra covek,prijatan,smiren,komunikativan i strucan,ali za vinarstvo.Godinama je radio u podrumu kao tehnolog,a i kod privatnih vinara je cesto bio angazovan.Kazem covek od znanja u odredjenoj oblasti.Bilo nas u razgovoru vise i odmah su poceli da ga bombarduju pitanjima o ratarstvu.Odmah se vidi da mu je to klizav teren i da prosto tu nema mnogo iskustva.I on sam kaze da su im rekli da ako uspeju da pospese proizvodnju za 5% da ce biti veliki uspeh.Dace bog da im to podje za rukom.Sa ovakvim savetodavcem moze da se saradjuje,i da uporedo uce i on i poljoprivrednik,ako se ima razumevanja.A da bi ucili treba i vremena,a on sam kaze da se boji koliko ce ovo da traje,s obzirom da su ugovore potpisali na godinu dana.Malo je to vremena i za njih i za nas.I onda kako da covek ne pomisli da sve ovo nema veze sa blizinom izbora,zivi bili pa videli.
 
Nista kad prodju izbori bice ,,puj pike ne vazi,,isto tako kao sa sumarima je sitruacija u telekomu gde se vrsi popis radnika spremnih da napuste firmu uz otpremninu da bi se na ta ista mesta do nove god zaposlili kadrovici DS.nisam usao u off sobzirom da su i ovi ljudi vrbovani za iste nemre ili namene.pozzz

Ovaj cirkus treba shvatiti jako ozbiljno i da se opet "drzava" po ko zna koji put, igra sa seljakom...
Izgleda da ovaj put malo na finiji nacin upotrebom zrtava - asistenata savetodavaca.
Moguce da i njih vrbuju u DS za tih 400Eur mesecno "ako im isplate uopste"
Inzenjerima svaka cast na trudu i umecu i znanju, steta sto nam je poljoprivreda u
katastrofalnom stanju pa da svi rade posteno.
ALi mislim da kod seljaka naseg nema sanse "da pije vodu" nikakva akcija ministarstva sa
savetodavcima jer znaju da su to sve same obmane i lazi pred izbore.
Nasem seljaku treba samo finansijska injekcija, direktna pomoc, u gotovini kroz
bespovratne kredite i slicno...
Nezaboravite da su 80% seljaka casni vredni ljudi i da imaju obraz.
Trebalo bi i savetodavci da imaju "svoj obraz" u tom poduhvatu i novom poslu koji cine za vlast
a nikako ne za svoj narod.
 
Sigurno među savetodavcima ima i sposobnih i stručnih agronoma,ali ako je neko specijalizirao povrtarstvo ili voćarstvo,kako će me savetovati o ratarstvu ili stočarstvu:sta:
 
Sigurno među savetodavcima ima i sposobnih i stručnih agronoma,ali ako je neko specijalizirao povrtarstvo ili voćarstvo,kako će me savetovati o ratarstvu ili stočarstvu:sta:

Mislio sam da smo odgovor na ovo pitanje apsolvirali na predhodnim stranicama. Ali da pokušam da pojasnim ideju još jedanput.
Posao konsultanta u bilo kojoj oblasti nije da zna sve. Osnovno je da zna da ostvari kvalitetan kontakt sa klijentom, da pravilno dijagnostikuje problem i ponudi adekvatno rešenje.
Problem treba da reši (reše) oni koji to mogu i znaju. U nekim slučajevima je to sam konsultant (savetnik) dok u drugim nije.
 
danas sam pricao sa jednim prijateljem koji je asistent savetodavca, slucajno poznaje povrtarstvo i delimicno ratarstvo, o cvecu i vocu nema pojma.

ako znaju da odgovore na konkretno pitanje OK, a ako ne ili nisu sigurni pitanje treba da preusmere na PSS koji ce da odgovori na zahtev.

Lepo zvuci, a kako je u praksi videcemo vrlo brzo.
U svakom slucaju, trenuto je najbitnije da se statisticki pokupe podaci, ko, sta, kako, koliko, itd., da li ce da bude i za koga videcemo.
 
Sve je ovo odlicno zamisljeno, "lepo i krasno" sto se kaze...
Postavio je neko komentar, u celoj prici - gde je tu nas seljak, povrtar, vocar, stocar ?

Vlast se samo koristi malverzacijama za iznudu sto vise glasova pred izbore
umesto da konkrentije pomogne seljaku sto bi bilo jos pametnije i
prihvatljivije za poljoprivrednike.
 
Možda je dobro zamišljeno ali u praksi je to neizvodljivo-što praktično znači da je investicija pogrešna ali od ove vlasti i ne očekujem nešto što bi pomoglo seljaku i radniku.Ovo je samo još jedan namet na njihova leđa jer se ovaj "Projekat" treba isfinansirati.
 
Ma ne treba nama ni finasijske inekcije niti bilo šta već samo da nas puste na miru da radimo.Svi mi znamo šta to znači.
 
Ne postoji agronom koji zna i kako se gaji menta i pčele i stoka i kad je optimalni rok za setvu pšenice na solonjecu i da vodi mala i srednja preduzeća i koja sorta soje ima najbolji genetski potencijal za rodnost... Zato i u srednjim školama/fakultetima postoje smerovi. A ako stepen sujete kod čoveka nije previsok onda bi trebalo da taj savetodavac posreduje između seljaka i nekog drugog u PSS koji će odgovor dati...
 
Tim mladim agronomima je drzava trebala dati po 5 hektara drzavne zemlje po pravu preceg zakupa pa neka onda na delu pokazu koliko su strucni.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh