Zapošljavanje diplomiranih inženjera poljoprivrede 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@ivan.stanojev ako moze infrmacija, kako da dodjemo do savetnika. Da li postoji neki call centar ili ce biti smesteni u nekim kancelarijama. Toliko se raspisasmo, a niko da kaze najvaznije(bar ja nisam primetio).
 
Свако од регистрованих пољопривредних газдинстава може да позове Пољопривредну стручну службу, која је задужена за тај регион. За Војвођанска газдинства, адресар ПССлужби се налази на адреси www.[B]polj[/B].savetodavstvo.vojvodina.gov.rs.
 
Kao što je rekao milankos saveti PSS Vojvodine (isto važi i za centralnu Srbiju) su bili dostupni (i besplatni) i do sada. Ali Vojvodina ima 91 savetodavca (a Srbija ukupno 231). Osim toga PSS obavljaju mnogoborojne poverene poslove za državu koji nisu direktno vezani za PG.

@Surdonja
Novi savetodavci (tzv asistenti) raspoređeni su u okviru postojećih PSS i zaduženi su za terenski rad sa PG.
Za početak je predviđeno upoznavanje sa "terenom" , mi ćemo vas kontaktirati, posetiti, upoznati se i videti kakvu saradnju možemo ostvariti.
Osim toga poljoprivrednici će moći doći do kontakta sa raspoređenim savetodavcem preko sekretara mesne zajednice ili preko područne PSS.
 
Poslednja izmena:
Свако од регистрованих пољопривредних газдинстава може да позове Пољопривредну стручну службу, која је задужена за тај регион. За Војвођанска газдинства, адресар ПССлужби се налази на адреси www.polj.savetodavstvo.vojvodina.gov.rs.

Dali su ne registrovani uskraceni za strucna usavrsavanja?
 
Hvala za informacije. Vidm pitanje(konstataciju) koje je postavio @NA, pa se zapitah, da li i hobi poljoprivrednici imaju pravo na savet. Moje misljenje je da treba pomoci svim poljoprivrednim proizvodjacima a ne samo registrovanim.

---------- Poruka napisana u 22:22 ---------- Prethodna poruka je at 22:20 ----------

Vidim sad da je i @kurkela postavio isto pitanje. Molim za odgovor.
 
Da, uključena su sva gazdinstva. Ali verovatno će biti malo problema oko spiskova gazdinstava pa ukoliko neko ne bude kontaktiran a ima želju da ga poseti savetodavac treba slobodno da ga pozove i dogovori sastanak.

Pod gazdinstvom podrazumevam - Gazdinstvo koje je ikada registrovano , i nije bitno da li je aktivno-pasivno i da li plaća PIO
 
Pozzz,Marko,jesam prosao testove .ali mi se njihov raspored nije svideo jer su se oglusili na ono sto sam im u startu jasno i napisao i rekao,gde meni odgovara raspored.A neki njihov sluzbenik valjda misli da moze samnom kako se njima svidi,pa me rasporedio 100km dalje u neka 4 sela u planinskom delu Timocke krajine.Mislim da su ispred tih 40000 din bar dodali broj 1 ,pa i da prihvatim da se vozim 200km svaki dan,otic ce za gorivo svih tih 40 000,pa ja nisam hteo da potpisem.Imam svoje pcele i 5 ha dedovine,bas me briga za podrsku necije kampanje sjedne strane i ljude koje ne zele savet strucnjaka,jer sve sami znaju.Nisam se skolovao,da budem cata i da me jos uz to neko zavitlava,nek im je svima sa srecom.

---------- Poruka napisana u 19:31 ---------- Prethodna poruka je at 19:28 ----------

Kolega Ivane mislim da gresite,ukljuceni jesu svi koji su registrovani,bez obzira da li placaju PIO ili ne.
Neregistrovani nisu obuhvaceni obilascima,dobra je volja savetodavca dal ce nekom pomoci.
 
Pozzz,Marko,jesam prosao testove .ali mi se njihov raspored nije svideo jer su se oglusili na ono sto sam im u startu jasno i napisao i rekao,gde meni odgovara raspored.A neki njihov sluzbenik valjda misli da moze samnom kako se njima svidi,pa me rasporedio 100km dalje u neka 4 sela u planinskom delu Timocke krajine.Mislim da su ispred tih 40000 din bar dodali broj 1 ,pa i da prihvatim da se vozim 200km svaki dan,otic ce za gorivo svih tih 40 000,pa ja nisam hteo da potpisem.Imam svoje pcele i 5 ha dedovine,bas me briga za podrsku necije kampanje sjedne strane i ljude koje ne zele savet strucnjaka,jer sve sami znaju.Nisam se skolovao,da budem cata i da me jos uz to neko zavitlava,nek im je svima sa srecom.

---------- Poruka napisana u 19:31 ---------- Prethodna poruka je at 19:28 ----------

Kolega Ivane mislim da gresite,ukljuceni jesu svi koji su registrovani,bez obzira da li placaju PIO ili ne.
Neregistrovani nisu obuhvaceni obilascima,dobra je volja savetodavca dal ce nekom pomoci.

Shvatio sam grešku i odmah ispravio. A problem koji imate sa prevozom je masovna pojava na koju su im ljudi juče skrenuli pažnju. Mislim da će se naći neko rešenje da vi koji ste udaljeni između 50 i 100km imate više od 5000 za prevoz

Tek sad sam video da niste potpisali ugovor...šteta...kolega iz mog regiona je rešio problem sa ljudima iz ministarstva.
 
Hvala na odgovoru u vezi savetovanja.
Hteo sam samo da proverim, a ujedno i svi ljudi da vide u kom se pravcu ide.
Znaci sutra kada se razboli ne registrovan poljoprivrednik, doktor nece biti obavezan da mu ukaze pomoc,
ili nece moci registrovati automobil, upisati dete u skolu.
Ovo je jedna velika sprdnja sa proizvodjacima.
Sada vidim, da i ljudi koji nisu dobili zeljeni rejon polako okrenuti protiv ovog projekta.
 
Tesko kada gresim, (prava retkost)
Nista licno protiv ljudi koji ucestvuju u ovom projektu.
Moje licno misljenje da ne registrovani nece biti uskraceni.
Ne mogu stvoriti sliku pred ocima ljudi koji se usavrsavaju, a ucestvuju u proizvodnji
sa mehanizacijom prosecne starosti 25 - 30 godina, u koju ljudi toce ''crveno'' gorivo, kojim su
ove jeseni ''pocasceni''.
Tesko, ali stvarno tesko ce doci do ikakvih pomaka u neki sredinama gde poljoprivreda zamire.
 
novi ministar -stari problemi..izgleda da se nastavlja ,,trla baba dlan..ovde se i dalje pojavljuju neki clanovi koji su ucestvovali u prevarama bivseg ministra pa su uspeli da opstanu i kod novog ministra ocigledno je da vrana vrani oci ne kopa .jer smo svi uvedeli sta je se desilo sa programom ,,besplatne,, obuke i ,,besplatnog,, programa za vodjenje poljo domacinststva ,a kao sto je poznato to nije bilo besplatno vec je doticna kuca dobila pozamasnu svotu novca od ex ministra i kao sto je meni poznato sad se upravo vodi istraga o tom utrosenom novcu.e sada se ti isti ljudi pojavljuju kao savetodavci..ja bih im svima porucio da je kasno savetovati kao i mrtvom volu ispravljati rogove vec je te iste mlade strucnjake trebalo poslati na ta ista nasa imanja na usavrsavanje a ne da dolaze ljudi i da te savetuju a ne znaju ni gde je kravi rep a gde rog,,, smesno,,,ja licno protiv tih mladih strucnjaka nemam nissta protiv ali imam protivu onih koji su dosli na takvu ideju(zamislite da vam posalju kuci enterijeristu da vam uredi zivorni prostor? a vi nemate ni kauc, ni fotelju, ni orman, ni frizider, ni sto, ni stolicu )e pa to je stvarno zalosno da vise ne moz biti zalosnije.uredjuju nesto sto su totalno unistili i unakazili a sada ce oni sa carobnim stapicima da sve vrate u idealno stanje kao da smo u svajcarskoj,,bolje je da se ti mladi ljudi odreknu tih njihovih bednih primanja i da sacuvaju svoj obraz. jer ovo je samo markentiski potez da kupe jos 1820 glasova na novim izborima SRAMOTA.
 
Kolega Ivane,hvala Vam.Meni direktor PSSa je vrlo jasno rekao u najboljem slucaju do 5000din ima za pokrivanje troskova puta.Sve ostalo placas iz svog dzepa prvi mesec,a kad primis platu,od toga.Pa eto,matematika je jasna nauka,oduzmi 5000 din od troskova od 40 000din,pa ti je jasno da onda svo maltretiranje tokom mesec dana vredi po njima 5000din,sto nije ni za amortizaciju sopstvenog auta.Nema logike da prihvatim takvu velikodusnu ponudu.

Takodje nije dobro sto se nije obratila paznja na uzu strucnost svakog agronoma i mesta gde se rasporedjuje.Ocigledno je da je primarno samo pomoci oko administracije,formulara,eventualno konkurisanja za kredit,sto nije lose jer puno njih to nisu u stanju da sami odrade,pa cesto izgube i subvencije na koje jesu imali pravo,ali nisu umeli da dodju do njih.Takodje i pozitivan signal je tu da drzava zeli da pomogne,sto je lepo,ali je prava smisao rasporediti odgovarajuceg strucnjaka u odgovarajuc reon,sto se uglavnom uopste nije desilo,sem slucajnoscu. Srecno svima...
 
Hvala na odgovoru u vezi savetovanja.
Hteo sam samo da proverim, a ujedno i svi ljudi da vide u kom se pravcu ide.
Znaci sutra kada se razboli ne registrovan poljoprivrednik, doktor nece biti obavezan da mu ukaze pomoc,
ili nece moci registrovati automobil, upisati dete u skolu.
Ovo je jedna velika sprdnja sa proizvodjacima.
Sada vidim, da i ljudi koji nisu dobili zeljeni rejon polako okrenuti protiv ovog projekta.

Па није баш тако. као што је сваки лекар обавезан да укаже помоћ и школа да прихвати дете, тако ће и свако ко затражи помоћ у вези поољопривреде, такође добити савет. Али не бих ја такве ситуацује поредио. То може само неко ко је јако против. Као и до сада, сви који су се обратили, добили су савет. Исто као што су добродошли на предавања - дружења у организацији ПСС.
Они који су положили тестове и нису прихватили рејон који им је понуђен, сигурно имају дебеле разлоге за то. Поштујем њихов ''избор'' и надам се да ће ускоро наћи адекватно запослење. Ако ништа друго, сигуран сам да ће имати добре воље за сарадњу.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh