Zapošljavanje diplomiranih inženjera poljoprivrede 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
radivoj.nadlacki



user-online.png

to druže svaka ti je na mestu mislim da nakon ovakvog posta mnogi mogu da polože oružje.
podržavam i potpisujem..:ppozdrav:
 
Nama danas bio "moj" agronom u posetu.Pošto me nije našao doće večeras pa ću ja Vama podneti izveštaj.
 
Imam samo jedno prosto pitanje na koje zelim da mi da odgovor neko ko je za to kompetentan?Kako ce meni pomoci agronom zena koja se vec 20 god posvetila porodici i sa poljoprivredom nema dodirnih tacaka ,a verujem da ih medju ovih 1820 ima bar pola.nemam nista protiv tih osoba ali ako je cilj unapredjenje poljop onda mi dokazite kako ce oni to uraditi.Drugo sam hteo da kazem i podrzim gdina Nadlackog da je gdin Teofanov jedan cestit covek i jedan od retkih u toj ustanovi koji su zeleli da unaprede poljop ali nisu mogli od drugih koji su ih gusili(jedan od onih koji su nas podrzali u svim nasim zahtevima ).Trece sam zeleo da kazem zoranu 0230 da seljaku daju i te kredite bez kamate slaba vajda jer su vec svi u g--ma do guse tako da ih ni to ne vadi ..jedini spas je da placamo gorivo kao i Hrvati da se svi inputi smanje na minimun ugradnje drzave i samim tim bi svi gradjani ove nase zemlje jeli jeftiniju hranu.jos jedna napomena ,,nisam protiv agronoma ,,ali sam protiv ovog kukavickog poteza min poljop sto rece neko ranije sto to nisu uradili na pocetku ove vlade nego se setila ,,PRDA KUDELJE UOCI SVETE NEDELJE,,
 
Provac,Radivoj se nije slagao sa nekim potezima ministarstva jer je njegov cilj bio da unapredi poljoprivredu što se sigurno kosi sa stavom vlade koja ni ne misli na poljoprivredu već čuva socijalni mir u Beogradu.Pokušava da kopira zapad za kojim zaostajemo 2 veka.Lepo kaže narodna: videla žaba da se konj potkiva pa hoće i ona.U ovom slučaju smo mi žabe.U poljoprivredu se polako uključuje omladina koja silom prilika mora da se bavi poljoprivredom.U njima će ležati budućnost poljoprivrede,Meni ako savetodavac spomene kako se to radi na zapadu odmah može da kupi pintle jer me to isticanje zapadne demokratije izuzetno nervira.pa tamo ni komšija komšiju ne poznaje
 
Ovde je spomenuto, kako ce savetodavci steci znanje i iskustvo na terenu.
Rekose da ni srednjoskolac ne izlazi iz skole naucen. :sta:
Kako ce savetodavac bez znanja da poducava poljoprivrednike, ako ni sam nema iskustva.
Ovi sto su zasli u poznije godine nisu radili u struci, dok ovi mladji nemaju znanja.
Cast izuzetcima.
Svi koji ce prepricavati kako se radi u Holandiji, Nemackoj,,, mogu pricu okaciti o klin,
jer kako stvari trenutno stoje, mi polako nazadujemo na svim poljima.
 
Znači prvo mi njih da učimo ( pošto će uglavnom biti s nama u kontaktu ) jedno par godina a oni za to vreme da dobijaju punu platu, a posle toga da oni nas uče, ono što smo mi njih naučili do tada. koja smejurija
Ajde pošto nisi razumeo da malo pojasnim, neka stiču praksu nekome će biti od koristi.
Pogledaj malo po ataru osvrni se oko sebe pa ima ljudi koji ceo život rade poljoprivredu a proizvode samo divlji sirak i ambroziju! Jel su oni dovoljno pametni?
 
U ponedeljak krećem na teren: Gaj, Malo Bavanište, Dubovac i Šumarak.
Je l ima na forumu nekog sa ovog područja?
 
Ajde pošto nisi razumeo da malo pojasnim, neka stiču praksu nekome će biti od koristi.
Pogledaj malo po ataru osvrni se oko sebe pa ima ljudi koji ceo život rade poljoprivredu a proizvode samo divlji sirak i ambroziju! Jel su oni dovoljno pametni?

Razumeo sam ja dobro ali nisi ti mene, takvih o kojima ti pričaš nema baš velik procenat ( bar kod mene) a njima nema pomoći ni da sam bog siđe pa da ih savetuje.
 
Pa ja imam samo vikendicu u Šumarku ali čim dođem ćemo se čuti da :ppozdrav:.Koliko god čovek sasluša drugih ljudi za toliko više vredi.
 
Talianu ti sto proizvode sirak i ambroziju su proizvod ovog ministarstva koje godinama stihijski unistava poljoprivredu nisu oni krivi sto je tako ,,razgovarao sam sa tim ljudima jer se i ja ne bavim ratarstvom a imam 3h lepe zemlje pogodne za ratarstvo i dao sam je u arendu i to za dzabe samo da ne raste sirak, a ti sto gaje sirak. u dusi su bolni sto gledaju zemlju a ne mogu da je obradjuju jer je moje selo blizu grada 22km od Sapca a 60 od BGD tako da je sve sto je moglo pobeglo ,,SELA OPUSTELA (idem nocu i vidim u svakoj 7-8 kuci gori svetlo ) e tu nece pomoci agronomi prijatelju moj
 
Pa ja imam samo vikendicu u Šumarku ali čim dođem ćemo se čuti da :ppozdrav:.Koliko god čovek sasluša drugih ljudi za toliko više vredi.

Ako bude prilike svratiću na "čašicu" razgovora:ppozdrav:

---------- Poruka napisana u 22:45 ---------- Prethodna poruka je at 22:43 ----------

primaju platu treba da rade.
Veruj mi da ću ja pošteno zaraditi platu samo putujući jer imam 60km u jednom pravcu a nema autobuskih linija:osmeh:
 
Sto se tice tog sirka u njivama, ima kod mene u selu jedan covek 25 hektara sirka i ambrozije, a takodje ima i sina diplomiranog inzenjera agroekonomije koji sprema magistarski rad. Kao sto kaze gospodin @Provac nije to do agronoma nego do drzave. Njima se vise isplati da rade neke druge stvari nazalost.
 
Zahvaljujući se prilikom dodeljivanja Nobelove nagrade za ekonomiju pre tri decenije (1979. godine), rodonačelnik savremene teorije o ljudskom kapitalu profesor dr Teodor Šulc (USA), odao je najveće dosadašnje priznanje značaju agrarne ekonomije rekavši: "Siromaštvo je pokazatelj nepoznavanja ekonomike poljoprivrede".
 
... iz mojih Gospodjinaca. Naš savetodavac već razvija akcije koje želi da odradi a čak i razmišljamo mi u zadruzi da mu doniramo deo putnih troškova jer nam treba i godi jedno mlado i pametno čeljade.
E ako se ne varam vi ste dobili jednog od ljudi koji ima jako puno iskustva i zna šta radi, Vuka, je l tako?
 
E ako se ne varam vi ste dobili jednog od ljudi koji ima jako puno iskustva i zna šta radi, Vuka, je l tako?

Da, za 208 registrovanih gazdinstava u Gospođincima zadužen je mr Vuk Vujasinović...mogu reći da smo imali sreće i da smo dobili pravog čoveka ut to i magistra.
 
Dal me to oci ili usi varaju-gdine Nadlacki da je taj doticni agronom ZADUZEN za 208 registrovanih domacinstava.Ja se izvinjavam? a jel to ukupan br poljopr u vasem mestu, ili je toliko registrovanih ,a oni koji nisu, ti i nisu poljoprivrednici.Ako je tako onda svaka cast! MISLIM na one koji su ovo sve i osmislili jer jedino u Srbiji postoje registrovani i neregistrovani ,i aktivni i pasivni, i komercijalni i nekomercijalni i profi i hobi, zuti i plavi i ne znam kakvi sve ,dok u okolnim zemljama koje sa mnogo manje zemljisnog kapaciteta prave bolje rzultate od nas ne prave razliku medju poljoprivrednicima i ne uslovljavaju ih fondom poljop pio vec se sve odnosi na POLJOPRIVREDNIKA.Zato nam tako i jeste i tako ce i biti ,sve dok se mahinacijama budu ljudi delili ,,ne bi li se izbegle obaveze preuzete kako od EU .tako i iz fondova kojima min raspolaze.strasno NO COMENT
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh