Zapošljavanje diplomiranih inženjera poljoprivrede 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Opa Djurdjo sto bi rek'o Sojic,danas cujem jednu osobu ima 50-ak godina a ovde se prihvatio i prosao onako iz zajeba.... kaze ko ih *ebe seljaci ce da rade kako su navikli,a meni ce da ide plata.
 
Opa Djurdjo sto bi rek'o Sojic,danas cujem jednu osobu ima 50-ak godina a ovde se prihvatio i prosao onako iz zajeba.... kaze ko ih *ebe seljaci ce da rade kako su navikli,a meni ce da ide plata.

Ti ga pozivaj, ispituj i ako ga nema na terenu, kao savesni gradjanin, prijavi ga prvo PSS Sremska Mitrovica pa onda dalje :sjasi:. Deder budi pravi sremac :haha:
 
De bre rod najrodjeniji da izdajem. :osmeh:
P.S. Dobio je da radi u "Vinskom Sremu" pa sad ne smem nikako da mu se zameram.

Ondak nek stavi metalni kais... ko turinci...kad se podnapijedu vina i zapnu nozom odole da ne mogu da ga rasplate do gore :haha:

Izvinjavam se svima na :off_topic:...ovo je mala saljiva opaska na post naseg sremackog Super Moderatora
 
Ma nece izdrzati ni godinu dana jer ce posle nestati para,ima za dva meseca a onda malo ce da cekaju pare kao i mi
 
ovo je dno dna..ja nemam komentara ni kao covek ni kao komunista.od kako postoji zemlje i poljoprivrede gluplju stvar niko nije mogao izmisliti..da li je vama uopste poznato koliko je to para dato samo da bi se kupili glasovi na narednim izborima..13.977,600 evrica,,e pa stvarno nas treba jeb..ti ..kod mene u selu dali zeni da bude savetnik a zavrsila fax pre 20 god jos dok su volovi obradjivali zemlju (doduse ima nas i danas koji smo volovi) znaci zena -moja komsinica, protiv koje nemam kao coveka ,ama bas nista protiv, ali mislim da nije kompetentna da obavlja taj posao.zamislite samo koliko bi moglo koje sta da se uradi sa tim novcem za dobrobit poljoprivrede ,,ja sam stvarno iznenzdjen da je to stvarno strasno! dodje mi iz koze da iskocim,,,tako je kad nama pravnici vode poljoprivredu
 
Da nije tuzno i tragicno,sve ovo bi bilo smesno.Pa to sto moze idiotima sa pozicije vlasti da padne na pamet,to ne moze ni Pavic da osmisli.Samo da sacuvaju svoje guzice u udobne fotelje,spremni su na sve.Nas odavno vise nista ne moze da iznenadi,a onda ipak idioti iz svoje kuhinje izbace neko novo jelo kojim se mi zadavimo i nikako da progutamo.Ne znam sta da kazem,osim da znanje ovih agronoma ne dovodi se u pitanje-znanja oni nemaju.Preko 95% clanova foruma je kompetentnije za posao savetnika od ovih jadnika,koji ni krivi ni duzni dobise posao snova u zemlji Srbiji.Ni ja nemam nista protiv ovih ljudi,ali bice ovo urnebesna komedija,ma kakva komedija-tragedija.
 
@provac
Pa gosn, Petrovic vodi poreklo iz tvog kraja he he
dobro rece Ivan tragikomendija
Bice zabavno,ali na nasu stetu.
 
da li je vama uopste poznato koliko je to para dato samo da bi se kupili glasovi na narednim izborima

Da li Vi a i svi ostali, zaista, verujete da će ljudi koji su angažovani po Ugovoru o privremenim i povremenim poslovima glasati na izboima po želji svojih poslodavaca?
Ja, lično, u to ne verujem. I ne želim, uopšte, da razmišljam i da diskutujem o političkoj pozadini ovog celog projekta.

Sa nekog stručnog aspekta, Republici Srbiji su apsolutno nedovoljna 235 savetodavca u 35 poljoprivrednih službi na terenu. Ali....uvek ima ovo prokleto ALI....po mom mišljenju, prvenstveno je trebalo modernizovati postojeću logistiku u oblasti savetodavstva (imamo poljoprivredne stručne službe koje imaju nedovoljan i neadekvatan vozni park (jedan ili dva jugića) i onda se očekuje da obilaze sela i domaćinstva u brdsko-planinsim predelima ili pak nemaju osnovne uslove za rad...nonsense. Dakle, obezbediti logisitku postojećim službama, obezbediti visinu i redovnost plata dostojnih ljudi sa visokom stručnom spremom i onda postepeno uvoditi još jedan broj ljudi savetodavaca u posao...opet po onoj narodnoj "Prvo štalicu pa onda kravicu".
Kažu ljudi za postojeće savetodavce...nemaju elana i entuzijazma....pa elan i entuzijazam se istopi kada po nekoliko meseci ne primate plate i kada je vaša plata manja od plate vozača u lokalnom preduzeću za prevoz putnika.

Svako dobro
 
Tužna je to situacija, jer je sadašnja vlast na sve spremna da bi se dokopala glasova. Možda neće glasati za njih svi koji su primljeni, ali deo hoće, kao i porodice istih, tako da će ipak povući dobar deo glasova. Na žalost, ti ljudi se do izbora neće obučiti ništa, jer kao što neko reče imaju problem logistike i kako obići sva imanja. To je u stvari pokušaj primene američkoh sistema, gde svaki proizvođač ima maltene svog socijalnog radnika i druga, koji mu predočava sve mogućnosti i inovaciju u poljoprvredi. Koliko je kod ns agronoma koji nisu do sad našli poslove zaista sposobno za to?
 
tajna formula

Lose i negativne misli u umu + neznanje ,rezultat los fokus,sto daje lose aktivnosti,sto daje los zivot i los rezultat.Vecina ljudi na Balkanu rade i zive po ovoj zivotnoj formuli.Rezultat,svaka 6 osoba je u Srbiji alkoholicar.Koliko je narkomana,ne znam.

Ima li izuzetaka...ima naravno. Njihova formula je suprotna.Dobre misli u umu + znanje jednako je dobar fokus,sto daje dobre aktivnosti i dobre rezultate. Ima li takvih medju novim asistentima savetodavaca.Ima naravno.Da li ce biti onda dobrih rezultata iz aktivnosti takvih asistenata.Hoce,ako im plate budu redovne i ako ih ljudi na farmama o kojima se brinu budu uzeli za ozbiljno bar malo,onako eksperimentalno,makar.
Vreme ce onda pokazati,ono je vrhovni sudija.

Ima li Srbija alternativu,sem unapredjenja poljoprivredne proizvodnje? To je pitanje za vas...
 
Evo malo matematike.
Ako izađe 2000000 glasača i predpostavimo da će svi članovi porodica zaposlenih glasati to je maksimalno 5000 glasova.
TO JE 0,2% GLASOVA
Niko ne bi uložio ovoliki trud za 0,2% glasova.
Ovi brojevi su idealni i u stvarnosti ovaj program uopšte neće uticati na izborne rezultate.
 
ivane ocigledno ti je matematika losa strana jer tih o.2 posto je od agronoma,,pa jos toliko koliko ce zaposliti u telekomu i to samo kao pripadnike ds jer ih upravo sada otpustaju da bi novi bili primljeni,,ali to jw samo politika a nas politika ne interesuje ali je svaki iole pametan covek to prokljuvio,,,a sto se tice Agronoma ja mislim da je to najgori moguci potez koji je napravljen od rata na ovamo,,ja bih voleo samo jedan primer sta ja, mogu, ili bilo ko od nas ,sa foruma da naucim od agronoma.ajde da podjemo od pocetka.1) agronom bez prakse je O agronom 2)nasi agronomi su ucili nase skole --sta su mogli da nauce od najkorumpiranijeg sloja ovog drustva -prof poljoprivrednog fakulteta -koji prica ono sto mora tj prica pricu koja mu je servirana tj debelo placena ,,znaci danas valja ova psenica sutra ona npr 3)ajde da kazemo i da moze da se nauci nesto od agronoma -ali sta -kad ne postoji osoba tj agronom koja zna sve i vocarstvo ,i ratarstvo i stocarstvo i pcelarstvo i zastitu 4)sta ti vredi saveti agronoma kad je u praksi ,,TUGA,, ljudi nemaju para ni da uzoru njivu a o djubrenju i da nepricamo itd itd,,najbolja skola i najbolji agronomi ovog drustva su ljudi koji su rezultatima pokazali KO SU i STA SU,, nasi rekorderi u proizvodnji , voca, mleka mesa psenice, i ostalog , e ja bih od takvih voleo da ucim i da naucim a ne od onih kojii kad ih pitam ZASTO on mi kaze ZATO a ne zna da mi objasni zasto se koristi to i to vec zna samo zato,,NE dao bog da ja potcenjujem nase agronome vec naprotiv u saradnji sa njima sam dosta i naucio ali me je to debelo i kostalo tj ono sto vredi to i kosta,(ti su ljudi vec angazovani u jakim poljo firmama) a mi nemamo toliki potencijal da bi sa kvalitetnim ljudima pokrili celu srbiju.Bolje da je taj novac ulozen u osavremenjavanje postojecih agronoma posto se vremena menjaju a samim tim i nacini vodjenja poljop .pozzz ( ne bih da polemisem filozofske misli gdina iz beograda jer ne polemisem sa ljudima koji nemaju ni dve saksije zemlje a upravo takvi nam vode zemlju,Zaharije ,Petrovic itd)
 
Pozdrav Zaharije,za vasu informaciju imam 5 ha zemlje i 40 drustava pcela na svojoj farmi u Timockoj krajini.Moj glavni izvor prihoda je ekobio med koji proizvodim ,kao i heljda,komorac,slacica.Malo ste se zabrojali sa tim saksijama,zao mi je.A jesam diplomirani agronom,sa 14 godisnjim iskustvom rada na farmi.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh