Zapošljavanje diplomiranih inženjera poljoprivrede 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Gospodine Tadiću mi nismo seljaci mi smo POLJOPRIVREDNICI !!

Dobro je i to, mogao nas je nazvati govedima...u BiH bi tako nešto bilo normalno. Mislim da je cijeli taj projekat predizborna patka, ovdje u BiH takvih projekata bude pred svake izbore. Uvijek sve na isti fazon, pričaju se priče, kao neka zapošljavanja, firme, ugovori, a čim prodju izbori, svi dobiju otkaz, firme ispare a ugovori više ne važe. Već vidjeno, nažalost.
 
ps

@Ivan Stanojev
Ako je tacno da ce vasa plata biti 40000din. neto,a bruto oko 70000din.koliko kostate poreske obveznike to je 480000din. godisnje vasa plata!
Da li znate koliko ha i koje mehanizacije treba da poseduje jedan seljak da bi ostvario godisnji profit od 480000din.
Razumeo bi recimo da drzava placa doprinose dve godine firmi koja tebe zaposli kao agronoma,a ovo mi lici na predizbornu kampanju.
Dok god bude bilo bolje na drzavnoj sisi nego u privredi nema napretka.Ovako idemo u susret Grckoj
Naravno da nemam nista protiv vas ,svako se bori za sebe.

Pozdrav,vec sam rekao ova prva 2 meseca nisu finansirani iz naseg budzeta,to je namenska donacija,delom iz EU,delom iz USA.Ugovori su na 2 meseca za pocetak,mozda ih produze na jos 4,ako se nadju sredstva,mada EU mozda nadje jos para,jer zna da je bolje da pomognu malo da se stanje popravi u realnom sektoru gde Srbija MOZE i te kako da nesto uradi,nego da velika armija nadnicara odavde potece u pravcu EU zemalja,kada se to bude moglo.A istovremeno stranci vec pocinju da dolaze,kupuju nasa imanja,obradjuju,stvaraju profit od zemlje,a ne gubitke.Nisam mislio na cincile,puzeve,ali reorganizacija proizvodnje je neophodna u ovoj zemlji.Vojvodjani mogu da guraju sa ratarstvom,ali recimo Timocani treba da se okrenu nani,bosiljku,zalfiji,vocarstvu,vinogradarstvu,pcelarstvu,pa ce ziveti daleko bolje sa daleko punijim dzepovima.I deca nece bezat kad vide da ima leba kod kuce na selu.
Ako ste iole pametni,probajte da izvucete neke predloge od tih savetnika,mozda je ovo vrlo kratka prilika.A ja nemam vremena da za dz objasnjavam zasto treba da ispitate vase zemljiste kao prvo,kako da djubrite,ili koliko treba kalcifikacije i kada,koliko i koje djubrivo da koristite....ima toga dosta,ko misli da je lako neka izvoli na fakultet da proba,a ko misli da nije vazno,samo nek nastavi sa paradajisom,paprikama,ali dokle videcemo,kad se otvore granice,pa nas preplave jeftiniji i kvalitetniji poljoprivredni proizvodi,kome ce se onda prodavat tikvice po 2 e kg....
 
@ draganpan nadam se da ste u pravu, mada sam po malo skeptican. Pusticu vremenu neka ono presudi. @sandor mislim da je svejedno da li smo seljaci, poljoprivrednici ili farmeri bitno je da se nesto konkretno uradi na unapredjenju poljoprivredne proizvodnje, a nek nas nazivaju kako hoce. Sa gospodinom predsednikom sam pre 6 godina razmenio licno par recenica oko toga kako da postanem farmer. Posle kraceg iznosenja argumenata predsednik nije imao odgkvor. Voleo bi da mi se ponovo pruzi ista prilika da vidim da li se nesto promenilo.
 
Pozdrav,vec sam rekao ova prva 2 meseca nisu finansirani iz naseg budzeta,to je namenska donacija,delom iz EU,delom iz USA.Ugovori su na 2 meseca za pocetak,mozda ih produze na jos 4,ako se nadju sredstva,mada EU mozda nadje jos para,jer zna da je bolje da pomognu malo da se stanje popravi u realnom sektoru gde Srbija MOZE i te kako da nesto uradi,nego da velika armija nadnicara odavde potece u pravcu EU zemalja,kada se to bude moglo.A istovremeno stranci vec pocinju da dolaze,kupuju nasa imanja,obradjuju,stvaraju profit od zemlje,a ne gubitke.Nisam mislio na cincile,puzeve,ali reorganizacija proizvodnje je neophodna u ovoj zemlji.Vojvodjani mogu da guraju sa ratarstvom,ali recimo Timocani treba da se okrenu nani,bosiljku,zalfiji,vocarstvu,vinogradarstvu,pcelarstvu,pa ce ziveti daleko bolje sa daleko punijim dzepovima.I deca nece bezat kad vide da ima leba kod kuce na selu.
Ako ste iole pametni,probajte da izvucete neke predloge od tih savetnika,mozda je ovo vrlo kratka prilika.A ja nemam vremena da za dz objasnjavam zasto treba da ispitate vase zemljiste kao prvo,kako da djubrite,ili koliko treba kalcifikacije i kada,koliko i koje djubrivo da koristite....ima toga dosta,ko misli da je lako neka izvoli na fakultet da proba,a ko misli da nije vazno,samo nek nastavi sa paradajisom,paprikama,ali dokle videcemo,kad se otvore granice,pa nas preplave jeftiniji i kvalitetniji poljoprivredni proizvodi,kome ce se onda prodavat tikvice po 2 e kg....
Prijatelju procitaj uredbu u kojoj pise da se projekat finansira iz budzeta i deo iz STAR programa i da ce nastavak programa zavisiti od raspolozivih sredstava u sledecoj godini! A ovo je unapred promasena stvar jer je raspored agronoma los nije se gledao smer i potrebe u tim mestima, pa se desilo da je vocar rasporedjen u mestu gde su vecina proizvodjaca ratari itd...
 
Prijatelju procitaj uredbu u kojoj pise da se projekat finansira iz budzeta i deo iz STAR programa i da ce nastavak programa zavisiti od raspolozivih sredstava u sledecoj godini! A ovo je unapred promasena stvar jer je raspored agronoma los nije se gledao smer i potrebe u tim mestima, pa se desilo da je vocar rasporedjen u mestu gde su vecina proizvodjaca ratari itd...
E ovo nije dobro ako su tako rasporedjivani ali me nečudi jer nažalost kod nas je tako... verovatno taj koji je rasporedjivao se ne razume u te rabote.
 
ako ovi novi treba da prave programe prihrane, tumace analize i slicno, onda im svaka cast sto su do sada bili na birou.
Svaka firma koja se bavi trgovinom repromaterijalima bi ih do sada zaposlila.
Ako nisu trazili posao sami, nesto nije u redu, ako nisu znali, opet nevalja.
Sta ce se sada promeniti sa tim ljudima osim sto ce neko da dobije 400 e.

Naravno bice izuzetaka ali koliko.

Ako ce da popunjavaju formulare to moze svaki administrativni radnik, cemu tolika halabuka osim za predizborunu kampanju
 
@Radivoj
Danas je nas oko 1400 inženjera poljoprivrede potpisalo "ugovor o obavljanju privremenimh i povremenih poslova" na 2 meseca ( do 31.12. 2011.) sa područnim PSS.
Rečeno nam je da će ugovor biti produžen na još 10 meseci posle nove godine (jer je u pitanju sledeća budžetska godina), a nakon isteka godinu dana ostaće oni koji se najbolje pokažu.
Što se tiče putnih troškova, bilo je sličnih problema i u našem regionu i ljudi iz ministarstva su izašli u susret (priznaće realne troškove)

---------- Poruka napisana u 00:05 ---------- Prethodna poruka je at 00:03 ----------
@Kish Robert
Čuju, ali ne žele da ih komentarišu:osmeh:
 
@ pera1966
Samo mi reci da ovih 1400 ,,strucnjaka" nisu imali vezu,nisu morali da se uclane u,,partiju"itd.
Ovo je vec vidjeno,sacuvati vlast po svaku cenu.Ko je imao jacu vezu rasporedjen je blize kuci.
Samo mi reci da nije tako.Da li ce ova akcija da unapredi poloprivrednu proizvodnju.
Ova akcija... Ma kome ja objasnjavam.Vlasti je bitno da opstane,a ovim 1400 ,,kaplara" da se uhvate za drzavnu sisu...
 
[QUOTE="bewisa, post: 388224, member: 1218"]@

@ pera1966
Samo mi reci da ovih 1400 ,,strucnjaka" nisu imali vezu,nisu morali da se uclane u,,partiju"itd.
Ovo je vec vidjeno,sacuvati vlast po svaku cenu.Ko je imao jacu vezu rasporedjen je blize kuci.
Samo mi reci da nije tako.Da li ce ova akcija da unapredi poloprivrednu proizvodnju.
Ova akcija... Ma kome ja objasnjavam.Vlasti je bitno da opstane,a ovim 1400 ,,kaplara" da se uhvate za drzavnu sisu...

Ja nisam clan nikakve partije,niti se bavim politikom,a vecina kolega takodje nisu.Zvali su nas sa Nacionalne sluzbe za zaposljavanje,redom sve nezaposlene agronome sa biroa u celoj zemlji.Mogli su ucestvovati i oni koji nisu sa biroa a diplomirali su na poljoprivrednim fakultetima.Prijatelju,sama ideja da se uposle agronomi i pomognu farmerima jeste dobra i postoji u praksi sirom sveta.U mnogim zemljama sami farmeri placaju takve savetnike.Budite srecni ako Vam drzava zaista na duze staze omoguci tu mogucnost.Oni koji ne znaju struku ce otpasti verovatno vec nakon ova 2 meseca.Sto se mene licno tice,ja ne prihvatam da me bilo ko salje gde mu postoji rupa,niti da radim dzabe,niti da gubim vreme sa gubitnicima,koji ce i dalje kukati kako im je drzava kriva za sve.Pa drzava koliko god losa ili dobra bila jeste dala mogucnost vec nekoliko godina unazad da farmeri imaju odredjene subvencije,da mogu da podignu kredite do 50 000 e,naravno ako imaju dobre biznis planove i mogu da servisiraju kreditne obaveze i jos Vam nudi,verovatno na kraci period besplatno strucno vodstvo agronoma.Pa ne znam sta bi ste jos hteli,da Vam mozda drzavna administracija dodje na njivu,odradi sve umesto Vas,proda na trzistu i Vama isplati pare:haha:

Srecno Vam cekanje,samo sat kuca,kad odobre slobodan uvoz poljoprivrednih proizvoda iz EU,bez ikakvih carina i nameta,jedino sto cete moci,to je da bud zasto rasprodate Francuzima,Italjijanima,Nemcima vasa imanja.U nasem kraju je jedan Italijan jos pre 10 godina kupio celo poljoprivredno dobro sa svim prostorijama,20 silosa,fabrikom stocne hrane i 6000 ha poljoprivrednih parcela,koje su kompleksi za milion evra.Mnogi su mu vec prodali svoje parcele koje otkupljuje bez pitanja po 800e za 1 ha.Sta sad rade?Rade kod Italijana kao nadnicari,za 20 000 din mesecno,radno vreme bar 12 h dnevno.Ili sede u kafani i pluju po drzavi,kako je drzava kriva za sve a neki idu u kradju drva,dok ih ne uhvate,unistavajuci sume koji su nasi preci negovali za buduce generacije.
S druge strane ima nekih uspesnih pojedinaca,koji i te kako umeju da iskoriste ponudjene mogucnosti.Takodje glavna poenta je da ako se farmeri ne udruze na lokalnim nivoima u formalne ili neformalne zajednice i ne budu zajedno nastupali i u nabavci i u plasmanu,nemaju nikakvih sansi da se odupru zapadnoj konkurenciji,koji su to odavno uradili.
Pozsrav i srecno....
 
[QUOTE=toske981;388154

Prijatelju procitaj uredbu u kojoj pise da se projekat finansira iz budzeta i deo iz STAR programa i da ce nastavak programa zavisiti od raspolozivih sredstava u sledecoj godini! A ovo je unapred promasena stvar jer je raspored agronoma los nije se gledao smer i potrebe u tim mestima, pa se desilo da je vocar rasporedjen u mestu gde su vecina proizvodjaca ratari itd...

Ma to so oni tako srocili.Razlika je sto pare za edukaciju i prva 2 meseca vec postoje i JESU namenska donacija u tu svrhu iz inostanstva,a kad se to potrosi,budzet ce da obezbedi za naredni period....e to je sada vec pitanje KAKO,trenutno ih nemaju,da li ce ih,kako i kada naci,ne znam...da li ce mozda plate od Nove Godine da kasne,mozda i poprilicno,verovatno.Da li ovih postojecih 200tinak savetnika na nivou cele Srbije sto je premalo ne dobijaju i po nekoliko meseci plate,3,4,cak 6 meseci kasnjenja istina je.Sto se mene tice ja za dzabe necu da radim ni dan,pa nisam se zato skolovao,Bogu hvala imam dovoljno znanja i mogucnosti da se izborim u drustvu par strateskih saveznika,pcelara takodje...zajedno obezbedjujemo sve sto treba za nase porodice...A vama srecno bilo....
 
@pera 1966 kolega slazem se ja da moramo i sami poraditi na unapredjenju svojih gazdinstava, a ne samo cekati na drzavu. Samo jedno pitanje kako ja da napravim valjan biznis plan kada cene useva i stoke imaju jako velike oscilacije, a repromaterijal svake godine ima vecu cenu, a moji proizvodi ne prate rast istog. Nista zlonamerno i provokativno samo jedno prosto pitanje. Ps. Moguce da drzava racuna na to da ce porox

---------- Poruka napisana u 09:23 ---------- Prethodna poruka je at 09:21 ----------

Porodice zaposlenih glasati za aktuelni rezim, a to je oko 5000 glasova. Mada ako su na to racunali malo su se prevaril. Pozdrav
 
[QUOTE=Surdonja;388257

@pera 1966 kolega slazem se ja da moramo i sami poraditi na unapredjenju svojih gazdinstava, a ne samo cekati na drzavu. Samo jedno pitanje kako ja da napravim valjan biznis plan kada cene useva i stoke imaju jako velike oscilacije, a repromaterijal svake godine ima vecu cenu, a moji proizvodi ne prate rast istog. Nista zlonamerno i provokativno samo jedno prosto pitanje. Ps. Moguce da drzava racuna na to da ce porox

Kao prvo treba da smanjite vase troskove proizvodnje,a to je i te kako moguce,mada bi jako pomoglo ako nastupate udruzeni sa farmerima vaseg kraja,onda u startu mozete sa trgovcima izboksovati nize nabavne cene.A onda na trzistu,takodje ako ste udruzeni,mozete izvuci bolju cenu,ali takodje mozda m0zete da udruzeni nadjete resenje kako da sladistite i prodate kada je cena bolja.

Ali dublji problemi su ti da ljudi rade pogresno decenijama,pogresne kulture,na pogresnim mestima,parcelama,na pogresan nacin,kao prvo je potrebna analiza proizvodnje i cesto kompletna promena strukture proizvodnje.Za to sve Vam treba znanje i dobre sveze info o trzisnim potrebama i mogucnostima.

Kad sam se ja vratio na selo pre 10tak godina,prvo sto sam uradio je bilo da prekinem neprofitabilnu proizvodnju mojih predaka.Nisam hteo da radim dzabe,investiram dosta,i da na kraju imam profit SLAMU.
Uzeo sam ponovo udzbenike sa poljoprivrednog fakulteta,jer sam poslusao preporuku Ministarstva poljoprivrede da je za Timocki region dobro pcelarstvo,lekovito bilje,vocarstvo,vinogradarstvo....ja sam se odlucio za pcelarstvo,pa sam 2 godine temeljno proucio udzbenik profesora Kulincevica,pa tek onda investirao pare u kosnice i pcele...rezultat narastajuca dobit od pocetka....u medjuvremenu sejem heljdu,morac,slacicu....ono za sta vecina farmera mog kraja nisu nikada ni culi,a jeste im zakorovljeno preko 80 posto parcela,vec godinama,ali od njih me niko ne posmatra sa stavom,ma sta ce ovaj da nas uci,dosao sa asfalta....nazalost dosta njih vec prodalo Italijanu po 800e ha,pa il nadnice ili krcme pare u lokalnoj kafani....
Za kraj,da li znate da litar ulja od divljeg origana kosta 1500e plus PDV?Za 1 litar treba 100kg origana.

 
Svaka cast na inovativnosti, da su svi takvi kao Vi ovaj projekat bi sigurno bio uspesniji. Nadam se da cete uspeti da probidite svest kod naroda u vezi udruzivanja, meni je to jako interesantno narocito masinski prstenovi, samo ljudi u mom kraju jos uvek imaju gard od takvih stvari.
 
Za kraj,da li znate da litar ulja od divljeg origana kosta 1500e plus PDV?Za 1 litar treba 100kg origana.
Znam za ulje koja kosta i 10 hiljada eura za litar, i ljudi to i rade i izvoze.

@pera1966,
Mozda sam ispustio, da li si ti jedan od savetnika, i koji ti je reon? Zanima me ova slacica, pa ako mogu kontaktirao bih te na mail?
 
@ marko22 pozdrav kmsija! Da li mozda znas koji savetodavac je zaduzen za nas teren (Surcin i okolina) . ps. Izvinjavam se moderatorima za moje danasnje neuspele pokusaje pisanja poruka. Imao sam problema sa opcijom uredi tj. sa mojim telefonskim aparatom preko koga sam bio konektovan. Trudicu se da se ne ponovi i molim moderatore da ih izbrisu.
 
@ivan.stanojev video sam druze ali na poslu sam radim turnus par dana(smene 24h), pa za surfovanje koristim telefon, a on ne moze to da otvri. Mislio sam ako je kolega Marko22 video da mi kaze. Vama hvala u svakom slucaju.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh